Zpět na » Synot liga » Hodnocení podzimu: Boleslav

Synot liga - Hodnocení podzimu: Boleslav

Hodnocení podzimu: Boleslav © -

0

15.12. - Po odchodu trenéra Uhrina do rumunského Temešváru asi nikdo nečekal, jaký výsledkový propad čeká fotbalisty Mladé Boleslavi. Trenér Zajíc který po Uhrinovi mužstvo přebral měl od svého předchůdce nastavenou laťku hodně vysoko. Třetí místo v minulém ročníku Gambrinus ligy a skoro 100% využití domácího prostředí k získání třech bodů.

Jenže očekávání se začala hroutit již v prvním kole. Domácí tvrz padla po nečekaném vítězství 1:0 nováčka ligy Viktorie Žižkov. Po pátém kole bylo hotovo. Trenéra Zajíce střídal zkušenější Zdeněk Ščasný. Bohužel ani jemu se nepovedlo zastavit výsledkový propad Mladoboleslavských. Postoupil ovšem do základní skupiny Poháru UEFA a i na fotbal, který jeho svěřenci předváděli se dalo koukat. Ovšem výsledky nepřicházejí, proto bude zimní přestávka pro tým přínosem. Doufejme, že po ní se opět dostaví výsledky hodné adepta na přední místa v Gambrinus lize.

Hvězda týmu:
Marek Matějovský:
Kapitán a tvůrce hry Boleslavských fotbalistů. Jeho forma mu vynesla pravidelné pozvánky do reprezentačního výběru Karla Brücknera. Další jeho zásluhou je také tažení Mladé Boleslavi v Poháru UEFA. Je však otázkou, zda bude oblékat dres Středočechů i v jarní části ligy.

Opory týmu:
Miroslav Miller: Opora zadních řad Mladoboleslavských. Podává stabilní vyrovnané výkony a svými zákroky několikrát podržel naděje svého týmu v zápase na tříbodový zisk. Bohužel se v zápase s Plzní zranil a momentální dvojka Pižanowski ho skvěle zastoupil. Proto bude jeho návrat mezi tři tyče více než složitý.

Jan Rajnoch:
Střední obránce popřípadě defenzivní záložník se vypracoval ve velkou oporu zadních řad Mladé Boleslavi. Kouč Českých Budějovic František Straka o něm prohlásil: „je to nejlepší hlavičkář ligy. A měl pravdu. Vidět ho prohrát hlavičkový souboj je rarita. Zároveň představuje také velké nebezpečí pro soupeřovu branku. V této sezóně dal již 5 branek v domácí lize.

Ideální sestava týmu:

Miller - Voříšek, Kopic, Procházka, Hrdlička - Kysela, Rajnoch, Matějovský, Kalina - Táborský, Mendy.

Nejlepší letní posila:
Alexandr Mendy:
Přišel v průběhu ligy a pouze na hostování z Mostu, přesto se vypracoval ve stálého člena základní jedenáctky. Jako útočník moc branek nestřílí, přesto je platný pro svůj tým. Je technicky skvěle vybaven a k tomu je velice rychlí s míčem u nohy. Vyhrát hlavičkový souboj mu také nedělá problémy.

Co se povedlo?
Zapracování mladých hráčů: Táborský, Vaněček, Řezníček. To jsou mladíci kteří se v průběhu podzimu dostávali na hřiště čím dál častěji a postupem času i do základní sestavy. Jejich problém ovšem je ustálení výkonnosti. Jednou sou schopni vyhrát svým výkonem zápas, podruhé jsou na vystřídání po 20 minutách. Až se jejich výkony ustálí, budou velkými oporami svého týmu.

Postup do skupin Poháru UEFA přes Palermo: Jevilo se to jako utopie. Přesto skutečnost zůstala jiná. Po prohře gólem v poslední minutě v domácím utkání proti Palermu oplatili Boleslavští fotbalisté soupeři stejnou mincí a gólem Sedláčka v nastavení druhého poločasu poslali zápas do prodloužení. V něm gól nepadl a tak následovali pokutové kopy. V nich byli úspěšnější hosté a mohli se radovat z postupu do skupin Poháru UEFA.

Co se nepovedlo?
Špatný start do ligy: Měl to být útok na čelo ligy, skutečnost byla jiná. Boleslavští fotbalisté pod vedením staronového kouče Zajíce vyhráli jen jedno utkání z pěti a trenér se musel po remíze v Českých Budějovicích poroučet. Nahradil jej Zdeněk Ščasný. Bohužel ani jemu se zatím nepovedlo naladit tým na vítěznou notu. Uvidíme na jaře jestli je Ščasný ten praví trenér pro Mladou Boleslav.

Neproměňování gólových šancí: Je to už pravidlem že Boleslavští fotbalisté spálí několik vyložených šancí za zápas a ten díky tomu nevyhrají. Někdy až drtivý tlak kdy soupeř jen bezmocně odkopává míče za půlku a hned poté se brání další vlně útoků