Zpět na » Synot liga » Návštěvy GL: Nejvíce lidí chodí na Bazaly

Synot liga - Návštěvy GL: Nejvíce lidí chodí na Bazaly

Návštěvy GL: Nejvíce lidí chodí na Bazaly © banicek.com - Choreo při utkání Baník Ostrava - Slovan Liberec

0

Líbilo se

Včera 18:44 - Letošní ročník Gambrinus ligy potvrzuje, že se každým rokem návštěvy na prvoligové stadiony zvyšují. Po podzimu činí průměr na utkání 5 094. A to nutno podotknout, že číslo se s přibývající zimou rapidně snižovalo. Nejvíce fanoušků chodí na ostravské Bazaly, pražskou Letnou a do vršovického Ďolíčku.

I v této sezoně platilo pravidlo, že lidé chodí v hojném počtu na začátku soutěže a poté se postupně návštěvy snižují. Diváci však chodili v slušném počtu i následující kola. Vynikající číslo snížil až závěr podzimu, kdy se ligová kola odehrávala někdy až v mrazivém počasí.

Přece jen český divák je pohodlný a často ani nestačí různé atrakce, které se klub snaží pro své příznivce připravit. Když k tomu přičteme, že na některých stancích není zajištěno pro diváka úplné pohodlí, není se čemu divit, že má v zimě návštěvnost sestupnou tendenci.

Nicméně průměr 5 094 diváků na utkání je na české poměry velmi slušný. Samozřejmě je stále co zlepšovat, ale pokud toto číslo vydrží i po jarních duelech, měla by s tímto výsledkem panovat spokojenost. K návštěvnosti určitě přispěly zajímavé momenty, které jsme v podzimní části mohli sledovat. Celkově se liga zkvalitnila.

Největší vliv však měla výkonnost jednotlivých klubů. V některých klubech se to projevilo, jinde samozřejmě negativně.

Nejvíce lidí přišlo na derby pražských "S",které se hrálo na Letné. Bylo vyprodáno a oficiální údaj zněl 20 565 diváků.

Po uplynutí šestnácti kol víme, že nejvíce lidí chodilo na ostravské Bazaly. Vedení slezského klubu nakoupilo před ligovým ročníkem zajímavé posily, což se okamžitě odrazilo na domácích návštěvách Baníku Ostrava. Navíc od letošní sezony připravilo vedení pro lidi zajímavé atrakce. Výsledkem je celkový průměr na zápas 11 433. Na Bazaly přišlo za celý podzim jen dvakrát pod deset tisíc lidí. Nejvíce přišlo v třetím kole na Liberec (16 411).

Také Sparta se může tradičně pyšnit vysokými návštěvami. Přesto je to oproti minulé sezoně pokles. Vedení Sparty nadále pokračovalo ve svých akcích pro diváky. Sparta se však po většinu podzimu herně trápila a navíc ji sužovaly problémy s vlastními fanoušky. Proto návštěvy ke konci podzimu klesaly. I přesto má Sparta druhou nejvyšší návštěvnost.

Vysoké návštěvy se předpokládaly u Bohemians, což se potvrdilo. Nejčastěji chodilo okolo šesti nebo sedmi tisíc. Také na Bohemce se nevyhli poklesu. Ten však byl mírný a vzhledem k tomu, že tým Bohemians je na patnáctém místě, dal se očekávat. Vzhledem k umístění je průměr 6 312 diváků na utkání vynikajíci.

Slušnou průměrnou návštěvu mají v Liberci a překvapivě v Teplicích. Tam však k celkovému průměru výrazně dopomohl zápas se Spartou (14 700). Jinak bývali hráči z návštěv na Stínadlech vzhledem k umístění zklamání.

Největším zklamáním jsou návštěvy na Slavii. Slavia Praha hraje nejhezčí fotbal, ligu vede o pět bodů, ovšem návštěvy jsou často žalostné. Je všeobecně známo, že Strahov fanouškům Slavie nevyhovuje, ale opravdu je to tak hrozné? Není příjemné, když na první tým Gambrinus ligy přijde často dva nebodva a půl tisíce lidí. Uvidíme, o kolik se zvednou návštěvy v novém Edenu. Pak už se nebude na co vymlouvat.

Tabulka týmů podle domácího průměru diváků na zápas:

Baník Ostrava - 11 433
Sparta Praha - 8 793
Bohemians 1905 - 6 312
FK Teplice - 5 697
Slovan Liberec - 5 676
SIAD Most - 4 931
Sigma Olomouc - 4 498
Viktoria Plzeň - 4 440
Slavia Praha - 4 232
1. FC Brno - 4 197
FK Jablonec 97 - 4 111
Mladá Boleslav - 4 058
České Budějovice - 3 875
Viktoria Žižkov - 3 734
Tescoma Zlín - 3 580
SK Kladno - 2 456


Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
radvan - 05.02. Odpovědět

zlin patri na posledni misto ne pred kladno, prumer 3580 na zapas si asi domysli vedeni aby to aspon trochu vypadalo, ale aby neco udelali pro to aby chodilo vic lidi tak to ne to si radsi budou domyslet pocty, kolikrat se to k smichu, tribuny prazdne, a oni nahlasi 3200 divaku trebva ale je tam jen polovina nechapu, tyto pocty se lisi na stadionu na netu i na txt, zlin forever

JJ - 10.01. Odpovědět

Chce to kurwa nezaváhat se slabými tymu, baník mohl vést o 1 bod když by neprohrál s kladne a c bud. Baník 4ever Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

