Zpět na » Synot liga » Hodnocení podzimu: České Budějovice

Synot liga - Hodnocení podzimu: České Budějovice

Hodnocení podzimu: České Budějovice © -

0

Líbilo se

16.12. - V létě všechny fanoušky zajímalo, jak si Dynamo poradí s tím, že se Karel Poborský přesunul z pozice pravého záložníka do pozice šéfa klubu. Prní kola nevypadala dobře, protože po čtvrtém kole byl vyhozen trenér Cipro, kterého nahradil František Straka.

Ten začal svoje angažmá remízou s Mladou Boleslaví, následoval však výprask 1:5 na Kladně. Ale mužstvo se nesesypalo, ale naopak se zvedlo a konečně začalo bodovat. Vrcholem byla domácí výhra 3:0 nad Baníkem a 2:0 nad Libercem. Budějovice zakončili podzimní část sezóny vítězstvím nad Zlínem a tak na Střeleckém ostrově může přes zimu vládnout spokojenost s osmým místem.

Hvězda týmu:
Jaroslav Černý: Levý záložník si po celý podzim udžoval výbornou formu, přidal několik důležitých gólů a nemalou měrou se podílel na zatím slušném umístění svého týmu.

Opory týmu:
Pavel Kučera: Nebýt jeho, mohlo být pro Budějovice hůř. Někdy vytáhl fantastické zákroky, mužstvo se za celý podzim mohlo na Kučeru spolehnout. Po odchodu Filipka našlo Dynamo konečně jasnou jedničku.
David Horejš: Kapitán, srdcař, který jde do všeho naplno. Zkušený stoper, který hrál celý podzim velmi dobře. Dal dva góly, z toho jeden důležitý Mladé Boleslavi.
Tomas Radzinevičius: Vedení klubu může pouze litovat, že se tento litevský útočník musí vrátit z hostování do Liberce. Nejlepší střelec mužstva, když dokázal vsítit čtyři branky. Velmi se hodil trenéru Strakovi do koncepce mužstva.

Nejlepší letní posila:
Pavel Kučera: Budějovice konečně našli spolehlivěho brankáře. Po odchodu Filipka často svého muže mezi tyčemi střídali, ale Kučera je stálice mezi brankáři. Pokud se nezraní, tak do branky nikoho nepustí, je spolehlivý, kromě výborného výkonu přidá na zápas ještě jeden fantastický zákrok.

Ideální sestava týmu:
Kučera-Peroutka, Horejš, Hunal, Žižka-Plocek, Hílek, Vozábal, Černý-Mrkvička, Radzinevičius

Co se povedlo:
Trenér Straka: Do Budějovic vlétl uragán, který kabina místního klubu potřebovala. Dal dohromady tým, který se dříve skládal z různých skupinek. Měl dobré výsledky. Kromě utkání s Kladnem tým nikdy vyloženě nezklamal.
Baník, Liberec: Porazit 3:0 Baník Ostrava, který se drží na špici tabulky, to je velký kus práce. Liberci se sice letos nedaří, ale stejně je vítězství nad Slovanem pro Budějovice velký úspěch. Za zmínku stojí i domácí remíza se Spartou.

Co se nepovedlo:
Nevyrovnané výkony: Kdyby České Budějovice hráli přece jenom stabilněji a vyrovnaněji, mohli by být ještě výše než jsou.

Program zimní přípravy:
4.1. zahájení přípravy
12.1. Dynamo - Příbram (Tipsport cup, 14:00)
17.1. Dynamo - Slavia Praha (Tipsport cup, 13:00)
20.1. Dynamo - Bohemians (Tipsport cup, 14:00)
22.1. Aue - Dynamo (v jednání)
28.1. odlet na herní soustředění na Kypr
6.2. návrat z Kypru
9.2. Dynamo - Tirol Insbruck (E.ON Stadion, 15:00)

Kam dál?

Michal Kepl / Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Baron - 21.01. Odpovědět

DYNAMO ! Smajlík 5

P@wlüg - 17.12. Odpovědět

Jsem zvědav kdo nahradí Radzinevičiuse snad se povede Dynamu konečně koupit nějakého dobrího útočníka.

P@wlüg
Reklama
Reklama
Nejnovější články