Zpět na » Synot liga » Teplice se trápily s Varnsdorfem

Synot liga - Teplice se trápily s Varnsdorfem

Teplice se trápily s Varnsdorfem © -

0

10.02. - Teplice v dnešní předligové generálce přivítaly od 17:00 celek z ČFL Slovan Varnsdorf, který s problémy porazily 2:1.

Překvapivě jen na lavičce začali nejlepší střelci zimní přípravy žlutomodrých - Andrej Hesek a Jakub Mareš, dalším překvapením bylo zařazení Leandra Vieiry do základní sestavy na levý kraj zálohy. Zraněný je sice Jan Štohanzl, ale očekávalo se spíše nasazení Michala Gašparíka.

Utkání nečekaně nezačalo velkou převahou žlutomodrých, hosté pozorně bránili a nepouštěli třetí celek Gambrinus ligy do šancí. Až ve 23.minutě se míč z ničeho nic dostal k Jiřímu Sabou a ten ho levačkou poslal za bezmocného brankáře.

Kdo si myslel, že vstřelený gól spustí brankostroj, tak ten se spletl. Varnsdorf i nadále zle zatápěl. Zvýšit mohl sice po efektních nůžkách v druhé půli střídající Hesek, jenže brankář byl pozorný a střelu chytil.

V 76.minutě udělala hrubou chybu obrana žlutomodrých, osamocený Grubhoffer postupoval sám na branku, se štěstím překonal Belice a bylo vyrovnáno. Výhru na stranu domácích strhl až pět minut před koncem Vlastimil Vidlička, který s pomocí zdi překonal z přímého kopu ze třiceti metrů bezmocného brankáře.

Teplice se tak protrápily k vítězství v generálce na ligu, příští týden je čeká v neděli ve stejném čase derby s Mostem.

"Pro mě bylo důležité, že jsme mohli prostřídat všechny hráče a že se nikdo nezranil. Máme ještě týden a bylo vidět, že tady to hřiště nebylo v takovém stavu jako na tom Kypru. Ale já věřím, že týden máme čas a že ten tlak, který na nás teď bude vyvíjen, bude čím dál tím větší a to je asi to nejdůležitější," tak zhodnotil utkání trenér Rada.

Teplice - Varnsdorf 2:1 (1:0)

Branky Teplic: 23.Sabou, 85.Vidlička
Rozhodčí: Příhoda - Ipser, Beneš
ŽK: 86.Hesek

Sestava Teplic: Slavík (60.Belic) - Kaufman (46.Vidlička), Lukáš (60.Ryška), Klein, Merzič (60.Bartoš) - Verbíř (46.Mareš), Sabou (46.Rosa), Doležal (46.Ljevakovič), Vieira (46.Gašparík) - Smejkal (46.Hesek), Jun (60.Smíšek)