Zpět na » Synot liga » Slavia prohrála s Petrohradem

Synot liga - Slavia prohrála s Petrohradem

Slavia prohrála s Petrohradem © -

0

27.01. - Fotbalisté Slavie se v závěrečném přípravném zápase na herním soustředění v Dubaji rozloučili porážkou 0:1 s ruským celkem Zenitem Petrohrad.

Na herním soustředění tak Slavia prohrála dva ze tří zápasů a v nich vstřelila jeden gól, který znamenal výhru nad Salcburkem. Nutno ale podotknout, že nehrála zrovna s lehkými soupeři.

Za vedoucí tým 1. Gambrinus ligy nastoupil poprvé Jan Blažek, který naskočil do druhé půle. V utkání se představilo celkem pět zimních posil.

Zápas se hrál ve svižném tempu a i dost tvrdě, přestože to byl jen „přátelák“. Důkazem toho je vyloučení Pogrebňaka z 73. minuty. Ruský tým měl v utkání více šancí, proměnit však dokázal jen jednu, dvě minuty před poločasem se trefil Zyrjanov. Slávisté se pak marně snažili o vyrovnání.

„Měli jsme dostatek šancí alespoň vyrovnat, Marek Jarolím byl sám před brankářem, ale neprostřelil ho. Nevyužili jsme ani trestný kop z hranice šestnáctky. Myslím si, že takový zápas jsme neměli prohrát. S nasazením hráčů jsem byl přesto spokojen,“ řekl Karel Jarolím pro webové stránky Slavie.

Další přípravné utkání sehrají Slávisté v pátek 2. února proti druholigové Krči, o čtyři dny později pak vyzvou Kladno a 14. února je pak čeká 3. kolo Poháru UEFA, v němž se Slavia střetne na Strahově s anglickým Tottenhamem.

Slavia - Petrohrad 0:1 (0:1)