Zpět na » Synot liga » Liberec nadělil Temešváru „bůra“

Synot liga - Liberec nadělil Temešváru „bůra“

Liberec nadělil Temešváru „bůra“ © -

0

01.02. - Liberečtí fotbalisté ve svém druhém zápase na herním soustředění na Kypru vyhráli 5:0 nad rumunským celkem Politehnica Temešvár.

Rumuni se pod vedením Dušana Uhrina ml. utkali podruhé v krátké době s českým týmem. Před týdnem Politehnica remizovala s Mladou Boleslaví 3:3.

Hráči Liberce si spravili chuť po úvodním zápase kyperského soustředění. Ten totiž prohráli 1:2 s jihokorejským celkem Gyeongnam FC, o jedinou branku Severočechů se v tomto utkání postaral Vlasko.

Už od úvodních minut pátečního zápasu bylo jasné, jaký tým bude na hřišti pánem. Po dvaadvaceti minutách vedl český celek již 3:0 a o vítězi utkání bylo již prakticky rozhodnuto. Ve druhém poločase pak ještě Slovan přidal další dvě branky.

Slovan Liberec - Politehnica Temešvár 5:0 (3:0)

Branky: 12. a 54. z pen. Dort, 14. Bílek, 22. Papoušek, 82. Polák.
Sestava Liberce: Zlámal (46. Hauzr) - Šinglár, Holeňák (46. Matula), Polák, Janů - Dočkal (75. Hudson), Bílek (75. Bejbl), Dort (60. Vlasko), Papoušek (70. Rob. Dejmek) - Nezmar, Radzinevičius (60. Dohnálek).

Liberec ještě na Kypru čekají dva zápasy. 3. února změří síly s ukrajinským Dněpropetrovskem a o dva dny později s rumunským týmem CFR Kluž. Generálka na ligu pak čeká jedenáctý tým 1. Gambrinus ligy proti Bohemians 1905. Tento zápas je naplánován na neděli 10.2. od 17:00 na stadionu U Nisy.