Zpět na » Synot liga » Na podzim dostali vyhazov čtyři trenéři

Synot liga - Na podzim dostali vyhazov čtyři trenéři

Na podzim dostali vyhazov čtyři trenéři © fc-bohemians.cz - Michal Zach

0

Líbilo se

25.12. - Čtyři trenéři museli předčasně opustit své týmy v podzimní části 1. Gambrinus ligy. Pro tři z nich to navíc byla první ligová štace.

Hned devět ligových celků vstupovalo do ligy s novými trenéry, z toho pět vsadilo na úplné ligové nováčky. Bohužel tři z nich záhy dostali vyhazov. Podzimní část tak z těchto noviců přežili pouze kladenský Jaroslav Šilhavý a Martin Pulpit z Olomouce. A právě Martin Pulpit se jeví jako nejpříjemnější překvapení. Mužstvo Sigmy pod ním nemá sestupové starosti jako loni, prezentuje se sympatickými leč pořád nevyrovnanými výkony a samotný kouč působí v médiích sympatickým dojmem.


Nejvíc na změně asi vydělali v Teplicích. Petr Rada nahradil Jiřího Bartla a Severočeši patří k nejpříjemnějším překvapením naši nevyšší soutěže. Patří jim totiž třetí příčka a přitom mají stejně bodů jako druhá Sparta. Na vedoucí Slavii ztrácejí jen pět bodů, což rozhodně není nemožné smazat. V minulé sezóně přitom Teplice skončily na osmém místě.


Jako první udělali změnu v Českých Budějovicích, tam po čtyřech kolech skončil František Cipro, kterého nahradil František Straka. Budějovice měly v té době na svém kontě jen jedno vítězství, navíc se jim nepovedl závěr ani minulého ročníku a to možná rozhodlo o Ciprově velmi brzkém odchodu.


Kolo poté dostal vyhazov první nováček. Mladé Boleslavi se vůbec nepovedl vstup do soutěže, v prvních pěti kolech měla na svém kontě pouze jednu výhru a pět bodů. Její tehdejší trenér Luděk Zajíc to neustál a vedení ho nahradilo zkušenějším Zdeňkem Ščasným, který pak Středočechy dokázal vytáhnout z pásma sestupu. Aktuální desátá příčka však stále neodpovídá ambicím Boleslavi.


Na další změny jsme si museli počkat až do devátého kola. To své trenéry měnili kluby z Podještědí. Liberec s Jabloncem byly v té době jako dvojčata. Oba vstupovaly do sezóny s novými v lize nezkušenými trenéry, vypadly v úvodním kole evropského poháru (Liberec v Intertotu s kazašským Tobolem Kostanay, Jablonec v Poháru UEFA s Austrií Videň) a hlavně po devíti kolech měly na kontě šest bodů a jedno vítězství.


Jablonec byl v hledání nástupce Luboše Kozla rychlejší a angažoval Františka Komňackého, o kterého měl zájem i Liberec. Ten však místo Michala Zacha angažoval Ladislava Škorpila, který dovedl Slovan k prvnímu mistrovskému titulu. Ke Škorpilovi pak přišel jako asistent Luboš Kozel, který byl pár dní před tím vyhozen z Jablonce. Pro něj pak bylo velmi pikantní podještědské derby o tři kola později, které Liberec vyhrál v Jablonci 2:1.


Liberec se pod Škorpilem částečně zvedl, ale konec podzimu mu nevyšel podle jeho představ a v tabulce je na jedenáctém místě stále v těsné blízkosti sestupových příček. Jablonec pod Františkem Komňackým sice dvakrát vyhrál, ale ke spokojenosti má stále daleko. V tabulce je čtrnáctý těsně nad sestupovými příčkami.


U nás jsou výměny trenérů poměrně časté. Čtyři odvolaní trenéři v průběhu podzimní části tak zhruba odpovídají situaci u nás. Nejdéle sloužícím trenérem v první lize je Karel Jarolím. Ten je ve Slavii od dubna 2005, v pražském klubu má tedy za sebou necelé tři roky a možná i proto je Slavia v tabulce takhle vysoko.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články