Zpět na » Synot liga » FK Teplice - Most 1:0 (0:0)

Synot liga - FK Teplice - Most 1:0 (0:0)

FK Teplice - Most 1:0 (0:0) © -

0

17.02. - Třetí Teplice dnes na úvod jara přivítaly poslední Most, který jim v prvním poločase dělal velké potíže. Ve druhém však Teplice přidaly a nepřipustily žádné překvapení.

Domácí kouč Rada vsadil na takřka totožnou sestavu s tou podzimní, nucenou změnu prodělal jen útok, kde místo tradiční dvojice Fenin, Smíšek vyběhli Hesek s Junem.

Naopak v mosteckém dresu naskočilo pět zimních nováčků, včetně Patrika Gedeona jehož přestup se dořešil teprve včera. Na lavičce náhradníků se překvapivě objevil i Tomáš Pešír, jemuž v zimě skončilo hostování ve Skotsku, avšak prohlašoval, že zamíří někam jinam než do Mostu.

Domácí začali z ostra, hned ve druhé minutě vyslal z levé strany centr Verbíř a Štohanzl hlavičkoval do boční sítě, a tak se neradovali tepličtí fanoušci ani Edin Džeko a Martin Fenin, kteří na dnešní utkání zavítali. Na druhé straně mohl po pěti minutách hry zaúřadovat Simpson, ale ani jeho hlavička se neujala.

Útoky žlutomodrých i nadále proudily především z levé strany, kde úřadoval Pavel Verbíř, ale dokázal mu pomoci i Andrej Hesek, jenž vyslal přízemní centr, na který těsně nedosáhl Tomáš Jun.

Po úvodním tlaku se hra vyrovnala, Most spoléhal na zabezpečenou obranu a nepouštěl Teplice do větších šancí. Naopak do vedení jej mohl dostat z velkého úhlu Stožický, jehož střelu Slavík vyškrábl na roh.

Ke konci první půle se začaly množit nepřesnosti, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:0.

Druhý poločas se nesl opět v duchu nudného fotbalu, který divákům moc atraktivity nepřinesl. Jediný světlý moment přišel v 68. minutě, kdy se prosadil navrátilec Tomáš Jun. Po skrumáži se k němu dostal volný míč a Jun ukázal, co uměl ve Spartě a co nezampomněl. Zabijácký instinkt útočníka.

Po Junově brance začal konečně útočit i Most, dokonce držel míč více na kopačkách než domácí, avšak ti je nepouštěli do vážnějších šancí a útočili do otevřené obrany. Ani žlutomodří však už neskórovali, tudíž zápas skončil výhrou domácích 1:0.

Hráči Teplic se dotáhli na druhou Spartu, Most naopak zůstal poslední a bude mít hodně práce, aby toto postavení v tabulce napravil.

Ohlasy trenérů:
Petr Rada (Teplice): "Jsem spokojený, že jsme vyhráli, protože ty začátky té soutěže nebývají jednoduchý, každý vítězství bude důležitý. Samozřejmě v domácím prostředí byli diváci nedočkaví. Myslím si, že v první poločase jsme...nebo dá se říct, že za těch devadesát minut jsme soupeře do nějaký stoprocentní šance nepustili, i když my jsme jich taky moc neměli, ale myslím si, že v prvním poločase, ne že bysme hráli špatně, hráli jsme dobře, ale samozřejmě ty šance tam nebyly, ale je to asi tím, že soupeř tu hru dost kouskoval, nedostali jsme se do hry, nebylo to v tempu. V druhém poločase jsem hráče upozorňoval, že to chce trpělivost, z toho důvodu, že tyhlety zápasy na tom jaře u nás budou trošku jiný než na podzim. Soupeři budou vycházet za zabezpečený obrany a ta nejdůležitější věc, která bude, je ta trpělivost. Jinak si myslím, že co se týče druhého poločasu, tak jsme měli trošku větší tlak. Jsem rád, že nám vyšla standartní situace, kterou jsme cvičili v týdnu, vyšla nám, je z toho branka. O to víc jsem rád, že jí dal útočník, který k nám přišel teď, i když to asi určitě nebylo stoprocentní. Musím vyseknout pochvalu obraně, hlavně středu obrany, který hrál velice dobře, dá se říct, že stopeři vyhráli 99% hlaviček, působili jistě, takže z tohohle pohledu mám radost. Takže samozřejmě to vítězství 1:0 těší, i když jsme viděli Most v posledním přípravném utkání, kde hráči nehráli, bylo to takové taktizování, dneska to bylo to samé. Zápis dodali až třicet nebo čtyřicet minut před výkopem, ale na to si musíme zvyknout, že ti soupeři budou hrát takovýhle trošku hry na nervy, ale myslím si, že jsme to zvládli a ty zasloužený tři body, i po tom výkonu, co jsme předvedli, si myslím, že jsou spravedlivý a jsme rádi, že je máme."
Robert Žák (Most): "Tak samozřejmě spokojený nejsem, jsme bez bodu. My jsme se připravovali na Teplice, protože víme, že mají nebezpečná autová vhazování, který jsou schopní sehrát jak Verbíř, tak Doležal, ta spolupráce tam funguje, my to víme, takže jsme se na to připravovali, ale zvládli jsme tohleto. Ale nezvládli jsme standartní situace, víme, že Teplice jsou v tomhle hodně silný, připravovali jsme na to, ale z tohohle jsme dostali ten gól, takže to mrzí dvojnásob. Já když to budu hodnotit, takže ta dřina, která byla, a nějaký ten herní projev, který tu byl, v posledních dvaceti minutách, jsme si nějaké ty šance vytvořili, ale i v první půli jsme tam měli nějaké brejkové situace, ale to vyšlo v niveč, protože jsme nezvládli standartní situaci. To, že jsme Teplice do žádného velkého tlaku, ani do koncovky moc nepustili, bylo pro nás nulový."

FK Teplice - Most 1:0 (0:0)
Gól: 68. Jun
Rozhodčí: Mikel - Pelikán , Dobrovolný
ŽK: 79. J. Kaufman - 15. T. Pilař , 32. L. Bogdanov , 75. P. Johana