Zpět na » Synot liga » Slavia porazila Salcburk

Synot liga - Slavia porazila Salcburk

Slavia porazila Salcburk © slavia.cz - Trenér Slavie Karel Jarolím

0

25.01. - Slavia dnes sehrála své druhé přípravné utkání ve Spojených arabských emirátech. Po prohře s CSKA Moskva vyzvala rakouský Salcburk, za který hraje také trio českých hráčů Lokvenc, Ježek a zejména bývalý slávistický kapitán Karel Piták.

Sešívaní celé utkání diktovali tempo a měli také více brankových příležitostí. V prvním poločase, kdy vedle sebe nastoupili jak Pudil, tak Černý, měli největší příležitosti Jarolím a Střihavka. Do druhého dějiství nastoupila Slavia s obměněnou sestavou, do útoku přišel Goce Toleski a to se ukázalo jako rozhodující.

V 80. minutě našel makedonského útočníka centr Mateje Krajčíka a prudká Toleskiho střela se od tyče odrazila do branky. Po celý zápas dostal příležitost v brance Josef Kubásek, Michal Vore chytal proti CSKA, Martin Vaniak je po zápalu plic. Jakub Diviš si musí na šanci počkat.

„Vyhráli jsme zaslouženě. V prvním poločase měl už příležitost ke skórování Marek Jarolím, ve druhé půli potom David Střihavka. I když to v tuto chvíli není pro nás priorita, tak takové vítězství samozřejmě potěší. Hráči se dnes museli navíc vyrovnat s dlouhým a únavným cestováním. Samozřejmě že úplně spokojený nejsem nikdy, v zápase jsme několikrát zbytečně ztráceli míče, ale věřím, že se i v tomto ohledu budeme nadále zlepšovat,“ zhodnotil utkání pro klubový web slavia.cz trenér Karel Jarolím.

V dresu rakouského mistra hrál po celý zápas Karel Piták, v 60. minutě nastoupil Vratislav Lokvenc.

V neděli se červenobílí utkají s dalším mistrem, tentokrát ruským, Zenitem Petrohrad.

Sk Slavia Praha-Red Bull Salcburk 1:0 (0:0)
80. Toleski
Sestava Slavie:
I. poločas Kubásek - Gebre Selassie, Latka, Suchý, Hubáček - Marek Jarolím, Tavares, Černý, Pudil - Střihavka, Šenkeřík
II. poločas: Kubásek - Krajčík, Suchý, Šourek, Hubáček - Kalivoda, Volešák, Tavares, Pudil - Toleski, Střihavka