Zpět na » Synot liga » Tipsport liga: Teplice - Ústí 4:0 (3:0)

Synot liga - Tipsport liga: Teplice - Ústí 4:0 (3:0)

Tipsport liga: Teplice - Ústí 4:0 (3:0) © tipsport.cz - Tipsport liga 2007

0

05.01. - Dnes v 10:15 odstartoval další ročník turnaje dříve zvaného Tipsport cup, letošní název zní Tipsport liga. Úvodní zápas celého turnaje obstarala skupina C hraná v Mostě, kde se střetly celky Teplic a Ústí.

Utkání bylo zajímavé především tím, že Ústí je teplickou farmou, také dnes za něj nastoupilo několik hráčů hostujících z Teplic, za zmínku stojí především nové hostování obránce Jiřího Pimpary, bývalého reprezentanta do dvaceti let, který by měl jaro strávit právě v druhé lize.

Na mužstvech bylo znát, že příprava začala teprve v posledních dnech, avšak již po pár minutách se začala ukazovat rozdílnost vykonosti obou týmů. Ústecké obraně dělal problémy především rychlonohý mladík Mareš, který se na hrotu útoku výborně doplňoval s novou akvizicí Smejkalem.

Právě Mareš připravil první branku utkání v 17.minutě pro levonohého Brazilce Leandra Vieiru, který po jeho akci zakončoval do prázdné branky. Druhý gól vsítil za pět minut sám Mareš, a když ve 34.minutě obraně utekl a tváří v tvář Diveckému chladnokrevně zakončil Benát, bylo o osudu utkání jasno.

Do druhé půle trenér Rada zaexperimentoval se sestavou a v dobrém světle se ukázal mladý defenzivní univerzál Bartoš, který na sebe na podzim upozornil v divizním B-týmu. Ústí se do druhé půle také osmělilo, dostávalo se i do šanci, jenže koncovka byla bezzubá, a tak výsledek ještě upravil v 87.minutě Rilke, který zvýšil na 4:0.

Svěřenci kouče Rady pospíchali hned po skončení utkání k turnaji v Sazka aréně, kde je čeká první vystoupení v 15:40 proti Ružomberoku.

FK Teplice - FK Ústí nad Labem 4:0 (3:0)

Branky: 17.Vieira, 22.Mareš, 34.Benát, 87.Rilke

Sestava Teplic:
1.poločas: Belic - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič - Doležal, Sabou, Benát, Vieira - Smejkal, Mareš
2.poločas: Belic - Kaufman, Klein, Rosa, Vieira - Štohanzl, Bartoš, Verbíř, Koukal - Rilke, Vondrášek