Zpět na » Synot liga » Olomouc - Bohemians 1905 1:1 (1:0)

Synot liga - Olomouc - Bohemians 1905 1:1 (1:0)

Olomouc - Bohemians 1905 1:1 (1:0) © bohemians.cz, Dimír Štastný - Olomouc - Bohemians 1:1

0

16.02. - V prvním utkání po zimní přestávce remizovala Sigma Olomouc na domácím hřišti s Bohemians 1905 1:1. Na konci prvního poločasu otevíral skóre olomoucký Hubník. Za hosty srovnával v 78. minutě Michal Ordoš.

Utkání začalo velkým tlakem Sigmy. Jak Hubník, tak Petr se dostávali do častého ohrožení Sňozíkovy svatyně. Gólman Bohemians však svoji branku chránil velmi zarputile a střelce domácích musel často dohánět až k šílenství. První poločas byl skutečně spíše hrou na jednu bránu. Pokusy Bohemians se omezovaly jen na nepřesné kombinace jímž chybělo nebojácné zakončení. A protože útočníci Olomouce zahazovali jednu šanci za druhou, vypadalo to na poločasovou remízu. Závěr poločasu však dal zápasu
nový směr. Randa kopal přímý kop, Hubník vybojoval míč na Radovi a sám proti Sňozíkovi už konečně prolomil poločasovou smůlu. Do kabin se tak šlo za spravedlivého vedení domácích. Druhá půle ovšem byla úplně o ničem jiném. Klokani nastoupili do poločasu jako vyměnění a už v 50. minutě o sobě dal vědět ranou do břevna Ordoš. Na týmu Bohemians bylo znát, že chtějí alespoň vyrovnat a situaci ještě oživil příchod třetího útočníka, Bálka. Ten se dostal do gólové tutovky necelou minutu po svém vstupu na hrací plochu. Jeho hlavička však Drobiszovi mnoho vrásek nenadělala, mířila vedle. Pro výsledek utkání byla klíčová 78. minuta. Po několika chybách Olomouckých obránců dohrál Morávek souboj, přihrál volnému Ordošovi a ten míč poslal mezi nohy brankáře Drobisze. Dál už se zápas nesl v duchu olomoucké snahy o zvrat a urputného bránění Pražanů. Další průběh utkání už vyložené šance nepřinesl a tak se Rozešli Bohemians s Olomoucí smírně 1:1.

Zbyněk Busta (Bohemians): Pro nás to byl šťastný zápas. Jsem spokojen, Myslím, že diváci viděli atraktivní fotbal. V první půli byla Sigma jasně lepší a zaslouženě šla do vedení. Druhý poločas byl opakem. Nám se dařilo, gólu předcházely dvě stoprocentní šance. Ordoš potom vyrovnal a díky tomu máme cenný bod.

Martin Pulpit (Olomouc): V prvním poločase Olomouc předvedla výbornou kopanou, ale bez gólů. Kdybychom vedli 3:0, nikdo by se nemohl divit. Efektivita byla nízká. Ve druhém poločase jsme nepředvedli týmový výkon. Bohemku jsme pouštěli do gólovek a Drobisz dvě vychytal. Pak jsme udělali fatální chybu, kdy hráč nakopne hráče a míč se odrazil do pokutového území k Ordošovi, který vyrovnal.

Sigma Olomouc - Bohemians 1905 1:1 (1:0)
Branky: 45. Hubník - 78. Ordoš. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Jiřík. ŽK: Petr - Rezek, P. Hašek, Morávek, Rada. Diváci: 4429.

Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Hudec, Škerle, Randa - Bajer, Rossi, Kaščák, Onofrej (77. Janotka) - Petr (71. Bueno), Hubník (85. Melinho). Trenér: Pulpit.

Bohemians 1905: Sňozík - Knakal, Rada, Nikl, Šmarda - Moravec (62. Bálek), I. Hašek, Morávek, P. Hašek (90. Bartek) - Rezek, Ordoš (83. Slezák). Trenér: Busta.