Zpět na » Synot liga » Žižkov - Kladno 1:0 (0:0)

Synot liga - Žižkov - Kladno 1:0 (0:0)

Žižkov - Kladno 1:0 (0:0) © -

0

17.02. - Na Žižkově se střetla mužstva, která mají stejné záchranné starosti a která měla před utkáním na svém kontě i stejně bodů. Zápas rozhodl v 70. minutě proměněnou penaltou Petr Švancara.

Na notně promrzlém stadionku Viktorky se mnoho diváků k vítání fotbalového jara nesešlo. Po shlédnutí první půle zápasu mohli ti, kteří se na fotbal vypravili, svým kolegům doma jen závidět. Pro prvních pětačtyřicet minut zápasu jistě atribut dramatický použít nešlo. Hráči obou mužstev až příliš kazili. Přihrát přesně spoluhráči na více jak pět metrů se ukázalo jako neřešitelný problém. Záložní řady se do hry skoro nedostávaly - míče létaly všude, hlavně hodně vysoko. Mdlý výkon obou mužstev nudil nejen diváky, ale i podobně zmrzlé brankáře, kteří tu a tam stáhli nějaký centr. Z mizérie se vymykala jen dvě jména na straně domácích. Švancara se snažil, pohyboval se a vytvářel spolu s kapitánem Straceným šance pro své spoluhráče.

Druhá půle začala ke škodě všech tam, kde skončila první. Přesto si domácí dokázali v 47. minutě vytvořit první velkou šanci. Švancara utekl od poloviny hřiště Benešovi, od zadní čáry naservíroval před branku nabíhajícímu Kušnírovi, ale jeho volej reflexivně vykopl gólman Pavlík. Po hodině hry se k míči dostal po akci Novotného Švancara, ale i jeho Pavlík vychytal. V 70. minutě přišel průnik Kaloda do pokutového území a Pavlíkovi nezbylo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu. Nařízenou penaltu s klidem proměnil střelou doprostřed branky Švancara, 1:0 pro domácí. Kladno bylo od té doby odevzdaným soupeřem a větší šance si nevytvořilo. Žižkov si výhru pohlídal, navíc pět minut před koncem chytil Pavlík na brankové čáře tutovku Novotného.

V důležitém utkání o šest bodů, ovšem velmi nízké úrovně se po zásluze radovali hráči Žižkova.

Nařízenou penaltu prohlásil brankář Kladna Pavlík po utkání za spornou."Penalta se pískat neměla. Kalod si naběhl do mě jak se to dělá a kopl mě do lokte, škoda že rozhodčí to viděl jinak a pískl". Střelec Švancara byl zas přesvědčen, že kdyby byl na Kalodově místě on, penalta by nebyla." Ještě že tam byl Ríša Kalod a ne já", smál se Švancara."O tom, že to kopnu doprostřed sem se rozhodl asi dva metry před balónem, je to hodně o psychice". Švancara nezakrýval ani mizernou kvalitu utkání." Je to jeden z těch západů na který byste nejraději zapomněli. Kdyby sem dnes přijela Kometa z Brna, tak by si tu mohla dobře zatrénovat", potvrdil "Švanci" pověst vtipálka. Bohužel to byla smutná pravda.

FK Viktoria Žižkov - SK Kladno 1:0 (0:0)
Branky: 70. Švancara (pen) Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Kubáň ŽK: Pavlík, Brunclík
Diváci: 3420
Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Labant, Zengue - Kušnír, T. Procházka, Tinga (32.Novotný), Stracený (70. Koukal) - Kalod, Švancara.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Krob - Zoubele (Kroupa), Szabo, Hochmeister, Jablonský(62. Cigánek) - Beneš, Semerák.