Zpět na » Synot liga » Hodnocení podzimu: Bohemians 1905

Synot liga - Hodnocení podzimu: Bohemians 1905

Hodnocení podzimu: Bohemians 1905 © - Bohemians podlehli Zlínu 1:2

0

Líbilo se

Dnes 21:23 - Nováček Gambrinus ligy postoupil do nejvyšší soutěže ze druhého místa společně s Vikrorií Žižkov. Hráči a fanoušci se v létě unášeli na vlně euforie z nečekaného postupu, ale Gambrinus liga "Klokanům" úkázala realitu. Předposlední místo je vizitkou týmu s nejhorším útokem ligy, kterému velel veterán a kapitán Dalibor Slezák.

Slezák, Sňozík, Šmarda a Marek Nikl jsou jediní starší hráči v kádru Bohemians. "Klokani" dali šanci mladým hráčů a hlavně těm, kteří si postup vybojovali. Ovšem pouze bojovností a mladou dravostí se liga neuhraje, Bohemka bude muset přes zimu doplnit kádr především o hráče střední generace, kteří jí v průběhu podzimu nejvíce chyběli. Největší posilou se zdá být příchod nového ředitele klubu, Lukáše Přibyla, který by mohl využít své zkušenosti ze Sparty.

Hráči Bohemians se tradičně mohli spolehnout na své domácí fanoušky. Každý zápas chodilo kolem šesti tisíc příznivců, kteří vytvářeli báječnou kulisu. I díky svým divákům Bohemka získala své tři výhry právě v Ďolíčku. Zajímavé je, že Bohemians doma dokázali porazit hráče Liberce a Slavie, tedy velkých favoritů.

Hvězda týmu:
Radek Sňozík: V některých zápasech sice nebyl tak dominantní, ale jinak Bohemians odvádí skvělé služby. Ve všech třech vítězných zápasech Bohemians udržel čisté konto a zejména proti Liberci předvedl vynikající výkon. Obráncům dodával jistotu nejen skvělými zákroky, ale také skvělou kopací technikou. Třešničkou na dortu pro něj byla jedna proměněná penalta.

Opory týmu:
Karel Rada: Původně chtěl v létě ukončit kariéru, ale nakonec se rozhodl prodloužit smlouvu. Vedení může být jenom rádo, že má takového hráče v kádru. Nejen kvůli jeho zkušenostem, kterých má na rozdávání, ale také pro jeho výkony. Když hrál, tak obrana Bohemians vystupovala mnohem lépe.
Dalibor Slezák: Na podzim odehrál nejvíce zápasu jako podhrotový záložník. Sice je původem útočník, ale také kvůli pokročilejšímu věku vzal za vděk pozicí v záloze. Přestože vstřelil jen jeden gól, pomohl svému týmu agresivním a důrazným stylem hry a jako správný kapitán šel příkladem mladým hráčům.

Ideální sestava tým:

Radek Sňozík - Jan Růžička, Karel Rada, Pavel Lukáš, Michal Šmarda - David Bartek, Ivan Hašek, Marek Nikl, Jan Moravec - Dalibor Slezák - Milan Škoda

Nejlepší letní posila:

Marek Nikl: Zkušený defenzivní hráč, se vrátil v září po osmi letech z Norimberku a okamžitě začal dirigovat záložní řadu, na konci podzimu alternoval i na pozici stopera, která mu také není cizí. S ním ke "klokanům" přišla zkušenost a herní přehled.

Co se povedlo?

Fanoušci: Sice se nevyhnuli výtržnickým excesům, ale i přesto jsou asi nejlepší v lize, vždyť v derby na Letné to vypadalo jakoby hráči Bohemians byli domácí. Ne jinak tomu bylo i v dalších zápasech venku, fanoušci zaslouží poklonu.
Střílející Sňozík: Na penaltu si troufl i v první lize, s přehledem proměnil a stal se dalším gólmanem-střelcem, na konci podzimu přidal i vynikající zákroky, takovým brankářem se jinde v lize pochlubit nemohou.

Co se nepovedlo?

Mizerná koncovka: Jen devět branek za celý podzim, to je velmi tristní bilance. Nejlepším střelcem týmu je Škoda s dvěma brankami, pokud chce "Bohemka" pomýšlet na záchranu, musí především sehnat kvalitního střelce, jenž přinese více vítězství.

Kam dál?

