Zpět na » Synot liga » Sobotní přátelské zápasy v kostce

Synot liga - Sobotní přátelské zápasy v kostce

Sobotní přátelské zápasy v kostce © sparta.cz - Jiří Kladrubský

0

09.02. - AKTUALIZOVÁNO Střelecky se blýskli především fotbalisté ostravského Baníku, kteří vyhráli nad slovenskou Dubnicí 6:0.

Sparta rakouskému mistrovi gól vstřelit nedokázala, přestože v utkání měla mírnou převahu. Zápas v AXA Aréně sledovalo necelých čtyři tisíce diváků, což je na přípravný zápas velice slušné číslo.

Trenér Michal Bílek vyzkoušel 21 hráčů a vrásky na čele mu udělalo zranění Kúdely, který musel být v 62. minutě střídán. V přípravném období nepoznal letenský klub chuť porážky. Z jedenácti zápasů osmkrát vyhrál a třikrát remizoval.

Sparta Praha - Rapid Vídeň 0:0 (0:0)
ŽK: Kisel - Dober, Korkmaz,Payer. Rozhodčí: Kovařík, Filípek, Mencl. Diváci: 3 991 .
Sparta Praha: Grigar - Voříšek (46. Kúdela, 62. Kladrubský), Sivok, Řepka (68. Abraham), Kadlec (68. Limberský) - Hušek, Kisel (68. Sylvestre), Horváth (62. Hainault), Matušovič (46. Jeslínek) - Kulič ( 65. Rezek), Slepička (62. Holenda).
Rapid Vídeň: Hedl (46. Payer)- Dober, Tokic, Patocka, Katzer - Hofmann, Heikkinen, Boskovic (58. Harding), Kavlak (46. Korkmaz), - Maierhofer, Bazina (46. Hoffer).

Druholigový Hradec Králové byl Viktorii vyrovnaným soupeřem. O šťastné výhře Žižkova rozhodl pět minut před koncem Kropík, který se prosadil po standardní situaci.

Viktoria Žižkov - Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 85. Kropík. Diváků: 50.
Žižkov: Bartalský - Kučera (60. Šťastný), Labant (60. Besta), Kropík, Zengue (70. Moughfire) - Kušnír, T. Procházka, Tinga (60. Novotný), Koukal - Kalod (60. Bukač), Švancara (60. Demjan).
Hradec Králové: Podhajský - Plašil, Němeček, Wozniak, Pospíšil - Černý, Bouška, Riegel, Rezek - Vodehnal, Svoboda.

Sigma si připsala cenný skalp Interu Bratislava. V utkání již vedla o dvě branky, ale patnáct minut před koncem snížil Szegedy a o výsledek museli ještě olomoučtí fotbalsté hráči hodně bojovat.

Olomouc - Inter Bratislava 2:1 (1:0)
Branky: 16. Hudec, 52. Bueno - 75. Szegedy. Rozhodčí: Racek - Pelikán, Hájek. Diváci: 350.
Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Hudec, Škerle, Randa - Onofrej (69. Kazár), Rossi, Kaščák (72. Melinho), Bajer (69. Štěpán) - Bueno (59. Schulmeister), Petr (82. Heidenreich).

Vyrovnané utkání rozhodla branka Austrie z 82. minuty, když se po rohovém kopu nejlépe zorientoval Blanchard a doklepl míč do poloprázdné branky. Ve tvrdém utkání inkasovali Jihočeši čtyři žluté karty. V dresu Austrie se představil David Lafata.

Austria Vídeň - České Budějovice 1:0 (0:0)
Branka: 82. Blanchard.
Austria Vídeň: Fornezzi - Ertl (74., Schiemer), Metz, Bak - Standfest (60., Mair), Sariyar (74., Radomski), Blanchard, Majstorovic (67., Gercaliu), Lasnik (74., Sulimani) - Okotie (46., Aigner), Lafata (67., Kuljic).
České Budějovice: Kučera - Peroutka, Hunal (56. Pivoňka), Homoláč, Šmíd - Dolejš (46. Mezlík), Hílek, Vozábal, Šíma - Stráský, Svátek (56. Mrkvička).

Mostu v sestavě chyběli Johana, Pilař, Gedeon či Brazilec Silva a samotné utkání rozhodně nebylo pro prvoligový tým jednoduché. Dukla si vytvořila některé slibné příležitosti, ale gól nevstřelila. O výhru SIADU se ve druhém poločase postarali Oboya a nová posila Rilke.

Most - Dukla Praha 2:0 (0:0)
Branky:
54. Oboya, 73. Rilke. Rozhodčí: Příhoda.
Most: Švenger (46.Svoboda) - Mendy (46.Diego), Studík, Jamrich, Škoda - Stožický, Prášil, Schut, Oboya (78.Brandon) - Simpson (55.Loos), Bogdanov (68.Rilke).

Zlínští se s olomouckým týmem hodně trápili. Holice šla do vedení v deváté minutě díky Vodákovi. Po té se Tescoma dlouho marně snažila. Rozhodnutí přišlo mezi 62. a 65. minutou, kdy se prosadili Žůrek s Pacandou. Svěřenci Pavla Hoftycha si už vítězství vzít nenechali a doklopýtali tak k cennému vítězství.

Tescoma Zlín - HFK Olomouc 2:1 (0:1)
Branky:
62. Žůrek, 65. Pacanda - 9. Vodák. Rozhodčí: Mikel - Plesar, Schmid. ŽK: Vrtělka. Diváků: 400.
Zlín: Baránek - Zúbek, Kroča, Zbožínek, Penner - Musil (77. Pazdera), Vrtělka, Šmahaj (46. Žůrek), Malár (57. Kraus) - Vyskočil (77. McQuilkin), Pacanda (70. Baranyai).
HFK Olomouc: Doležal (46.Aleksijevič) - Lošťák (46.Dadák), Kalvoda, Lukášek, Josefík - Janeček (46.Spáčil), Jakubovič (46.Cristiano), Zlatohlavý, Krutý - Korčián (46.Hanzel), Vodák.

Ostrava potupila svého slovenského soupeře šesti brankami. Střelecky se blýskl zejména Lukáš Magera, který vsítil hattrick.

Baník Ostrava - Dubnica 6:0 (3:0)