Zpět na » Synot liga » Hodnocení podzimu: Teplice

Synot liga - Hodnocení podzimu: Teplice

Hodnocení podzimu: Teplice © Martin Kovařík - Martin Fenin a Petr Benát

0

Líbilo se

18.12. - Teplice, tradiční tým s pohárovými ambicemi, kterému se je v posledních sezónách nedařilo naplňovat, má po první části ligy nakročeno k výbornému umístění. Podzimních třicet bodů je nejlepší výkon mužstva v první polovině soutěže v historii.

Až do dohrávaného utkání pátého kola v Brně byli tepličtí bezchybní, neztratili ani bod a drželi se na čele tabulky. Poté přišlo několik venkovních utkání na Moravě, a tam se Teplicím tradičně nedaří, přesto se povedlo vybojovat alespoň pár bodů za remízy.

Na první Slavii sice ztratily právě díky výkonům venku, především ten poslední v Jablonci byl opravdu bídný, ale i tak je třetí příčka jen o skóre za Spartou velkým příslibem do jara. Na jaře může pro severočechy hrát i dobré rozlosování, čeká je osm ze čtrnácti utkání v domácím prostředí a jen šest venku, z toho žádné na Moravě, čímž se vyhnou únavnému cestování.

"Já si myslím, že pokud se ohlédnu od prvního kola až do toho šestnáctého, tak celkový počet třicet bodů je určitě krásné číslo, v Teplicích jsem se s tím ještě nesetkal. Máme pozitivní bilanci na domácím hřišti, je pravda, že když budu soudný, tak dva, tři, čtyři bodíky jsme měli přivézt ze hřiště soupeřů, ale takhle by mohl uvažovat každý mančaft, protože ty ztráty prostě přijdou na každého. My jsme jediní v lize, kdo doma neztratil ani bod, to je obrovská výhoda, ale je pravda, že z těch hřišť soupeřů nám ty bodíky chybí, ale s třiceti body může být spokojenost," tak zhodnotil podzim nejzkušenější borec z teplické kabiny Pavel Verbíř pro klubovou T-TV.

Hvězda týmu:

Martin Fenin: V červenci se vrátil z mistrovství světa v Kanadě a čekalo se, že dostane prostor pro odpočinek, opak byl pravdou, naskočil již v prvním kole na Kladně a dvěma brankami rozhodl utkání. Bojuje o krále střelců, se sedmi brankami se drží v popředí tabulky, stabilně se usadil v seniorské reprezentaci. A přesto, že se brankostroj na konci podzimu trochu zasekl, tak o něj v lednovém přestupním termínu znovu bude velký zájem a Teplicím dá velkou práci ho udržet.

Opory týmu:

Pavel Verbíř: Ve svých 35letech vstřelil Budějovicím první hattrick v kariéře, dostal se na čelo historických klubových střelců před legendu Pavla Stratila a neúnavně táhl po stranách útoky Teplic. Jeho výhodou je univerzálnost, může nastoupit jak na pravém, tak i na levém kraji zálohy, díky tomu si může měnit pozici s podobně variabilním Štohanzlem.
Michal Doležal: Po dlouhých létech na pravém kraji obrany či zálohy se vrátil na post, jenž hrával v dorostu, typický tvůrce hry je přesně pozice, která mu vyhovuje. Může rozdávat výborné přihrávky útočníkům či krajním záložníkům nebo zahrozit ze standartní situace, právě z nich přidal většinu ze svých pěti branek.
Martin Slavík: Nenápadná tvář v brance, sice se nevyhnul chybám, ale především stabilně podržel svůj tým, například v Boleslavi mu mohli spoluhráči děkovat za bod. Z gólmana téměř bez prvoligových zkušeností se vypracoval v jednu z opor o kterou je zájem i v zahraničí.