Martin Kovařík / Michal Býček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
simon - 30.12. Odpovědět

Davam Vam typ na vynikajuceho utocnika. Hra slovensku najvyssiu sútaz.v Dubnici, Vola sa Mohamed Saye je Senegalcan. Myslim, ze by stalo za uvahu ho vyskušať.

Pokud se Bohemka letos zachrání, tak jednak překvapí, a jednak si podle mě vybuduje slušný základ na další sezóny na vrcholu české republiky. Sňozík podle mě patří k nejlepším gólmanům Gambrinus ligy... a ty jeho penalty Smajlík 17 Jinak zkušení Rada, Nikl, nebo Slezák jsou rozhodně dobrým tahem pro první sezónu po postupu, ale dá se očekávat, že pokud se Klokani udržej, tak se jich zbaví a nakoupí spíše talentované hráče, kteří mají svojí kvalitu.

jelen.10
hellboss - 16.12. Odpovědět

No, nejlepší fans to nejsou, zařadil bych je na druhé místo, samozřejmě za FCB. Ono vytvořit domácí prostředí někomu, kdo je ve stejném městě..to ani možná není možné považovat za výjezd. lae což, fanoušky máte super Smajlík 1

Kepy - 14.12. Odpovědět

Jejich fans jsou sice fetny. Ale v bídě české ligy jsou hodně vysoko a do ligy patří. Smajlík 19 Smajlík 19 Smajlík 19 Smajlík 19 Smajlík 13 Smajlík 12 Smajlík 13 Smajlík 12 Smajlík 13 Smajlík 12

Libefan - 14.12. Odpovědět

Tak Bohemka určitě nejlepší fanoušky v lize nemá,nejlepší má stoprocentně Baník,byl jsem na výjezdu do Prahy i v třetím kole do Ovy a to se nedá absolutně srovnávat. Chachaři mají daleko více pokřiků ani jeden nemají od nikoho z Česka převzatý a choreo excellent. Bohemka má dobré fans,ale na Ostravu se to nechytá. SLOVAN Smajlík 17

BOHEMÁK - 13.12. Odpovědět

inu inu, záchrana je snad reálná, až nám vyroste Morávek, to uvidíte! P.S.: SMRT SPARTĚ Smajlík 15

kangaroo - 13.12. Odpovědět

No nevim, nevim. Jestli byl Slezi fakt taková opora. Poslední zápasy Dalibor střídal a těch gólů taky moc nedal - vybavuju si jen ten Žižkovu. Autoři úplně zapomněli na mladýho Morávka - to bude jednou hvězda =)

Mattess - 13.12. Odpovědět

Doufám že Bohemka v Lize zůstane-zaslouží si to ,zasloužej si to hlavně její fantastičtí fanoušci!!

Mattess
Lukáš Vojtěch - 13.12. Odpovědět

Myslím, že dost brankářů mělo vynikající zákroky... A podrželi svůj tým... Rozhodně si nemyslím že byl lepší Sňozík než Drobisz, Vaniak, Grigar nebo Daněk. To rozhodně nebyl...

Avalanche - 13.12. Odpovědět

Tak na Radu jste úplně zapoměli, to je největší zkušenost Klokanů a tedy další a nejstarší hráč týmu. Co se týče toho blábolu, že hráli ti, co si ligu vybojovali, tak bych vám rád připomenul, že Morávek byl v druhé lize snad jednou v základní sestavě a to na hřišti HFK Olomouc v posledním zápase, protože tento hráč byl ještě v tuhle dobu především hráčem dorostu Klokanů. Z mladých hráčů hrál stabilně druhou ligu jen Bartek! Takže rozhodně nehráli všichni mladí hráči v první lize. Co se týče Nikla,tak rozhodně nebyl největší posilou, spíše nejznámější, zahrál jeden zápas proti Slavii a to je na celý podzim všechno. Co se týče ideální sestavy, tak ta se hledá docela těžko, protože "trenér" Busta stavil každý zápas jinou Smajlík 12 Růžička by však určitě do ní nepatřil, protože jeho výkony byly na podzim spíše za jeho možnostmi. To bych tam raději viděl Marka, stejně jako tady kolega Kamil. Takže kucí, více informací, než něco napíšete o takovém náboženství, jako je Bohemka. Ale přesto díky Smajlík 1

bóďa - 13.12. Odpovědět

Tak zde je hodně blbostí. Autoři bohemku na podzim moc poctivě nesledovali !!

kamil - 13.12. Odpovědět

páni redaktoři myslím že vám chybí v ideální sestavě Morávek a Marek místo Růžičky

Reklama
Reklama
Nejnovější články