Taky bych řek, jak již tady bylo zmíněno, že na baník se chodí, když se hraje dobrý fotbal..ale i když se Baník zrovna nevyhřívá na hranici pohárů¨, tak lidí chodí okolo 5 až 7 tisíc, což už je nadprůměr a fandění je jako když je na ostatních stadionech vyprodáno. A taky nechápu slávistické fans..mají tam jeden z nejelpších klubů na klubové úrovni a přijde málo nad 10 000 fans. Jsou líní až to bolí Smajlík 7

hellboss
ggg - 15.12. Odpovědět

jj banik!!! Smajlík 5

Kepy - 14.12. Odpovědět

KING BANÍK Smajlík 4 Smajlík 17 Smajlík 18

Baník 4ever - 14.12. Odpovědět

Prostě nejlepší u nás Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

banik má super návštěvy a ještě větší by je měl kdyby nehrál tolik zápasů 20:15 Smajlík 1 Smajlík 2 Smajlík 1

Paradinho.
miky - Dnes 21:01 Odpovědět

No kezby takove poradi zustalo aji po skonceni ligy .?:. BANÍK PIČO

kokot jo - Dnes 16:49 Odpovědět

fuj banik Smajlík 15

centos - Dnes 17:08 Odpovědět

Typicky trapný anonymní výkřik dvanáctiletého děcka, gratuluju :)

centos
Perlino - Dnes 13:00 Odpovědět

český divák je pohodlný a atrakce ho nepřitáhnou? proč vůbec nějaké atrakce, ono by stačilo, kdyby tribuny byly kryté, ochozy uzavřené, tudíž by tam nefoukalo a člověk si mohl dát něco teplého a ne stát 20 minut frontu na ředěnej Gambáč. Pak bych se šel na fotbal klidně podívat i v prosinci. V Anglii přece není tepleji, hraje se tam dýl než u nás a lidi chodí. Českým problémem jsou stadiony!!!

centos - Dnes 15:33 Odpovědět

Určitě souhlas, ale podívej se na návštěvy třeba na Spartě a hlavně v Teplicích. Nevím, jak to mají s občerstvením, ale tribuny kryté a stadion taky pěkný. Na Bazalech se taky návštěvnost dost odvíjí od počasí, ostatně když přijdeš na ochoz, tak než si sedneš, musíš odlít ze sedačky rybník a pak na sebe nechat celý zápas pršet, s tím občerstevín je to tam taky katastrofální. Ale návštěvnost máme nejvyšší. Uvidíme, jak s tím pohnou nové stadiony v Praze, Brně a Ostravě..

centos
fcb - Dnes 09:04 Odpovědět

banicek opet nejlepsi Mame proste nej fanosuky a Sparta se nam nikdy nevyrovna Banicek nejlepsi u nas, nejlepsi u nas, Banicek nejlepsi u nas Nejlepsi u nas! Smajlík 18 Smajlík 8

bronco36 - Včera 23:25 Odpovědět

Takové články bych se styděl vytvářet! Vždyť je to ostuda, průměrná návštěvnost každý rok roste, momentálně je to 5094ks a za rok to bude 5100ks, to je pokrok, opravdu se máme čím chlubit!A nejraději mám slávisty, mají průměr 4232ks, vedou ligu, co chtít víc. Snad jen postavit 4232 stadionu před barákem na zahradce, ať má každý svůj.Jsem zvědav co budou žvanit na jaře ti, kteří bydlí od Edenu na opačném konci?! To není vůbec o lokalitě, kde stadion vyrostl. Je to o zhýčkanosti pražských telat, pro které je 30km na Strahov, jak postup ze základní skupiny LM! No kurva už jsem měl strach, že dneska upaktí plichtu, to bych se posral!Krásná trojka, řekl bych třetí debakl, ale uzdraví se hráči, dorazí Páťa a sešívaní budou konkurenceschopní. Budou, nebudou fasovat sedmičky, čtyřky! K novému stadionu? Určitě se vyprodá pane Sitku, ale časem to uvadne, jako v Sazka areně. To se pražská telata nabaží, "máme nový ráj", a pak hurá zpátky ke žlabům!

Valheru - Včera 23:59 Odpovědět

z tvé řeči usuzuju, že jsi Sparťan... tak si prosím nejdřív zameť před vlastním prahem a vysvětli mi, proč teda přišlo na Spartu s Plzní ohromných 3503 lidí a od úvodu sezony návštěvnost Sparty jen a jen klesá...

bronco36 - Dnes 22:41 Odpovědět

Být nějakým sralťanem, tak si to hodím!!! S Plzní tak hafo? Bo BANÍK PIČO! Vy dementi rudí, však jste samý trapný jihomoravák z Hodonína a okolí. Vy vylezete z těch popelnic jen na nějaké derby, které je dávno odvar z Košťálového ucha, nebo když dorazí pekelný vlak vládců Prahy z Ostravy!Takže pojdme FCB, na jaře zaberem a tu osmičku sfouknem, ať ta liga za něco stojí!!!

vojtig - Včera 23:13 Odpovědět

vyborne banik! sparta dobry, vzhledem k aroganci vedeni vuci fandum to jeste jde... ale slavie??? skvelej tym a trener a vybornej fotbal!! ale fandove??? ubozaci! jsou jich plny fora na netu, ale na stadion jich chodi min nez v Moste a Plzni!!! bidaci... JUDE SLAVIE!

centos - Včera 23:21 Odpovědět

S tím, že jich je plný net a na stadionu nikdo, souhlas.

centos
Spartan - Včera 22:48 Odpovědět

KING SPARTAAAA Banik do hnojeee Smajlík 2

Andrey - Včera 21:58 Odpovědět

.?:. KING BANÍK !! Smajlík 18

Andrey - Včera 21:57 Odpovědět

.?:. KING BANÍK !! Smajlík 18

Reklama
Reklama
Nejnovější články