Zpět na » Synot liga » Teplice rozstřílely Krč

Synot liga - Teplice rozstřílely Krč

Teplice rozstřílely Krč © -

0

16.01. - K přátelskému utkání si dnes fotbalisté Teplic přizvali do Děčína na umělou trávu třetí generace Spartu Krč, v jejímž dresu se představil i brankář reprezentace do 21let Milan Švenger. V článku najdete také výsledky dalších přátelských utkání.

Teplickým v tomto utkání znovu chyběl Petr Rada, který po vyléčení nemoci nyní odcestoval do Bratislavy, kde s Karlem Brücknerem domlouvali termínovou listinu pro kvalifikaci MS 2010.

Na začáktku zápasu zaskočili hráči Krče žlutomodré aktivní přístupem a hra se pohybovala především na polovině Teplic. Karta se začala obracet ve 20.minutě, Leandro Vieira poslal míč na Heseka, ten ho prodloužil na Vondráška, který byl ve vápně stažen. Kopal se tedy pokutový kop, k tomu se postavil tradiční exekutor Michal Doležal a prudkou ranou pod břevno nedal brankáři šanci. Krč sice měla o několik minut později šanci na vyrovnání, ale po rohovém kopu nedokázal její hráč vtěstnat hlavičku mezi tri tyče.

Po změně stran začali úřadovat Teplice, na hrotu si spolu výborně rozuměli především mladíci Smejkal s Marešem. V 53.minutě zahrál přímý kop z levé strany Koukal a stoper Martin Klein hlavičkou zvášil na 2:0. Nejspíše chvilková nepozornost po vstřelené brance zapříčinila o minutu později snížení Krče brankou Jedináka.

Ale již za tři minuty to znovu bylo o dvě branky, Mareš dostal míč za obranu a přehodil vyběhnuvšího brankáře. Poté se na hřišti začalo jiskřit, dokonce dostal Richard Veverka žlutou kartu, což v přátelských zápasech nebývá obvyklé.

V 71.minutě se míč po závaru v pokutovém území dostal k Benátovi, ten střelou bez přípravy z hranice šestnáctky nedal brankáři šanci - 4:1. O další dvě minutky později vyslal Merzič dlouhý míč na Smejkala, ten ho sklepl pro Mareše, který bez problémů zvýšil na 5:1. Kanonádu mohl dovršit sám Smejkal v 80.minutě, ale z bezprostřední blízkosti hlavičkoval jen do náruče brankáře.

Teplice - Sparta Krč 5:1 (1:0)

Branky: 20.Doležal z pen., 53.Klein, 58.Mareš, 71.Benát, 73.Mareš - 54.Jedinák
Žlutá karta: 60.Veverka

Sestava Teplic - 1.poločas:
Belic - Vidlička, Lukáš, Rosa, Vieira - Štohanzl, Sabou, Doležal, Gašparík - Hesek, Vondrášek
Sestava Teplic - 2.poločas: Belic - Kaufman, Klein, Merzič, Koukal - Vidlička, Rosa, Benát, Veverka - Smejkal, Mareš