Zpět na » Synot liga » Teplice si vybojovaly semifinále Tipsport ligy

Synot liga - Teplice si vybojovaly semifinále Tipsport ligy

Teplice si vybojovaly semifinále Tipsport ligy © Martin Kovařík - Martin Slavík

0

20.01. - V "mostecké" skupině Tipsport ligy byly dnes na programu dva zápasy, nejprve Kladno - Ústí nad Labem a poté Most - Teplice.

Kladno - Ústí n. L. 1:0 (1:0)

V prvním utkání bylo znát, že se oba celky právě vrátily z kondičních soustředění, zápas byl plný nepřesností a rozhodla ho překvapivá střela Holuba deset minut před poločasem, které skončila v horním růžku branky Ústí nad Labem.

Za Kladno se poprvé představil Tomáš Jablonský, levý záložník by měl u středočechů působit v jarní části sezóny na hostování, ale přestup ještě není definitivně dořešen. Doplnil tak již delší dobu testované Tesaříka s Brunclíkem.

Branka: 34. Holub
Rozhodčí: Štěrba - Teuber, Šístek
Sestava Kladna: Pavlík (46. Kostolanský) - Černý (59. Killar), Hochmeister, Farbák (65. Gross), Tesařík (59. Bartoš) - Vršajevič, Rada, Brunclík (59. Cigánek), Holub, Jablonský - Merganc (46. Semerák)

Most - FK Teplice 0:0

Mostečtí se před početným publikem vřítili na svého soupeře a žlutomodrým téměř nic nedovolili, naopak sami si vytvořili několik zajímavých šancí. Gólově se však neujala střela Oboyi ani hlavička Brandona.

Po poločase se vývoj utkání naprosto změnil, Teplice jakoby zařadily vyšší rychlostní stupeň a domácí jim přestávali stačit. Do šancí se dostával především mladý rychlonohý útočník Vondrášek, ten nejprve křižnou střelou těsně minul pravou tyč a o chvilku později mu další střelu skvěle vyrazil brankář Svoboda.

K rozhodnutí nedošlo ani po dalším závaru před brankou, kdy musel Trubila vykopávat míč z brankové čáry. Teplice tak získaly remízu potřebnou k postupu do semifinále Tipsport ligy, které je na programu příští víkend.

Rozhodčí:
Teuber - Štěrba, Šístek
ŽK: 40.Jamrich
Most: Svoboda - Prášil (46. Suchý), Studík, Jamrich (46. Škoda), Trubila - Loos (60. Grečiško), Pilař (46. Jendruščák), Gedeon, Oboya - Brandon (46. A. Belaid), Simpson (46. Ilavskij)
Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein (46. Rosa), Merzič (46. Vieira) - Doležal (46. Vidlička), Benát, Sabou (76. Ljevakovič), Gašparík (46. Koukal) - Hesek, Mareš (46. Vondrášek)

V skupině hrané v Mostě je ještě na programu zápas domácích s druholigovým Ústím, ten se bude hrát ve středu od 14:30.