Zpět na » Synot liga » Jak dopadne liga? Redaktoři tipovali…

Synot liga - Jak dopadne liga? Redaktoři tipovali…

Jak dopadne liga? Redaktoři tipovali… © -

0

Líbilo se

14.02. - Jarní část 1. Gambrinus ligy začíná už v sobotu a doufejme, že bude tak dramatická jako ta loňská. Redaktoři FotbalPortal.cz se pokusili odhadnout, jak nakonec tato sezona skončí.

Mnozí odborníci předpovídají, že se o titul porvou Slavia se Spartou. Bude tomu skutečně tak? Za nimi jsou totiž také kvalitní týmy, které by mohly také promluvit do boje o českého mistra. Naopak boj o záchranu bude tradičně vyrovnaný. Kdo tedy soutěž opustí? A co kanonýr soutěže? Na výběr je hned z několika jmen...


Redaktoři Gambrinus ligy proto odpovídali na tři otázky, které se týkaly výše zmiňovaných záležitostí a ještě na tradiční otázku, kdo se posílil nejlépe.


1) Kdo vyhraje titul a jak dopadne pořadí na prvních třech místech?
2) Které dva týmy sestoupí?
3) Kdo se stane nejlepším kanonýrem ligy?
4) Kdo se podle Vás v zimě posílil nejlépe?


Michal Býček
1) Titul vyhraje Slavia. Nejen, že si to přeji, ale je to nejlepší klub v lize a konečně přijde její čas. Sparta se dostane pod tlak. Jak se v takové situaci její hráči chovají, nám ukázali v derby nebo v zápase v Teplicích. Na druhé místo se protlačí Teplice, kterým to přeju, a třetí skončí Brno. 1. Slavia 68 bodů, 2. Teplice 56, 3. Brno 51.

2) Pokud Bohemians nezačnou předvádět lepší fotbal, tak nemají v lize co dělat. Most sice hraje atraktivně, ale když si hráči na hřišti nerozumí, tak můžete být Zidane, ale stejně nevyhrajete. Podle mě však sestoupí Žižkov a Jablonec.

3) Dva ostrostřelci nám odešli, dva zůstali. Pokud bude Toleski ve Slavii v pohodě, mohl by to být právě on. Jako tradičně ho bude pronásledovat dlouhán Došek, který je schopen dát gól z jakéhokoliv centru. Prostě má hlavu nejvýše. Může překvapit Žůrek, Magera, či v poslední době skvěle hrající Kalouda.

4) Dalo by se říci, že Slavia. Určitě, přivedla výborné hráče. Nechápu přístup Plzně, která si podřezává pod sebou větev. Přitom aby se finančně zabezpečila, stačilo prodat jednoho z trojice Fillo, Jarolím, Daněk. Podle mě přes zimu zvolily nejlepší politiku týmy Slavie, Teplic, Baníku nebo Zlína.


Michal Horáček
1) Slavia to bude mít hodně těžké, Sparta jí bude chtít za každou cenu dohnat. Mezi nimi je to padesát na padesát. Doufám, že se bude hrát do posledního kola. Bude hodně záležet na aktuální formě a štěstí. Kdybych si měl na někoho vsadit tak na Spartu. Třetí se podle mě umístí Brno, které má stabilizovaný tým a to se projeví. Hned za ním skoční Baník.

2) Tak na to je strašně těžké odpovědět. Každopádně o sestup se bude hrát až do posledních kol. Myslím, že dobrou strategii nezvolili v Mostě. A druhý klub? Kladenští zatím měli hodně štěstí a to nebude trvat věčně. Tak možná oni budou po 30. kole smutní.

3) Střelcem tipuji Libora Doška. Nejen pro něho bude ale důležité, jak se ve Slavii chytne Toleski. Záležet také samozřejmě bude na momentální formě jeho Sparty. Došek je však zkušeným hráčem a on podle mě dá nejvíce branek.

4) Na první pohled se zdá, že se nejlépe posílila Slavia. Podle mého názoru jí taková obměna kádru neprospěje. Myslím si, že dobrou strategii zvolili v Ostravě, která svůj kádr stabilizuje už dlouho. Podobnou strategii zvolili i v Brně, tam se ale budou muset vypořádat s odchodem Holka. V kádru ale mají mnoho talentovaných mladíků. Já sám sem zvědav na nového Brazilce Liru. Přestupová politika je mi nejsympatičtější právě u tohoto jihomoravského klubu.


Martin Kovařík
1) Očekávám pořadí Slavia, Teplice, Sparta, jelikož Slavia svůj náskok již nepustí i díky skvělým posilám. Teplice se před Spartu dostanou především díky výbornému losu pro jaro, kdy je čeká hned osm zápasů doma.

