Zpět na » Synot liga » Hodnocení podzimu: Olomouc

Synot liga - Hodnocení podzimu: Olomouc

Hodnocení podzimu: Olomouc © -

0

Líbilo se

15.12. - Olomoucká Sigma zaznamenala pod trenérem Pulpitem viditelné zlepšení a usadila se v klidném středu tabulky. Bezprostřední boj o záchranu sleduje zpovzdálí, na sestupová místa má relativně bezpečný náskok sedmi bodů.

Sezonu Sigma začala poněkud neštastně prohrou v Českých Budějovicích, hned ve druhém kole si však zpravila chut vítězstvím nad Mladou Boleslaví. Nadlouho to však bylo poslední vítězství, to další však stálo za to. V sedmém kola Sigma vyplenila Bazaly a tři body ze hřiště soupeře si vezla po hodně dlouhé době. Dalším vítězstvím z venkovního prostředí však už Sigma na úspěch z Ostravy nenavázala. I poněkud zbytečné remízy z domácího prostředí mohou za to, že tým trenéra Pulpita není v horní polovině tabulky. Nebýt domácích remíz s Mostem, Jabloncem a Kladnem, rovnoměrně rozprostřených do celé podzimní části, Sigma by se do horní osmičky soutěže vešla. Olomouckým se však relativně dařilo proti silným soupeřům. Ze Strahova si odvezla bod, na Spartě statečně bojovala až do konce, ačkoliv to nakonec na body nestačilo, Teplice odjely z Olomouce poraženy, a v Ostravě se konalo již zmiňované vítězství. K tomu ještě domácí výhra a venkovní remíza s účastníkem Poháru UEFA Mladou Boleslaví. Drobných zaváhání je pro Sigmu škoda, celkově však může s podzimním dějstvím v Olomouci panovat spokojenost.

Hvězda týmu:
Petr Drobisz: Sigma konečně našla to, co tak dlouho hledala - spolehlivého brankáře. Nalezla ho v osobě letní posily ze sestoupivšího Slovácka. Petr Drobisz se vyhnul velkým zaváháním a za celý podzim nedostal v žádném zápase více než dvě branky. Podařilo se mu sedmkrát udržet čisté konto, což je na tým ze středu tabulky slušné číslo. Když bylo potřeba, tým podržel.

Opory týmu:
Darko Šuškavčevič: Další letní posila ze Slovácka. Černoshorský stoper se stal stálící obrany, nevynechal jediný zápas. Zlepšená obranná hra Sigmy je z velké části jeho zásluha.
Lukáš Hartig: Nejlepší střelec týmu, ačkoliv mu na to stačily pouhé tři branky. Jeho význam pro tým je však neoddiskutovatelný. Na obranu jeho střeleckého konta lze také dodat, že měl problémy se zraněními.

Ideální sestava týmu:
Petr Drobisz - Tomáš Randa, Darko Šuškavčevič, Martin Hudec (Aleš Škerle), Josef Jindřišek - Marek Kaščák (Ladislav Onofrej), Rossi, Lukáš Bajer - Tomáš Kazár (Michal Hubník), Melinho - Lukáš Hartig

Nejlepší letní posila:
Petr Drobisz: Posily ze Slovácka se opravdu vydařily. Drobisz se stal oporou týmu, stejně jako jeho spolupříchozí ze Slovácka Šuškavčevič. Sigma vůbec zažila na přestupovém trhu velmi vydařené léto oproti minulým přestupovým okénkům.

Co se povedlo?
Defenziva: Zlepšenou obrannou činnost Sigmy musel zaznamenat každý. Sigma nedostala ze celý podzim více než dvě branky v jednom zápase, čímž se nemohou pochlubit ani Sparta nebo Baník Ostrava. Angažování trenéra Pulpita: Nový trenér hře Sigmy viditelně pomohl, zejména té obranné. Vyznavač rozestavení 4-3-3 musel v Sigmě zvolit poněkud defenzivnější formu tohoto rozestavení, týmu to viditelně prospělo.

Co se nepovedlo?
Ofenziva: Útočení rozhodně nepatří mezi silné stránky týmu. Kdyby Sigma střílela více branek, možná jsme ji nyní mohli vidět v tabulce o pár příček výš. Stejně jako za celý podzim více než dvě branky v zápase neobdržela, tak ke své smůle více než dvě branky v zápase ani nevstřelila. Z více než jedné branky v zápase se Sigma radovala jen jednou, a to proti poslednímu Mostu. Pokud tedy Sigma potřebuje někde posily, potom v útoku.

Program zimní přípravy:
3. ledna: začátek přípravy
5. ledna: Olomouc - Vítkovice (umělá tráva)
16. ledna: Olomouc - Kroměříž (15:00, umělá tráva)
19. ledna: Olomouc - Zlaté Moravce (13:00, umělá tráva)
23. ledna: Olomouc - Odra Wodzislav (13:00, umělá tráva)
26. ledna: Olomouc - Ružomberok (13:00, umělá tráva)
30. ledna: Olomouc - neurčený soupeř
2. února: Olomouc - Žilina (11:00, Andrův stadion)
5. února: Olomouc - Znojmo (15:00, umělá tráva)
9. února: Olomouc - Inter Bratislava (Andrův stadion)

Kam dál?

Aleš Dvořáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Lukyn - 16.12. Odpovědět

Myslím, že mezi opory týmu měl být zařazen i Melinho Smajlík 18

Reklama
Reklama
Nejnovější články