Ideální sestava týmu:

Martin Slavík - Josef Kaufman, Petr Lukáš, Martin Klein, Samir Merzič - Jan Štohanzl, Admir Ljevakovič, Michal Doležal, Pavel Verbíř - Martin Fenin, Petr Smíšek

Nejlepší letní posila:
Petr Smíšek: Nepřicházel jako gólový ostrostřelec, což naplňuje, zatím dal jen tři branky, ale pro Martina Fenina je to ideální spoluhráč, dokáže podržet míč, vyhrát hlavičkový souboj a načasovat přihrávku, a tím mu umožňuje skórovat. Mnoho fanoušků Teplic se před sezónou ptalo: "Proč právě Smíšek?". Ale Petr Rada dokázal, že ví co v něm je a udělal z něj důležitý stavební kámen základní sestavy.

Co se povedlo?
Příchod Petr Rady: Říká se dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, kouč Rada to udělal a na podruhé se mu v Teplicích daří výborně, ze Stínadel udělal nepokořitelnou tvrz, týmu vtiskl fyzicky náročný styl hry, který zatím přináší ovoce a v domácím prostředí také velké množství branek. I když po posledním zápase s Jabloncem prohlásil, že zvažuje odchod, byl to nejspíše jen nával emocí a na jaře bude s mužstvem pokračovat.
Domácí neporazitelnost: Toto se žlutomodrým v historii podařilo za podzim jen šestkrát, vždy v nižších soutěžích, nyní se to povedlo konečně v první lize, ze sedmi utkání všechna vyhráli, a to na Stínadla přijela i mistrovská Sparta. I přesto, že některá utkání se neodehrávala pro Teplice dobře, tak vždy dokázaly utkání otočit či rozhodnout v samotném závěru.

Co se nepovedlo?
Výkony na venkovním hřišti: I když Teplice mají v tabulce pravdy plus devět bodů, tak výkony venku, především v druhé polovině podzimu, zaostávají výrazně za těmi v Teplicích. Ze stadiónu soupeře si odváželi vítězství naposledy 19.8. z Mostu, od té doby pouze tři remízy a samé porážky. Z posledních šesti venkovních střetnutí skórovali jen v Mladé Boleslavi, ale pouze z penalty. Pokud chtěji Teplice dosáhnout na úplný vrchol, musejí venku přidat.
Domácí návštěvnost: Přes výborné výkony se i nadále návštěvy pohybují v poměrně nizkých číslech, přestože jsou jedny z nejvyšších v lize (4.místo), tak by si Stínadla zasloužila početnější návštěvy, jenž by poděkovaly borcům za jejich domácí výkony.

Program zimní přípravy:
03. ledna - zahájení zimní přípravy
05. ledna - Teplice - Ústí nad Labem (Tipsport liga, Most, 11:00)
05. ledna - Fortuna Sazka Arena (Praha, od 15:00)
06. ledna - Fortuna Sazka Arena (Praha, 11:00 - 16:00)
07. ledna - odjezd na soustředění do Břízek
10. ledna - návrat ze soustředění z Břízek
12. ledna - Teplice - Kladno (Tipsport liga, Most, 11:00)
16. ledna - Sparta Krč - Teplice (UMT Praha-Kačerov, 15:00)
20. ledna - Most - Teplice (Tipsport liga, Most, 13:30)
26. ledna - semifinále Tipsport ligy v Praze nebo zápas se Sokolovem
27. ledna - případný zápas o umístění v Tipsport lize (Praha)
28. ledna - odlet na soustředění na Kypr
06. února - návrat ze soustředění na Kypru
10. února - Teplice - Varnsdorf (Teplice, 17:00)

Kam dál?

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
lukas - 20.12. Odpovědět

sem sice slavista ale teplicim preju aspon to druhy misto pred spartou a ostatnima Smajlík 18

Bery - 18.12. Odpovědět

Prosim vás co je ta ,,tebulka pravdy,,? Smajlík 11 Smajlík 11 Už dlouho nwm co sou ty +9 a podobně v tabulkách lig. PLS odepiste nedko

Tabulka pravdy se počítá tak, že každý celek má za vítězství doma 0bodů, za remízu -2body a za prohru -3body, naopak za prohru venku je 0bodů, za remízu 1bod a za výhru 3body, tudíž jde o to, že tým by měl vyhrávat utkání doma a body z venku jsou jaksi navíc Smajlík 1

Martin Kovařík
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články