2) Do sestupové hry je namočeno posledních pět celků nynější tabulky. Podle mého sestoupí Kladno především díky finanční nejistotě a také Most, který sice na jaře zlepší své výsledky, ale velké množství nezkušených hráčů záchranu nezvládne.

3) Nejlepší střelcem bude Goce Toleski, který předběhne Libora Doška. Oba sice nyní trápí zranění, ale až se vrátí, tak Makedonec bude těžit z lepšího týmu kolem sebe, jenž mu připraví velké množství šancí skórovat.

4) Nejlépe posílila rozhodně Slavia, přivedla velké množství hotových fotbalistů a zvýšila tak konkurenci ve svém kádru, mezeru po Stanislavu Vlčkovi se podaří v pohodě zacelit. Výborně posílily taktéž Teplice, po odchodu Martina Fenina přivedly tři kvalitní útočníky a přetlak v obraně vytvořil Vidlička ze Zlína.


Petr Pánek
1) Dle mého názoru to bude vyrovnaný boj až do konce ligy. Na prvním místě vidím Spartu, i když se tam dostane pouze na úkor ztrácející Slavie, která stejně jako loni, prohospodaří bodový náskok a skončí druhá. Na třetím místě skončí Teplice, které toto umístění uhájí před Baníkem a Brnem.

2) Týmů ohrožených sestupem bude několik, ale dá se předpokládat, že o patro níž klesne bohužel pro nás z Čech někdo ze čtveřice Bohemka, Kladno, Most a Žižkov. Přičemž nejvyšší šanci dávám Kladnu, které přišlo o mnoho svých hráčů a Bohemce, která i s báječnými fanoušky nemá tak kvalitní kádr, jako zbylé dva týmy.

3) Pro mě se jím stane Libor Došek. Pokud mu bude přát zdraví, není pro mě jiný kandidát. Toleski má v útoku dalších 6 konkurentů a Fenin s Vlčkem už jsou za hranicemi.

4) Vypadá to na Slavii. Na každý post snad tři hráči. Ovšem kvantita neznamená kvalita. Ovšem Karel Jarolím snad ví, co dělá. A hádanku kdo nejlépe posílil, rozluštíme na 100% až po skončení tohoto ročníku Gambrinus ligy.


Michal Sitek
1) Pro titul si podle mě přeci jen nakonec dojde Slavia. Má asi nejsilnější mužstvo, široký kádr a velmi dobrého trenéra. Navíc ligu vede o pět bodů. Přes zimu vedení opět hodně nakupovalo, ovšem tentokrát si nejsem jist, zda to trochu nepřehnalo. Zdravá konkurence týmu neuškodí. Ale zdá se mi, že nyní tam mají přetlak. No uvidíme. Boje o další pozice budou vyrovnané a o první trojku se popere nejspíš i Brno. Jeho výkony však asi na stupně vítězů stačit nebudou a nevěřím ani Spartě. Můj tip na umístění: 1. Slavia, 2. Teplice, 3. Baník.

2) Myslím si, že sestoupí Bohemians a Most. Klokani nemají natolik kvalitní kádr, aby se udrželi a už na podzim se ukázalo, že domácí tvrz není tak pevná, jak se očekávalo. Skončí na patnáctém místě. Prvním sestupujícím se stane Most, kde jakoby nevědí, co chtějí. Nejprve nakoupili plno cizinců, což se neukázalo jako dobrý nápad a nyní zkušené české fotbalisty, kteří by jim měli pomoct k záchraně. Otázkou však je, zda na první ligu ještě mají.

3) O korunu krále střelců budou i vzhledem k současné situaci bojovat slávista Goce Toleski a sparťan Libor Došek. Došek je ve známém prostředí, Toleski musí přesvědčit ve Slavii. Výhodu bude mít ten, který odehraje více zápasů a ani tady není jisté, kdo to bude. Došek není zdravotně zcela fit, Toleski má v týmu slušnou konkurenci. Myslím si však, že nakonec ji získá právě makedonský kanonýr. Tým Slavie by mu měl vyhovovat.

4) Tak nejlíp posílila jednoznačně Slavia, ale jak už jsem výše psal, nemusí to být pro ni plus. Tradičně posilovala Sparta, i když nyní ne tolik jako obvykle. Slušné hráče získali v Boleslavi nebo v Brně. Snažili se i na Kladně a v Bohemians. Ostatní mužstva spíše kádr doplňovala s rozvahou.

Jak tipovala redakce před začátkem sezóny si můžete prohlédnout ZDE.


Toto je vyjádření pěti redaktorů Gambrinus ligy. Souhlasíte s těmito názory?

Kam dál?

