Zpět na » Synot liga » Změny v kádru: Brno

Synot liga - Změny v kádru: Brno

Změny v kádru: Brno © -

0

Líbilo se

13.02. - 1. FC Brno má sebou úspěšný podzim, a tak se čekalo, jestli prodá především mladé hráče, o které je v Evropě zájem. Žádný výprodej se však nekonal, z mladíků opustil klub jen Holek.

Ze širšího kádru pak ještě trochu překvapivě odešel miláček tribun Milan Pacanda, který bude hostovat ve Zlíně. V útoku Brna je velká konkurence a devětadvacetiletý útočník se častokrát do sestavy vůbec nevešel. Do zlínské Tescomy přestoupil i Petr Musil, ale ten se na podzim neprosadil. Opačným směrem se měl stěhovat Ivo Zbožínek, ale kluby se nedohodly.


Také kolonka příchodů je strohá. Zatím přišli jen Simr, Dvorník a Brazilec Lira. Pátý klub ligy tak dlouhodobě stabilizuje kádr a to je rozhodně dobře. Na jaře tak mohou Brňané pomýšlet ještě na vyšší příčky.


Nejvýraznější odchod:
Mario Holek - Dněpropetrovsk - přestup: Brněnský odchovanec byl do kádru zařazen v roce 2005 a od té doby tento klenot v jihomoravském klubu pečlivě obrušovali. Smetanu za jeho výchovu slízlo brněnské vedení v lednu, přestupová částka by se totiž měla pohybovat kolem padesáti milionů korun. Jedenadvacetiletý záložník má na svém kontě 67 ligových startů a čtyři góly.


Další odchody:
Petr Musil - Zlín - přestup
Milan Pacanda - Zlín - hostování s opcí


Příchody:
Pavel Simr - Jihlava - návrat z hostování: Vytáhlý útočník se v Brně nikdy moc neprosadil. Hostování v Jihlavě se mu však povedlo, a tak by mohl dostat šanci, i když konkurence je velká.
Josef Dvorník - Manisaspor - přestup: Zkušený obránce by měl výrazně pomoci brněnské obraně. V české lize nastoupil ke stovce zápasů.
Elton Santiago dos Santos Lira - Juventus Sao Paulo - přestup: Jedenadvacetiletý obránce se v přípravě prezentoval sympatickými výkony. Je však otázkou, jak zapadne do našeho prostředí.


První zápas jara:
17.2. 15:00 Plzeň - Brno

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Mattess - 13.02. Odpovědět

Sem zvědavej na Liru

Mattess
hools - 13.02. Odpovědět

tituůl¨mozna

brnak - 13.02. Odpovědět

brno

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články