Zpět na » Synot liga » Středa plná "přáteláků"

Synot liga - Středa plná "přáteláků"

Středa plná © -

0

06.02. - Dnes odehrálo několik prvoligových týmu svá přípravná utkání. Připravili jsme pro Vás jejich souhrn.

Sparta remizovala s Nitrou

Sparta si na svůj předposlední přípravný zápas pozvala na Letnou slovenskou Nitru, kterou trénuje Pavel Hapal. V prvním dějiství vládla utkání Sparta, Nitra byla až na jedinou šanci Semeníka neviditelná. Po přestávce se obraz hry vyrovnal, ale branky se ani jeden tým nedočkal. Velmi dobře hrál Miroslav Matušovič a byl to právě on, kdo mohl vstřelit gól, ale z přímého kopu trefil jen tyč. Spartu čeká v sobotu generálka na ligu, soupeřem jí bude vídeňský Rapid.

Michal Bílek zhodnotil zápas pro web Sparty. "Do zápasu šli hráči hodně unaveni, po návratu ze soustředění byly na programu fyzicky velmi náročné tréninky. A to se na hřišti projevilo, chyběla nám uvolněnost, nedrželi jsme balon, byly tam zbytečné ztráty míče," uvedl trenér Sparty. V otázce ligového kádru Bílek nic nového neprozradil: "Na finální podobě kádru stále pracujeme a brzy oznámíme, v jakém složení absolvuje Sparta zbytek sezony. Počítám, že dva až tři hráči by měli ještě odejít, vzhledem ke zranění Libora Doška mezi nimi však nebude žádný útočník," řekl pro sparta.cz.

AC Sparta Praha - FC Nitra 0:0
Sestava Sparty: Sestava Sparty: Grigar - Voříšek, Sivok, Řepka (60. Hainault), Limberský - Slepička, Kolář (60. Sylvestre), Hušek (74. Kóňa), Horváth (60. Abraham), Matušovič - Holenda (60. Rezek)
Soupiska Nitry: Hroššo - Ďatko, Semeník, Grajciar, Janíček, Karlík, Babic, Kostoláni, Štajer, Sloboda, Bača

Boleslav bez problémů zvítězila

Mladá Boleslav v souboji s druholigovou Duklou Praha od začátku diktovala tempo hry a přes úvodní nepřesná zakončení se ve 27. minutě prosadil Mendy po akci Václava Kaliny. Ale za čtyři minuty vyrovnal po skvělé přihrávce Nečase, který je v Dukle na hostování právě z Boleslavi, Kulvajt. Boleslavští však nenechali nic náhodě a po gólech Rolka, Táborského a vlastní brance Kuděly zvítězili 4:1.

FK Mladá Boleslav - FK Dukla Praha 4:1 (2:1)
Góly: 27. Mendy, 42. Rolko, 62. Táborský, 80. vlastní (Kuděla) - 31. Kulvajt
Sestava FK Mladá Boleslav: Pižanowski (46. Miller) - Procházka, Rolko (59. Ševinský), Kopic, Kalina - Dittrich (46. Řezníček), Táborský (64. Hrdlička), Hodúr ((64. Holub), Poláček (56. Vaněček) - Kysela, Mendy (63. Sedláček, 71 Mašek)
Sestava FK Dukla Praha: Plánička (46. Rada) - Mikula (59. Kopta), Palša, Kuděla, Rychlík - Svatonský, Michal (46. Hanus), Ludačka (59. Hubka), Volek (46. Daněk) - Nečas (65. Malý), Kulvajt (65. Kunc)
ŽK: Kopic - Palša, Ludačka

Bohemians 1905 - Hradec Králové 1:1

Hned dvě společné utkání měli dnes na programu hráči Bohemians 1905 a Hradce Králové. V prvním souboji nastoupily oba celky v nejsilnějších možných sestavách a Klokani zvítězili 1:0 díky brance Martina Kotyzy. Do druhého zápasu zasáhli hráči širšího kádru a z vítězství 2:0 se radovali pro změnu Východočeši.

Bohemians - Hradec Králové 1:0 (1:0)
Gól: 17. Kotyza
Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Rada, Nikl, Šmarda - Kotyza, Slezák, Vágner, Kunášek - Ordoš, Bartek (46. Bálek)

Bohemians B - Hradec Králové B 0:2 (0:1)
Góly: 14., 82. Vodehnal
Sestava Bohemians 1905: Zich - Císař, Brhlík, Lukáš, Růžička - Knakal, Pávek, Adam, Moravec - Polodna, Formáček

Viktoria Žižkov rozdrtila divizní Měcholupy

Viktoria si pozvala lehkého soupeře a na skóre to bylo znát. V prvním poločase zazářil zejména Petr Švancara, který vstřelil čtyři branky.

Viktoria Žižkov - FK Měcholupy 7:0 (4:0)
Góly: Švancara 4 (z toho jeden z penalty), Demjan 2, Bukač
Sestava Viktorie Žižkov: Pařízek-Kučera, Labant, Kropík (60. Mores), Zengue (60. Procházka J.)-Tinga, Kušnír, T.Procházka (60. Besta), Koukal-Kalod (60. Bukač), Švancara (60. Demjan)

Jablonec na závěr soustředění prohrál

Utkání s bulharským prvoligovým klubem PFC Vihren Sandanski bylo ovlivněno silným větrem. Nepohledný zápas rozhodla dalekonosná střela z první minuty.

PFC Vihren Sandanski - FK Jablonec 1:0 (1:0)
Sestava Jablonce:
I. poločas Špit - Zábojník, Huber, Fukal, Hamouz - Žofčák, Loučka, Klapka, Haurdić - Straka, Fujerik
II. poločas Bobok - Laciga, Huber, Krejčí, Adam - Michálek, Eliáš, Vošáhlík, Baranek - Necid, Mešanović

Most vyhrál nad Čáslaví

Most porazil druholigovou Čáslav zaslouženě 2:0 po brankách Simpsona a Johany. Za Most nenastoupil Patrik Gedeon, jehož angažování ještě není uzavřeno. "Stále se dotahují podmínky jeho přestupu. Další jednání s Blšany proběhne v pátek," řekl pro klubový web předseda představenstva Petr Kabíček.

FK SIAD Most - FC Zenit Čáslav 2:0 (1:0)
Góly: Simpson, Johana
Sestava Mostu: Svoboda (46.Švenger) - Stožický (65.Ilavskij), Studík (65.Hrechishka), Johana, Škoda - Loos (39.Jamrich), Pilař (46.Diego), Schut (35.Mendy), Oboya (65.Trubila) - Bogdanov (57.Rilke, 80. Brandon), Simpson (57.Webster)