Zpět na » Synot liga » Sparta zahájila zimní přípravu

Synot liga - Sparta zahájila zimní přípravu

Sparta zahájila zimní přípravu © -

0

Líbilo se

04.01. - Fotbalisté Sparty po absolvování kondičních testů již tradičně na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, dnes zahájili přípravu před jarní částí Gambrinus ligy.

Trenér Bílek má nyní v týmu třicet čtyři hráčů. Dle jeho slov všichni dostanou šanci. Tu budou moci využít na soustředění ve Špindlerově mlýně, kam jeho svěřenci zavítají nabírat fyzickou kondici již 6. ledna. Před tím je ovšem čeká Fortuna Víkend šampiónů, který se uskuteční 5. a 6. ledna v Sazka Aréně. Po soustředění budou následovat dva dvojzápasy, po kterých se kádr zúží na dvacet až dvaadvacet hráčů plus tři brankáři. Na následné soustředění ve Španělsku by měl odcestovat již kompletní kádr pro jarní část ligy.

Kádr úřadujícího mistra je nyní obohacen především hráči, kteří se vrátili z hostování. Z Kladna se vrátili univerzál Kúdela a útočník Jeslínek. Z Mostu další hrot Holenda a z Mladé Boleslavi univerzál Voříšek.

Na milost byl vzat po podepsání smlouvy mladík Kolář, šanci dostane i talent Kamil Vacek, který absolvoval na podzim úspěšnou rehabilitaci po obnovené zlomenině zánártní kůstky a nyní se může na 100% zapojit do zimní přípravy.

Zatím jedinou posilou Sparty se stal její bývalý kapitán Tomáš Sivok, který přišel na půl roční hostování z italského Udine, kde vysedával pouze na tribuně. Jelikož by se rád probojoval do kádru trenéra Brücknera pro letní Euro, vybral si proto Spartu před italským Laziem či anglickým Wiganem, kde bude mít takřka jistotu základní sestavy a tím kýženou herní praxi, která mu v Udine chyběla.

Bohužel se Letenští budou muset obejít bez jednoho z dvojice Kadlec - Pospěch. Nejpravděpodobněji se jeví odchod kapitána Pospěcha, který má namířeno do Bundesligy, konkrétně do Wolfsburgu. Ohledně Kadlece se mluví o Německu či Anglii.

Plán zimní přípravy:

02. a 03. ledna Fyzické testy na FTVS
05. a 06. ledna Fortuna Víkend šampiónů
06. - 12. ledna Kondiční soustředění ve Špindlerově Mlýně
13. - 23. ledna Tréninky na Letné a na Strahově
24. ledna - 01. února Herní soustředění Montecastillo ( Španělsko)
04. - 15. února Tréninky na Letné a na Strahově
16. února FC Tescoma Zlín - AC Sparta Praha

Kam dál?

Petr Pánek / sparta.cz, FotbalPorta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Mattessks - 06.01. Odpovědět

Víte jak se řekně vietnamsky fotbalista??Ťan a jak špatný fotbalista??Spar-Ťan!! Smajlík 2

SKS - 05.01. Odpovědět

Vážná věc,spartě chybí v průběhu zimní přípravy důležitá věc testy IQ,ale co všichni ho mají malé takže je to colekem zybtečné Smajlík 1

Lukesss - 04.01. Odpovědět

Smajlík 18

Lukesss
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články