Zpět na » Synot liga » Fotbalisté Baníku Ostrava se vrátili z Turecka

Synot liga - Fotbalisté Baníku Ostrava se vrátili z Turecka

Fotbalisté Baníku Ostrava se vrátili z Turecka © fcb.cz - Odjezd z Turecka

0

Líbilo se

31.01. - Čtvrtý tým prvoligové tabulky Baník Ostrava má za sebou soustředění v Turecku, ve kterém odehrál čtyři utkání. Pikantností bylo, že s mužstvem cestovali fanoušci, kteří si zaplatili pobyt.

Baník se v turecké Antalayi střetl se čtyřmi týmy. V nich si připsal jednu výhru, jednu remízu a dvě porážky s celkovým skórem 11:7 ve svůj prospěch.

Kouč Karel Večera hodně míchal sestavou a hledal optimální složení pro jarní část Gambrinus ligy. V úvodním utkání se Ostravané střetli s ukrajinským klubem FK Naftovyk-Ukrnafta Oxtyrka, se kterým prohráli 1:2. Další utkání sehrál Baník opět s Ukrajinci. S Tavriou Simferopol remizoval 2:2, když už vedl 2:0. Oba góly navíc dostal z penalty a hráči rozhodně nebyli spokojeni s výkonem sudího. Další porážku utrpěli ostravští hráči s korejským Chunnam Dragons. Na závěr soustředění se přece jen Baník dočkal vítězství, když v divokém utkání porazil Dinamo Tbilisi 8:2. Zápas provázel silný vítr, čehož Baník využil hlavně v první půli.

Celkově jsou Ostravané s přípravou v Turecku spokojeni. Baník odehrál dobrá utkání a postupně se herně zlepšoval.

Hráčům se nevyhnuly menší zdravotní potíže. Svěrkoš nemohl odehrát poslední utkání kvůli strhnutému puchýři, Rajtorala trápil stehenní sval, Bystroně třísla, Čoupka kotník a Marka pata. Nejhůře je na tom Tomáš Vrťo, který má poraněný ušní bubínek a bolí ho hlava. Do začátku jara by ale mělo být vše v pořádku.

Také s ubytovaním byl tým spokojen. Sice občas došlo k menším problémům s organizací, ovšem k větším potížím nedošlo.

Vedení Baníku Ostrava se rozhodlo pro své věrné příznivce zorganizovat pobyt s hráči. Ti tak byli s mužstvem, kdykoli chtěli. Navštěvovali tréninky, povzbuzovali při zápasech ostravského mužstva nebo jen relaxovali. Pobyt to sice levný nebyl, ale i tak se několik zájemců našlo. Celkově nabídku využilo zhruba deset příznivců.

Nový předseda představenstva Tomáš Trucha si jejich přítomnost pochvaloval a věří, že i v budoucnosti pocestují fanoušci s hráči: "Pokud budou mít oni zájem a dovolí to ubytovací možnosti hotelu, pak já budu všemi deseti pro. Není nic hezčího, než když klukům při zápasech tak daleko od domova vytvářeli skvělou atmosféru, na poslední utkání s Tbilisi si dokonce nakoupili v Antalyi i pyrotechniku, a bylo to opravdu super. Chci jim touto cestou za jejich chování v Turecku poděkovat," řekl pro oficiální web ostravského Baníku.

Nyní už Ostravané budou ladit formu doma. Další utkání odehraje Baník 5. února proti druholigovým Vítkovicím.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, fcb.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
jari0077 - 06.02. Odpovědět

Doufam,že Baník na konci ligy zůstane aspon tam, kde jsou Smajlík 7

Kepy - 02.02. Odpovědět

Výkony v přípravě nic moc Smajlík 10

Lord - 31.01. Odpovědět

skoda ze tam nezustali...

Lord
Mattess - 31.01. Odpovědět

V Turecku je eště Brno A pLZĚŇ ŽE?

Mattess
pinta - 31.01. Odpovědět

Jo. A pokud se nemýlím, tak oba v té Antalayi ve stejném hotelu.

pinta
Reklama
Reklama
Nejnovější články