Zpět na » Synot liga » Slavia má nového majitele!

Synot liga - Slavia má nového majitele!

Slavia má nového majitele! © -

0

Líbilo se

14.12. - Podzimní mistr letošního ročníku Gambrinus ligy a účastník poháru UEFA již není v majoritním držení britské společnosti ENIC.

Korporace ENIC vlastnila celkem 97% akcií fotbalového klubu, jenže nyní, podle informací internetového deníku Euro.cz, většinu z balíku prodala a nyní je držitelem jen 31% akcií. Generální ředitel Slavie Petr Doležal Euru.cz potvrdil, že celkem 61% akcií se převedlo v prospěch české společnosti Key Investments.

To tedy prakticky automaticky znamená, že se ve skutečnosti bude jednat o úplně jiného majitele. Key Investments se totiž zabývá pouze obchodování s akciemi a jejich správou dle pokynů jednotlivých klientů, vlastníků akcií. Jelikož akcie jsou dle zákona ceniny, pro Key Investments platí stejné normy jako pro banky a tak je firma vázaná mlčenlivostí a nesmí podat informace o obchodech jí zprostředkovaných, na přímé otázky Eura.cz tedy předsedovi představenstva společnosti Danielu Brzkovskému nezbývalo než mlžit: "Informaci, že spravujeme 61 procent akcií Slavie Praha nemohu potvrdit ani vyvrátit,“ pověděl. Jediné co mohl říci je, že Key Investments nejsou sami o sobě držiteli akcií.

O prodeji Slavie se spekulovalo již před třemi léty, vyrojily se po hráčských rebeliích jimž nedocházely včas mzdy, avšak tehdy vše ENIC rázně popřel. Nyní, na sklonku roku 2007, kdy je Slavia prakticky na vrcholu, se však obchod stává skutečností.

Kam dál?

/ Euro.cz / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
pe3czech - 14.12. Odpovědět

Kepy? je asi poslední možnost pro spartu jak získat titul:-D

Kepy - 14.12. Odpovědět

Slávii prý koupila sparta Smajlík 5

sks - 16.12. Odpovědět

ne, slávii prej koupili, tedy těch 61%, Rosen (firma Roto) a Doležal. Takže šéfové - manažeři jsou i majitelé

pe3czech - Včera 09:25 Odpovědět

prej? jak moc pravděpodobné to prej je

Reklama
Reklama
Nejnovější články