Zpět na » Synot liga » Dovolená končí, vzhůru do práce!

Synot liga - Dovolená končí, vzhůru do práce!

Dovolená končí, vzhůru do práce! © slavia.cz - Zátěžové testy

0

Líbilo se

01.01. - Ve středu končí dovolená hráčům čtyř prvoligových klubů. Další týmy naskočí do zimní přípravy ještě do konce týdne. Jediný Jablonec již začal s tréninkem minulý týden.

Přípravy všech týmů mají velmi podobnou formu. Jako tradičně začíná zimní soustředění fyzickými testy, které si na zítra připravili trenéři na Spartě, Slavii, Žižkově a v Brně. Ostatní týmy je doplní během čtvrtka a pátka. U samotných hráču jsou tyto testy fyzické připravenosti velmi neoblíbené, mnohdy se fotbalisté dostanou až na samé dno svých sil.

O víkendu bude následovat Fortuna Víkend Šampionů v Sazka Areně, kde se představí Slavia, Sparta, Bohemians, Žižkov, Plzeň a Teplice. Zbylé týmy rozehrají zimní Tipsport ligu, některé již mají na programu odjezd na kondiční soustředění jako například Baník Ostrava. Zajímavé je, že oba vedoucí celky ligy, Slavia i Sparta, jedou dohánět fyzičku v pondělí do Špindlerova Mlýna. Z kondičního soustředění se kluby vrátí většinou příští víkend, aby sehráli přátelská utkání či zápasy Tipsport ligy.

Záverečnou etapu zimní přestávky obstarají herní soustředění. Nejčastěji týmy míří za zápasy na Kypr, do Turecka, Španělska nebo Německa. Zbylý čas vyplní tréninky na domácích stadionech.

Pauza je letos velmi krátká, protože kvůli červnovému Mistroství Evropy startuje jarní část sezóny už o víkendu 16.února. Všechny týmy, kromě Slavie, která hraje 13. února Pohár UEFA s Tottenhamem, mají v plánu týden před začátkem ligy generálky na jarní část.

Kam dál?

Michal Kepl / Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články