Zpět na » Synot liga » Vácha: Slavia je navždy moje srdeční záležitost

Synot liga - Vácha: Slavia je navždy moje srdeční záležitost

Vácha: Slavia je navždy moje srdeční záležitost © -

1

Líbilo se

27.01. - Mládežnický reprezentant Lukáš Vácha poskytl serveru FotbalPortal.cz exkluzivní rozhovor nejen o svém nynějším zranění, které mu překazilo jarní hostování ve Slovanu Liberec, ale i o svých dalších plánech.

Na úvod bych se chtěl zeptat na tvoje zranění, jak to vypadá?
Při zápase Tipsport ligy na Vyšehradě proti FK Jablonec 97 jsem si přetrhl přední křížový vaz a natrhl postranní vnitřní vaz na levé noze.

Není to zvláštní zrovna proti Jablonci?
Je to trochu zvláštní, jako kdyby mi osud v Jablonci a s Jabloncem nějak přestal přát.

To nepříjemné zranění asi překazilo tvé plány v Liberci, že?
V Liberci si na jaře určitě nezahraju, ale momentálně je to pro mě nedůležité. Budu se plně soustředit na uzdravení a pokud bude mít Liberec zájem o moje služby a bude všechno OK, nebudu se bránit případné další spolupráci.

Takže na Slavii si již zanevřel?
V žádném případě! Je to spíš o tom, že po úrazu jako je ten, který se přihodil mně, budu muset opět začínat s fotbalem a je jasné, že pokud mě Slávka nechtěla teď, bude chtít abych se rozehrál jinde, zvlášť s kádrem jaký má nyní. Ale teď se o mne Slavia postarala a zařídila všechno potřebné ohledně ošetření i operace, nemám tedy nejmenší důvod na ni zanevřít. Slavia je moje srdeční záležitost navždy.(velmi důrazně)

Tak tedy ideální představa je: někde v lize, nejlépe v Liberci, se rozehrát a poté naplno zazářit ve Slavii?
Ano, bylo by to asi nejlepší řešení pro všechny, ale nechci spekulovat, v první řadě se musí všechno povést kolem operace a rekonvalescence a pak se uvidí.

Dalo by se říci, že osudovým mužem tvé kariéry je Luboš Kozel?
Spíše bych řekl, že osudovým mužem mé kariéry je Karel Jarolím. Bohužel jsem mu nedokázal, že mám na to ve Slavii hrát a od toho se teď odvíjí všechno ostatní.

Jaký spolu máte vztah?
My žádný vztah nemáme, já jsem profesionální fotbalista a on úspěšný profesionální trenér. Považuji za úspěch, že mě vzal do dvou příprav a dovolil mi už v 17ti letech nakouknout do A týmu Slavie.

Teď bych se vrátil k tvému angažmá v Jablonci. Jak by si ho zpětně zhodnotil? A proč nedopadlo lépe, vždyť začátek byl přinejmenším nadějný...
Nerad se k tomu vracím, ale faktem je, že mi dodnes zůstalo záhadou, proč jsem se ze základní sestavy ocitl ze dne na den na tribuně. Odpověď na to mi nikdy nikdo v Jablonci nedal a já se po ní nesháněl. Makal jsem jako před tím a doufal, že dostanu šanci, která bohužel nepřišla. Zadostiučiněním pro mou osobu bylo zimní přestupové období, kdy o mé služby projevily zájem další nejen české ligové kluby, ale i kluby ze zahraničí.

Ty si nechtěl do lepší soutěže?
Chtěl i nechtěl, je mi teprve 18 a potřebuju hrát mezi muži déle než jen půl sezony za Jablonec, takže jsem dal přednost Liberci, ale samozřejmě v tom velkou roli sehrál pan trenér Kozel, je to moc fajn člověk, bezva trenér a mám se od něj co učit.

Jak vidíš jarní část Gambrinus ligy? Jak by sis přál, aby dopadla?
Chci, aby Slavia vyhrála titul a přeji Liberci, aby se co nejdříve dostal ze sestupových pozic.


K tomu by měli Liberci pomoci tvoji kamarádi, Bořek Dočkal a Marcel Gecov, že?

Bořek je velký borec. Má jen trochu smůlu, že není mediální hvězda jako třeba Kalouda, ale jeho čas příjde. Marcel je také výborný fotbalista, ale s Dočkal se to nedá srovnávat. Doufám ale, že Liberci oba pomůžou.

Kam dál?

Michal Kepl / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
SKS - 29.01. Odpovědět

Smajlík 17 Smajlík 8 Smajlík 8 Smajlík 8 Smajlík 8

vosaa - 28.01. Odpovědět

Má jen trochu smůlu, že není mediální hvězda jako třeba... Nechápu cö je na tom za smůlu.Chce snad říct že kdyby byl medialni hvezda tak by byl lepší?? nerozum podle mého je to naopak...

Mattess - 28.01. Odpovědět

Vašoun je borec,dofám že se do Slavie brzy vrátí

Mattess
Pajushqa - 27.01. Odpovědět

Chudak, doufám, že se brzy uzdraví a dokáže KJ, co v něm je Smajlík 1

Bejk - 27.01. Odpovědět

Docela sympaťák.... Přeju mu, aby se brzy uzdravil a vrátil se k nám do SKS!!

Bejk

Pánové invektiva do diskuzí nepatří, jen tak pro informaci.

Martin Kovařík
Reklama
Reklama
Nejnovější články