Zpět na » Synot liga » Bílek potvrzen trenérem Sparty i pro jarní část ligy.

Synot liga - Bílek potvrzen trenérem Sparty i pro jarní část ligy.

Bílek potvrzen trenérem Sparty i pro jarní část ligy. © -

0

Líbilo se

15.12. - Na dnešní tiskové konferenci zhodnotili dosavadní průběh sezóny prezident klubu Jozef Chovanec, předseda představenstva Daniel Křetínský a trenér Michal Bílek. Hovořilo se o příčinách špatných podzimních výsledků, o možných posilách a plánech pro jarní část sezóny.

Na začátku tiskové konference okomentoval Daniel Křetinský podzimní část sezóny a potvrdil Michala Bílka trenérem Sparty.
„Podzim nehodnotíme jako tragický, ale v každém případě nejsme spokojeni. Neuspěli jsme v pohárové Evropě a vystoupení v lize nebylo přesvědčivé. Přímou odpovědnost za výsledky týmu nese v našem systému trenér, ale po několikadenní podrobné diskuzi vedení jsme dospěli k závěru, že Michal Bílek bude na lavičce Sparty pokračovat."
A v zápětí dodal:
„Přijdou změny ve vnitřní struktuře. Jednou z nejvýraznějších bude mnohem intenzivnější debata mezi Michalem Bílkem, Jozefem Chovancem a Jiřím Plíškem o sportovních záležitostech klubu. Chceme zlepšit výsledky i předváděnou hru. Jasným cílem pro jaro je vítězství v lize i v poháru. Není možné, abychom tu za půlroku seděli ve stejném rozpoložení."
Ani Jozef Chovanec nebyl nadšený z průběhu podzimní části sezóny.
Nemluví se mi lehce. Očekávali jsme mnohem větší naplnění cílů. Chtěli jsme do jarních pohárových bojů, chtěli jsme přezimovat na první příčce tabulky Gambrinus ligy. Také návštěvnost se oproti poslední sezoně snížila. Čeká nás před jarem spousta úkolů."

A začalo se s hodnocením týmu v Gambrinus lize, kde Spartě náleží druhé místo s pětibodovou ztrátou na první Slávii:
„V lize máme čtyři porážky a to se nesmí stát. Chceme zapracovat na defenzivě, čtrnáct inkasovaných branek je na Spartu příliš. Naopak nadále chceme být nejlépe střílejícím týmem ligy," hodnotil Bílek.
Jozef Chovanec viděl jednu z příčin v zápase s Teplicemi:
„Začátek sezony byl dobrý. všichni jsme s optimismem hleděli k dalším utkáním. Po Teplicích však přišel útlum, disciplinární tresty vyřadily osu týmu. Přes nadějnější fázi před reprezentační přestávkou jsme už ztrátu nesmazali."

Daniel Křetinský dodal:
„My problém ligového podzimu určitě nechceme zúžit na Teplice a co bylo po nich. Spíše si musíme klást otázku, co můžeme udělat pro to, aby se Teplice již nikdy neopakovaly. Každopádně vystoupení Sparty v lize pokládáme za váhavé a od jara očekáváme, že dojde k výraznému zlepšení."

V dalším průběhu se hodnotila účast fotbalistů Sparty v evropských pohárech.
Los předkola Ligy mistrů byl pro nás krutý. V utkání s Arsenalem jsme se pokusili o zázrak a ten bohužel nevyšel. V Poháru UEFA jsme pak přes těžkou skupinu od začátku věřili v postup. Klíčové bylo první utkání s Curychem. Jsem přesvědčen o tom, že v plné síle bychom Švýcary porazili. Následně jsme vyhráli utkání v Toulouse, odehráli jsme vynikající utkání doma se Spartakem a také v Leverkusenu jsme sahali minimálně po bodu. Postup do jarních kol byl určitě v našich silách a o to více nás neúspěch mrzí. Negativní je nesplnění cíle, ale podávanými výkony jsme ostudu českému fotbalu rozhodně neudělali," zhodnotil Bílek vystoupení svých svěřenců. Vzápětí jej doplnil i Daniel Křetinský:
„Některá utkání nebyla odehrána v plných možnostech Sparty. Byly tam rezervy a ty musí být pro příště odstraněny. My nejsme spokojeni s dlouhodobějšími výsledky v pohárech a nechceme se s touto pozicí smířit. Sparta patří do Ligy mistrů a my pro její účast v této prestižní soutěži uděláme maximum."

Padla i otázka posilnění kádru v zimním přestupním termínu:
Nepředpokládáme velké změny," rezolutně začal s odpovědí Daniel Křetínský.
My potřebujeme posílit především na pozici stopera. Miloš Brezinský v kádru nezůstane. Odehrál si svoje, například v utkání proti Arsenalu patřil k nejlepším. V jiných zápasech však chyboval. Posily tak budou především do defenzivy," odtajnil své plány Bílek a dodal: „Rozhlížíme se také v zahraničí, ale sondujeme samozřejmě také doma a na Slovensku."
K otázce brankařské jeničky Bílek řekl:
„Tomáš Grigar dostal šanci a obstál. Zimní přípravu tak začne jako jednička. Příchod brankáře není v tuto chvíli aktuální."
Bílek také ohlásil, že Spartu posílí pro zimní přípravu hráči stažení z hostování..
„Zimní přípravu s námi zahájí Kúdela, Jeslínek, Holenda, Voříšek, z rezervy potom Krob, Beutel, Nádeníček a Vacek."
Otázkou dne bylo i další setrvání Sparťanských obránců Kadlece s Pospěchem.
„Pokud se uskuteční přestup Zdeňka Pospěcha, nebude to záměr Sparty, ale určitý morální závazek vůči hráči. Lze to srovnat například s přestupem Jaromíra Blažka. Zdeněk za nás odehrál spoustu zápasů, odehrál si své a jeho zájem na zahraničním angažmá je pochopitelný," prohlásil Daniel Křetínský a dodal:
„Příchody samozřejmě záleží na odchodech. Jedním kritériem je samozřejmě otázka hráčské náhrady, tím druhým ekonomická vazba. Očekáváme však, že příjmy určitě budou převyšovat nad výdaji."

K přestupům měl i svoje Josef Chovanec: „Chceme pracovat systematicky a odchod dvou obránců základní sestavy by k těmto krokům nepatřil."

Nakonec se tiskovka dostala do samého závěru, kde Josef Chovanec a Daniel Křetisnký okomentovali přístup hráčů:
„Fotbalisté musí pochopit, že hrát za Spartu je obrovskou ctí. Za Spartu stojí spousta příznivců, kteří s ní prožívají úspěchy a zklamání. Tu přímou odpovědnost za své výsledky se musí hráčům dostat pod kůži," prohlásil Jozef Chovanec a Daniel Křetínský jej doplnil: „Někteří hráči jdou v této oblasti příkladem, jiní mají rezervy."

Kam dál?

Petr Pánek / sparta.cz, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
losos - 20.12. Odpovědět

to je mi te docela lito radku ja bych to bejt tebou zmenil Smajlík 4

- 16.12. Odpovědět

Navzdy Fanda Sparty at se deje co se deje nikdy neprestanu fandit Sparte Smajlík 17

- 16.12. Odpovědět

Smajlík 1 Sparta Smajlík 17

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články