Zpět na » Synot liga » Slavia porazila Kladno

Synot liga - Slavia porazila Kladno

Slavia porazila Kladno © -

0

07.02. - V generálce na 3. kolo Poháru UEFA proti anglickému Tottenhamu porazila Slavia Kladno 3:2. Středočeši v utkání dvakrát vedli, ale ani jednou svůj náskok dlouho neudrželi.

Karel Jarolím nasadil do utkání sestavu, která by měla být hodně podobná té, která nastoupí za týden proti Tottenhamu. To trenéři Kladna ještě mohli alternovat, protože dvanáctý tým ligy ještě čeká jedno přípravné utkání, které je na programu v sobotu.

Slavia začala aktivně. První šanci měl už v 6. minutě Střihavka, ale z otočky minul. Sešívaní měli i další šance, jenže Latka, Černý a znovu Střihavka své příležitosti neproměnili. Zákonitě tak přišel trest. Josef Semerák dostal přesný míč a obloučkem přehodil Vanika. Kladno vedlo 1:0. Slávisté však záhy vyrovnali. Ve 41. minutě doklepl míč do branky Střihavka a konečně využil svou šanci. Poločas skončil 1:1.

Na začátku druhého poločasu šlo opět do vedení Kladno. Obraně unikl Kousal a prostřelil Vaniaka. Na vyrovnání se ale opět čekalo jen čtyři minuty a šťastným střelcem byl opět David Střihavka, který skóroval hlavou po centu Černého. Jarolímův tým strhl zápas na svou stanu v 76. minutě, Toleski se sám před Kostolanským nemýlil a Slavia tak díky němu vyhrála 3:2.

Kladno sice v utkání dvakrát vedlo, ale o vedení vždy po pár minutách přišlo. Vždy neuhlídalo Davida Střihavku, vítězný gól však vstřelil necelou čtvrthodinu před koncem Goce Toleski, který ale nebude v Poháru UEFA k dispozici, protože nebyl dopsán na soupisku.

Sešívaní ve čtvrtek 14. února přivítají anglický Tottenham. Zápas začíná ve 21:00 a přímým přenosem ho vysílá ČT4. Do ligy pak vstoupí domácím zápasem s Českými Budějovicemi, taktéž na sportovním kanálu České televize. Kladno ještě generálka na ligu čeká. V neděli od 10:15 vyzve v Nymburce druholigový Hradec Králové. Do ligy pak vstoupí v záchranářském duelu na Žižkově.

Slavia - Kladno 3:2 (1:1)
Branky: 41. a 56. Střihavka, 76. Toleski - 37. Semerák, 52. Kousal. Rozhodčí: Kocián - Filípek, Mencl. Diváků: 600
Slavia: Vaniak - Gebre Selassie, Latka (81. Šourek), Brabec (67. Belaid), Hubáček - Jarolím, Tavares (46. Volešák), Suchý, Černý - Střihavka (67. Blažek), Ivana (46. Toleski).
Kladno: Kostolanský - Bartoš, Killar (68. M. Černý), Hochmeister, Krob - Vršajevič (46. Beneš), Brunclík (68. Rada), Zoubele (77. Holub), Szabo, Jablonský (77. Vincenc) - Semerák (46. Kousal).