Michal Horáček / Michal Býček / Martin Kovařík / Petr Pánek / Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Lukáš - 16.02. Odpovědět

noo tak pořadí nakonci ligi bude 1)Sparta 2)Slavie 3)Brno ..no a jinak já sem Boleslavák takže doufejme aspon Intertoto! jinak přiznávám posili dobrý mi vás ještě proženemtam nahoře!!! Smajlík 16

¨to jsi děla pan Michal Býček trošku srandu že Jablonec sestoupi ja vím ze nehraje zrovna dobře ale co Siad Most ten hraje jeste huř a co bohemians ty muj nazor je 1.slavia,2.sparta:-( a jablonec bude 10.

C@rlossss
Mattess - 14.02. Odpovědět

Nejlíp sme posílily my,ale pzor,pozor,!!Zdání klame jména nejsou vše viz neuspěch sparty s nováčkama jako Kisel,Petřouš,Došek,Pospěch v první půly sezony 2005/2006,ale věřím že se dají kluci do kupy..SKS!!!

Mattess
Mattess - 14.02. Odpovědět

Nejlepším Sřelcem se stane Goce toleski s 16 goly 2.Došek s 15,3 Kalouda 12.Gólů

Mattess
Mattess - 14.02. Odpovědět

Jsou to jen špekulace,bude ještě tvrdý boj a velká Show,finále ČMFS podle mě vyhraje Brno nad Spartou a víte ubec že hraje na začátku sezony superpohár?ten bude hrát Slavia a Brno a vyhrajem ho my! Smajlík 7 Ale už se to ve mě vaří už ať je šou!!

Mattess
Mattess - 14.02. Odpovědět

Tip na Sestup?,Most tipo na budoucí nováčky:Hradec Králové,Příbram

Mattess
Mattess - 14.02. Odpovědět

Most a Kladno..

Mattess
Mattess - 14.02. Odpovědět

1.Slavaia,2.Brno,3.Teplice,4.Sparta ,5.Plzeeň 6.Baník 7.Boleslav,

Mattess
Kladeňák - 14.02. Odpovědět

1)1.Slavia 2.Sparta 3.Teplice 2)Spadne bohužel Kladno a asi Viktorka Žižkov ,protože Bohemians nejsou zase tak špatní. 3)Boj bed mezi Gočevem a Doškem a asi to vyhraje Goče Toleski a střelecky se podle mně bude prosazovat Tomáš Jun ,ale střelce nevyhraje 4)Nejvíce pla Slavia potom Bohemians nebo Bolka i Most a nejhůře Kladno a Plzeň možná Sparta

penero - 14.02. Odpovědět

bojim se,ze slavia ztrati moc bodu,sparta shit,teplice budou treti....takhle by to bylo nej:) 1.ZBROJOVKA, 2.SLAVIA, 3.TEPLICE Smajlík 2 a takhle to asi bude: 1.SLAVIA, 2.SPARTA, 3.ZBROJOVKA, 4.TEPLICE Smajlík 7

penero
fajmos - 14.02. Odpovědět

1)Tak to bude ještě velkej souboj ale myslím si že na to Slavia nemá,protože se teď začala chovat jak utržená ze řetězu.Najednou má velký přetlak v týmu a to nebude u nich dělat dobrotu tak bych to viděl tak 1.Sparta,2.Brno,3.Ostrava,4.Teplice ,5.Slavia 2)Zižkov,Kladno(Jablonec) 3)Toleski 4)Určitě nejlepší posílení měla slavia ale jak jsem již psal asi ji to nepomůže,ale dobrou koncepci zvolily v Brně,Ostravě,Mladé Boleslavi a nejhorší posílení má Plzeň která prodala Daňka,Jarolíma a Filla.a jako náhrada přišel jen Varadi který sice může nahradit Filla ale Jarolím s Daňkem byly určitě stavebními kameny kádru

fajmos

slavia 1,2 sparta 3 teplice, 4 brno Smajlík 8

 reading
Perlino - 14.02. Odpovědět

1)Slavia, Brno, Sparta 2)Most, Jablonec 3)Toleski, o gol před Doškem 4) Brno, Slavia

radvan - 14.02. Odpovědět

můj tip na konečné pořadí -první 4 1.teplice, 2. sparta, 3. slavia, 4. zlín Smajlík 7 Smajlík 7

radvan

1) Sparta, protože budou na rozhodčí na jaře ohromné tlaky... 2) Kladno, Most 3) Došek, protože Goce má v týmu větší konkurenci a jakejkoliv malej výkyv formy ho při té ohromné konkurenci ve Slavii pošle na lávku:( 4) Sparta - z mégo pohledu určitě... Zbavila se nekopů jako Rezka, na odchodu je Limberský, Abraham, místo nich asi dostanou šanci mladší hráči, běhavější, fotbalovější - jako třeba Vacek... Jediný minus je asi příchod Sivoka, to je krok zpět...

SlaviaTor

1) Slavia 2) Kladno, Most 3) Toleski 4) Slavia

BartOOlomej
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články