Zpět na » Synot liga » Zápisníček Zdeňka Partyše, 11. kolo

Synot liga - Zápisníček Zdeňka Partyše, 11. kolo

0

14.10. - Druhým hráčem, který bude pravidelně přispívat FotbalPortalu v podobě zápisníčku se stal záložník SFC Opava Zdeněk Partyš. Jeho první hodnocení zápasu s Třincem si můžete přečíst v tomto článku.

V 11. kole druhé ligy jsme na domácím hřišti přivítali poslední tým tabulky, FC Fotbal Třinec a po napínavém zápase jsme nakonec zvítězili 1:0.

Ăšvod zápasu patřil nám a šance střídala šanci. V 1. minutě skončil můj centr až za brankou hostujícího gólmana Bruka a o pár minut později pálil nebezpečně i Milan Barteska. Většina akcí se táhla po pravé straně, ale centry bohužel nenacházely adresáře. Z ničeho nic zaútočili také hosté, konkrétně Dombi, jenž tvrdě pálil na Nováka. Ve 20. minutě jsem z pravé centroval míč, jenže v pokutovém území na něj nedosáhli hned tři hráči – Dujka, Kozák, Halaška. Třinec hrozil z rychlých brejků, především Brazilec Rodrigues, ale jejich zakončení nevedly k brance. V průběhu 40. minuty jsem hlavičkou přihrál Kozákovi, ten přiťukl Milanu Matulovi, jenže jeho dělovku brankář zneškodnil.

Nerozhodné skóre slibovalo také po změně stran řádné drama. Hosté byli nebezpeční, zejména opět Rodrigues, který několikrát nedosáhl na slibnou šanci. I přesto, že jsme třinecké dostali pod tlak, mohli jsme inkasovat. V 59. minutě měl velkou šanci záložník Malíř, který nastřelil tyčku opavské branky. Zanedlouho se situace takřka opakovala. Tentokráte nedokázal zakončit Rodrigues. V 73. minutě vybojoval Barteska na půli hřiště balón, nahrával do lepšího postavení Milanu Halaškovi, ten mohl jít sám na bránu, ale zbrkle zakončil. Rozhodnutí tak přišlo až v 85. minutě. Liboru Kozákovi jsem poslal míč do uličky, jenž střelou kolem vybíhajícího Bruka otevřel skóre zápasu. Opavský stadion byl rázem na nohou, naopak pro dobře hrající hosty to byla poněkud krutá rána. Do konce zápasu se již nic dalšího nestalo, a tak se SFC mohl radovat z hubeného vítězství.

Myslím, že za bojovnost jsme si vítězství zasloužili a rázem jsme se tímto posunuli alespoň na den do čela tabulky.