Zpět na » Synot liga » Hodnocení podzimu: Kladno

Synot liga - Hodnocení podzimu: Kladno

Hodnocení podzimu: Kladno © -

0

Líbilo se

14.12. - Kladenské pasovali všichni odborníci na jasný sestup před začátkem soutěže, avšak díky hostováním z předních českých klubů se vedení povedlo získat kvalitní hráče, jenž dostali středočeský celek až na dvanáctou příčku.

Mužstvu vtiskl novou tvář trenér Jaroslav Šilhavý, jenž přišel od béčka Sparty. V domácím prostředí dokázalo Kladno porazit České Budějovice i Ostravu velkým rozdílem, což bylo pro fotbalovou veřejnost obrovským šokem, i když se nevyhnulo i špatným výkonům, dají se jeho podzimní výsledky hodnotit jako přijemné překvapení.

"Nedá se říci, že by měla panovat spokojenost. Pořád hrajeme o záchranu, jsme dole v tabulce, jenom tři body od sestupové příčky. Celý podzim byl takový nahoru dolů. Chvíli trvalo, než jsme dali mužstvo dohromady. Mančaft se vyměnil ze tří čtvrtin a v začátku to bylo znát. První dva zápasy jsme prohráli. Pak jsme měli období, hlavně doma, kdy jsme předváděli velice kvalitní hru s bodovým ziskem. I lidem se musela naše útočná hra líbit. Avšak mrzí nás hodně inkasovaných gólů, které padaly většinou po našich individuálnách chybách. A kvůli tomu jsme také několik bodů postráceli. Pak přišlo období po Spartě, kdy jsme nezvládli tři zápasy. Potom jsme porazili Baník a remizovali v Olomouci, což nám zase trochu pomohlo. A závěr se Slavií, jak říkám, nešťastný, bodík jsme si zasloužili," tak zhodnotil trenér Jaroslav Šilhavý podzim pro klubový web.

Do začátku zimní přípravy již nezasáhne pětice borců - Radek Šelicha, Pavel Veleba, Josef Hoffmann, Jiří Kaciáň a Chris Williams, ti si mohou shánět nové angažmá.

Hvězda týmu:

Jiří Jeslínek: Často se na hrotu musel pohybovat sám, ale i s touto nevýhodou se dokázal popasovat a vstřelil za podzim pět branek, což je téměř čtvrtina celkového počtu dosažených branek celého týmu.

Opory týmu:
Ondřej Szabo:
Přišel na hostování z Teplic a stal se důležitým hráčem středové formace, role režiséra hry mu svědčí, exceloval především v utkání s Ostravou, v kterém vstřelil dvě branky.
Lukáš Killar: Stabilní člen a opora obranné čtveřice, ačkoliv se kolem něj točili spoluhráči, tak on nechyběl ani minutu.

Ideální sestava týmu:
Roman Pavlík - Pavel Bartoš, Lukáš Killar, Patrik Gross, Ondřej Kúdela - Bořek Dočkal, Lukáš Zoubele, Marcel Gecov, Ondřej Szabo, Tomáš Cigánek - Jiří Jeslínek

Nejlepší letní posila:
Jiří Jeslínek: Přišel získávat zkušenosti ze Sparty, předtím hostoval v Budějovicích a v Mostě, ale nikde se neprosadil, až na Kladně přišla změna, začal střílet branky a stal se oporou týmu.

Co se povedlo?
Disciplína: Kladno je možná překvapivě nejméně trestaným týmem, nejtrestanějším hráčem je Ondřej Szabo s pouhými třemi žlutými kartami.
Domácí tvrz: Doma dokázali středočeši výrazně přehrát České Budějovice, ale hlavně také velmi ambiciózní Ostravu, jenže deklasovali 3:0

Co se nepovedlo?
Venkovní utkání:
Kladno nebylo schopné venku zvitězit, uhrálo pouze tři remízy, jinak museli hráči zkousnout samé porážky.

Kam dál?

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Mike - 03.01. Odpovědět

Nevim no, když se Kladno udrží, má se ke stadionu něco přistavět a něco pro Kepyho. Kladenskej fotbal ani zdaleka nemá takový peníze jako hokejisti, takže nevim, jakej bys čekal stadion a to, že město je katastrofa, to bych chtěl vědět, v jakym zapadákově bydlíš ty? Smajlík 14 Smajlík 15

Mike
nigga - 20.12. Odpovědět

Lidi nechci váast vyvést z omylu. ALE! Kladno bylo postaveno na 4 hráčích sralty a 2 hráčích slavie (základem byl Jeslínek s Dočkalem) když k tomu připočtu odchod 5 hráčů (číslo není konečné) tak Kladnu chybí 12 hráčů, je bez peněz, kádru a težké vyhlídky na nějaké posily! Bez spolupráce S! se nemá nárok udržet ! A druhej odepsanej je Most (bohužel) paradox je ten, že na úkor našeho posílení. Doufám v to, že Slavie pošle do Mostu Gauchá nebo Necida. To by mohl pro Most být záchytný bod. Nechápu na 7. místě Zlín. =(

losos - 19.12. Odpovědět

ta obrana je hrozna doufam ze tam aspon ten jeslinek zustane .(udelejte neco stim stadionem je to ostuda kladna) i love you kladno Smajlík 17

Kepy - 14.12. Odpovědět

Diváci: velmi málo Fans : slabota Stadion : katastrofa Město: hokejové KLADNO Z LIGY VEN

Reklama
Reklama
Nejnovější články