Zpět na » Synot liga » Odehrají se úvodní kola kompletní?

Synot liga - Odehrají se úvodní kola kompletní?

Odehrají se úvodní kola kompletní? © -

0

Líbilo se

12.02. - Jarní část 1. Gambrinus ligy startuje již za 4 dny. A tradičně si mnozí po zimní přestávce kladou otázky, v jakém stavu budou trávníky a jestli se vůbec bude hrát. Na únor je poměrně příznivé počasí, a tak je velká šance, že by se nemusely odkládat žádné zápasy.

Brzký start jarní části má jednu příčinu, a sice účast české reprezentace na EURU v Rakousku a Švýcarsku. Svaz musel naplánovat poslední kolo v polovině května, protože tak to požaduje UEFA. 30. kolo by se tedy mělo předběžně odehrát v pondělí 17. května od 17:00.


O stejném víkendu například končí německá Budnesliga, španělská Primera Division a italská Serie A. Pouze anglická Premier League končí o týden dříve.


Je však otázkou, jak se promítne počasí do průběhu jarní části. To může zvláště v úvodních kolech způsobit odkládání zápasů, a tím pádem značné problémy.


V 17. kole má většina domácích týmů vyhřívané trávníky, u nich by být problém neměl. Pouze ve Zlíně, kde přivítají Spartu, a na Viktorii Žižkov, kam přijede Kladno, ho zatím nemají. Hodně tak bude záležet na tom, jestli bude sněžit, nebo ne. Předpověď na víkendové dny je zatím příznivá, teploty by se měly pohybovat nad bodem mrazu, ale důležitější je, že se neočekávají žádné vydatné srážky.


Ty jsou zatím očekávány jen místy. To by však mohlo způsobit problémy na Žižkově, kde jsme se již mnohokrát přesvědčili, že pokud počasí nepřeje, hřiště se snadno změní v oraniště. Největší starosti tak mají pod televizní věží. Pro televizní fanoušky je potěšující fakt, že zápasy na Strahově a v Liberci ohroženy nejsou.


Horší to už ale bude v následujícím kole. To plných šest týmů nebude mít pod svým trávníkem vyhřívání, to by mohl být problém. Počasí se na tak dlouhou dobu předpovídá jen velmi těžko, jisté však je, pokud by se výrazně nezměnilo, potíže by v tomto směru nastat nemusely. V opačném případě by se mohla odložit většina zápasů kola. Český hydrometeorologický ústav zatím předběžně neočekává nějakou výraznější změnu.


V příští sezóně by mohly tyto problémy odpadnout, protože to už bude vyhřívaný trávník povinností.

Program 17. a 18. kola:

17. kolo
Sobota 16. února: 17:00 Olomouc - Bohemians 1905, Zlín - Sparta Praha
Neděle 17. února: 10:15 Žižkov - Kladno, 15:00 Plzeň - Brno, 17:00 Mladá Boleslav - Jablonec, Teplice - Most, 20:15 Slavia Praha - České Budějovice (ČT4)
Pondělí 18. února: 17:15 Liberec - Ostrava (ČT2)

18. kolo
Sobota 23. února: 15:00 Liberec - Teplice, 17:00 Ostrava - Zlín
Neděle 24. února: 17:00 Kladno - Mladá Boleslav, České Budějovice - Jablonec, Bohemians 1905 - Plzeň, Most - Olomouc, 20:15 Sparta Praha - Žižkov (ČT4)
Pondělí 25. února: 17:15 Brno - Slavia Praha (ČT2)

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články