Zpět na » Synot liga » Německo - Česko 0:3 (0:2)

Synot liga - Německo - Česko 0:3 (0:2)

0

18.10. - Mise splněna! Čeští reprezentanti se dokázali probojovat na závěrečný turnaj EURO 2008, který se uskuteční příští rok v Rakousku a Ĺ výcarsku. Tříbranková výhra svěřenců trenéra Karla Brücknera v mnichovské Allianz Areně vypadala až překvapivě jednoduše. Po brankách Sionka a Matějovského vedli v první půli Češi 2:0. Po přestávce se ještě dokázal trefit Plašil, který pečetil výsledek.

Český národní tým zaskočil Němce hned v úvodních minutách střetnutí a vítězství rozhodl už v první půli. Ăšvodní gól padl už po dvou minutách hry. V hlavních rolích se představili Jan Koller a Libor Sionko. Český obr převzal míč na ofsajdové hranici a v pokutovém území přiťukl míč Sionkovi, a ten po zemi bez problémů skóroval do odkryté německé brány. Ve 23. minutě tahal Hildebrand míč ze své sítě podruhé, gólovou asistenci si připsal znovu Koller, a branku se však postaral mladoboleslavský Matějovský, který při svém čtvrtém reprezentačním startu skóroval poprvé v národním týmu. Domácí se snažili také prosadit, ale pokusy Schweinsteigera a Kuranyiho nebyly povedené.

Česká jízda pokračovala i ve druhé půli. Hostům se nedařilo kombinovat, často ztráceli míče a nejednou si také vysloužili pískot diváků v Allianz Areně. Třetí gól českého národního výběru vstřelil v 64. minutě Jaroslav Plašil, který převzal přihrávku od Daniela Pudila a po zasekávačce v šestnáctce Němců prostřelil brankáře hostí. Utkání se poté dohrávalo v klidném tempu a naši reprezentanti už nepřipustili žádný nečekaný zvrat.

Branky: 2. Sionko, 23. Matějovský, 64. Plašil

Německo: Hildebrand - Friedrich, Mertesacker, Metzelder (46. Fritz), Jansen - Schweinsteiger (65. Gomez), Frings - Odonkor, Trochowski (46. Rolfes) - Kuranyi, Podolski

Česko: Čech - Pospěch, Kováč, Rozehnal, Ujfaluši - Galásek, Plašil - Sionko (58. Vlček), Matějovský, Pudil (73. Kulič) - Koller (80. Fenin)