Zpět na » Synot liga » Letošní zimní přestávka bude extrémně krátká

Synot liga - Letošní zimní přestávka bude extrémně krátká

Letošní zimní přestávka bude extrémně krátká © -

0

Líbilo se

26.12. - Poslední zápas podzimní části Sparta - Plzeň se odehrál 10. prosince, start jarní části soutěže je naplánován na sobotu 16. února. Fotbaloví fanoušci tak budou bez ligy jen něco málo přes dva měsíce.

Přípravy většiny klubů startují začátkem ledna. Nejprve bude na programu sbírání kondice, a pak přijde na řadu herní část, kterou většina klubů stráví daleko od domova. Hráči musejí vstřebat stejné penzum přípravy v kratším intervalu. Jarní část u nás totiž obyčejně začíná začátkem března.

Například minulý ročník podzimní část končila 4. prosince a jaro bylo zahájeno až 10. března, tedy skoro o měsíc později než tuto sezónu. Letošní zimní pauza tak bude zhruba o měsíc kratší než ta loňská.


Brzký start jarní části má jednu příčinu a to je účast české reprezentace na EURU v Rakousku a Švýcarsku. Poslední kolo je předběžně naplánováno na pondělí 19. května od 17:15 a o stejném víkendu končí i německá Budnesliga, španělská Primera Division a italská Serie A. Pouze anglická Premier League končí o týden dříve.

Samotný evropský šampionát pak začíná 7. června zápasem Švýcarsko - ČR. Na přípravu na ME tak zbude hráčům necelý měsíc. Hráči musí mít čas na regeneraci a navíc brzké ukončení ligových soutěží požaduje i UEFA.


Je však možné, že liga skončí ještě dříve. Existuje totiž možnost vložit jednotlivá kola do volných středečních podvečerů, jako tomu bylo například před rokem, kdy naše „21“ cestovala na ME. Mohou však ještě nastat komplikace, protože je docela dost dobře možné, že úvodní jarní kola se neodehrají kvůli počasí kompletní, zvláště když půlka týmů nemá vyhřívané trávníky. Pak bude obtížné najít v termínovém kalendáři vhodný termín pro odehrání jednoho celého kola. Záležet tedy bude hodně, jakou tvář ukáže počasí.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články