Zpět na » Synot liga » Liberec čekají změny v kádru

Synot liga - Liberec čekají změny v kádru

Liberec čekají změny v kádru © -

0

Líbilo se

23.12. - Takový podzim v Liberci dlouho nepamatují. V šestnácti zápasech nasbírali hráči Slovanu pouhých sedmnáct bodů a díky tomu jsou na jedenácté příčce v těsné blízkosti sestupových příček. Proto je celkem logické, že kádr Liberce čekají mnohé změny.

Sportovní manažer klubu Josef Jinoch už na během podzimní části sliboval, že posílení kádru je plánováno až v zimě. Zatím přišli litevský reprezentant Tomas Radzinevičius, Milan Matula a nejnověji Ondřej Smetana z Fulneku.


Radzinevičius s Matulou se vracejí z hostování a především Litevec by měl pozvednout chabou ofenzivu Severočechů, která je čtvrtá nejhorší v lize. Šestadvacetiletý útoční přišel do Liberce před dvěma lety, ale v prvním týmu pořádnou šanci nedostal. Proto vzal za vděk různými hostováními, kdy nejprve hostoval v Kladně a letošní podzim strávil v Českých Budějovicích. Za tyto kluby odehrál 38 utkání a vstřelil osm branek. Za svůj kmenový klub přitom nastoupil pouze dvakrát.


Také pětadvacetiletý Smetana by měl pomoci liberecké ofenzivě. V patnácti podzimních zápasech druhé ligy dokázal vstřelit sedm branek, za což mu patří čtvrtá příčka v tabulce střelců. V prvním jarním kole proti Ostravě ale nebude Ladislavovi Škorpilovi k dispozici, protože v posledním podzimním kole proti Hlučínu obdržel čtvrtou žlutou kartu.


V kuloárech se ještě hovoří o příchodech Lukáše Opiely ze Zlína nebo Jiřího Šislera z Bohemians Praha. Možný velký třesk se chystá na postu brankáře. Na odchodu je totiž podle Libereckého deníku Zbyněk Hauzr a údajně i současná jednička Zdeněk Zlámal. Zvláště odchod Zlámala by byl citelnou ztrátou, protože on jako jeden z mála na podzim nezklamal. Mnohokrát svůj tým podržel a i díky němu není Slovan v tabulce ještě níže. Počítá se totiž, že jeden gólman skutečně severočeský klub opustí. Pokud by skutečně odešel Zlámal, Liberec má už za něj vyhlédnutého Matúše Kozáčika ze Sparty nebo Miloše Buchtu z Prešova.


V severočeském klubu pravděpodobně skončí i Ivan Hodúr, kterému končí v létě smlouva. Hodúr je v Liberci už sedm let a už v létě naznačil, že potřebuje změnu. Pro Slovan bude výhodné, když slovenský reprezentant odejde již v zimě, to za něj vyinkasuje alespoň nějaké peníze. V létě by totiž odešel takzvaně za hubičku. O osmadvacetiletého záložníka projevila zájem Mladá Boleslav. Nahradit by ho mohl již zmiňovaný Opiela.


Boleslav má zájem i Petera Šinglára, kterému taktéž na konci června v Liberci končí smlouva. Nový kontrakt mu byl předložen a nyní pouze na něm, zda nabídku přijme či nikoliv. Osmadvacetiletý bek působí v týmu od roku 2004 a během této doby nakoukl i do slovenské reprezentace. Miloš Brezinský se sice vrátil z hostování z pražské Sparty, hned ale nabral směr Temešvárem, kde působí Dušan Uhrin ml. Středních obránců má však Škorpil dost.


V neposlední řadě by se ještě mohl z Liberce stěhovat Jan Blažek, kterého chce hned několik klubů. Největší zájem má asi pražská Slavia. Blažek byl na podzim často zraněný, pokud ale nastoupil, vždy hru svého celku výrazně oživil. Devatenáctiletý talent má však problémy se životosprávou, což by se Karlovi Jarolímovi jistě nelíbilo. O definitivní podobě kádru se bude ale rozhodovat až v lednu, kdy mužstvo čeká série přípravných utkání a hlavně herní soustředění na Kypru.


Liberec zahajuje přípravu 3. ledna fyzickými testy v Praze. Od té doby sehraje řadu přípravných zápasů a zúčastní se i Tipsport ligy. Generálku sehraje 9. února na vlastním stadionu pravděpodobně proti Bohemians 1905, do ligy pak vstoupí o týden později proti Baníku Ostrava.


Start do jara bude velmi důležitý, protože v případě neúspěšných prvních kol by Slovan mohl mít starosti se záchranou. Naopak velké naděje se dávají do domácího poháru, ve kterém se Severočeši utkají s Třincem. První utkání se hraje 9.4. na hřišti soupeře, odveta pak o týden později na stadionu U Nisy.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Člen Fotbalportal.cz - 24.12. Odpovědět

mě je blbě z toho Smajlík 11

štěpán - 24.12. Odpovědět

boleslav jablonec kulič došek

štěpán - 23.12. Odpovědět

kulič došek

janejo - 23.12. Odpovědět

Smajlík 13

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články