Zpět na » Synot liga » Ústí gólem v poslední minutě vybrakovalo Slovácko

Synot liga - Ústí gólem v poslední minutě vybrakovalo Slovácko

0

13.10. - To, co se nepovedlo pěti týmům v předchozích zápasech, povedlo se předposlednímu celku druholigové tabulky. Nejen že Ăšstí dalo domácím gól, dokonce jim sebral všechny body!

Slovácko - Ăšstí nad Labem 1:2 (0:1)

Slovácko propáslo úvod zápasu a aktivní hosté zahrozili hned po rozehrávce, nepřesností ale sami pokazili rodící se šanci. Poté se dostali ke slovu domácí a hned z toho bylo ohrožení branky soupeře. Racko čtyřicetimetrovým sólem prošel až na dostřel, Novákovu branku míč ale těsně minul. V osmé minutě to byl znovu on, tentokráte v úloze nahrávajícího, když úspěšně odcentroval na nabíhající spoluhráče, Činčala i Chmelíček ale byli o půl kroku napřed a míč nedokázali dostat do branky.

Od desáté minuty to byli opět hosté, jenž diktovali tempo hry a drželi se na polovině Slovácka. Kromě několika rohů a závarů po nich se ale k vážnějšímu ohrožení Markovy branky nedostali. Hosté se dostávali do útoků hlavně po chybách v rozehrávce a právě po jednom takovém průniku se také dostali do vedení. Po rohovém kopu a závaru před Markem udělal obrovskou chybu Němčický a prakticky po jeho "přihrávce" Mašanský bez problémů zakončil.

Slovácko, zaskočeni vývojem zápasu, snažili se vyrovnat, jenže ani Činčala, který netrefil míč padající do šestnáctky, neujala se ani střela Racka z "malého vápna" po přihrávce Chmelíčka.

Domácím se povedlo srovnat hned po třech minutách druhé půle. Po rohovém kopu se míč po nepříliš vydařeném odkopu dostal ke Görnerovi a ten tvrdou střelou z hranice šestnáctky propálil Nováka. Po vstřelené brance to vypadalo, že je otázkou času, kdy se domácím podaří otočit zápas, jenže šancí už nebylo tolik, co v první půli. Naopak sami svými chybami málem způsobili katastrofu. Ineman včas neodkopl míč, pomalou malou domů vystihl Procházka, přehodil i Marka, míč směřující do branky ale nenásledoval důrazně a tak dobíhající Ĺ imáček mohl domácí zachránit a odkopnout míč do bezpečí z brankové čáry. Na opačné straně mohl zakončit Chmelíček a krátce na to Kaspřák, oba ale vychytal Novák.

Závěrečnou desetiminutovku už hosté spíše zdržovali a snažili se uhájit cenný bod, domácí se zase za každou cenu snažili vstřelit rozhodující gól. To se jim ale nakonec stalo osudným. Po jednom útoku domácích v samém závěru se hosté dostali do přečíslení, Martykán se dokázal dostat za posledního obránce, přihrál střídajícímu Mahmutovičovi a ten už do prázdné branky neměl problémy skórovat. Hned po rozehrávce pak rozhodčí zápas ukončil a mohla propuknout neskrývaná radost Ăšsteckých.

Branky: 48. Görner - 24. Mašanský, 90.+4 Mahmutovič.

Rozhodčí: Hájek - Szarowski, Drastík. ŽK: Chmelíček, Kaspřák - Novák R., Maron.

Sestava Slovácko: Marek - Kaspřák, Ineman, Ĺ imáček, Němčický (74.Stýskala) - Eismann (85.Filipský), Görner, Fischer, Racko - Chmelíček, Činčala (62.Ĺ ultes).
Trenér: Malura.

Ăšstí nad Labem:
Novák R. - Stárek, Džuban, Novák T., Dvořák - Mašanský (90. Franc), Valenta, David, Benčík (87. Maron) - Martykán, Procházka (78. Mahmutovič).
Trenér: Lacina.

Diváci: 3452.

Ohlasy trenérů:

Trenér hostujícího týmu Vladimír Lacina: Určitě je to velké překvapení pro celou soutěž, protože jsme byli velkým outsiderem tohoto zápasu. Z našeho pohledu musím říct, že takový poločas, jakým byl první jsme v sezoně ještě neodehráli, ale myslím, že za aktivitu a napadání po stranách jsme si ten gól zasloužili. Domácí měli nějaké větší šance, ale neproměnili je. Do druhé půle jsme ale vkročili velice špatně, nechali jsme volného hráče na šestnátce a ten prostřelil našeho brankáře. Pak jsme odolávali velkému tlaku a spíše nakopávali míče. V závěru jsme měli velké štěstí, protože domácí šli jasně za vítězstvím a my jsme dali šťastného góla na 1:2. Pro domácí je to určitě nešťastný zápas, ale myslím, že Slovácko nakonec do ligy postoupí.

Trenér domácích Pavel Malura: Bohužel soupeř díky některým okolnostem udělal několik změn v sestavě a rozestavení, na které jsme museli reagovat a byl pro nás ze začátku problém se přizpůsobit a díky katastrofální a naprosto nepochopitelné chybě jednoho z našich hráčů, který v podstatě asistoval u gólu soupeře naši situaci velmi zkomplikoval. Přidalo se k tomu to, že jsme nedokázali proměnit v první půli vyložené šance. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, podařilo se nám branku vstřelit, ale z dalších šancí, situací a závarů jsme se už nedokázali prosadit a musím říct, že jsme po taktické stránce naprosto nezvládli zápas, kdy jsme šli bezhlavě za vítězstvím a díky tomu nás soupeř z brejku potrestal.

Další výsledky sobotních zápasů:

FK Baník Sokolov - FC Vysočina Jihlava 0:0 (0:0)

Bohemians Praha - 1.HFK Olomouc 4:2 (2:2)

Branky: 15. Ibe, 44. Ĺ isler, 61. Ĺ isler, 73. Brzezina - 13. Kropáček (pen.), 21. Kropáček

Fotbal Fulnek - FC Hradec Králové 0:0 (0:0)

Slezský FC Opava - FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

Branky: 85. Kozák