Zpět na » Synot liga » Hodnocení podzimu: Most

Synot liga - Hodnocení podzimu: Most

Hodnocení podzimu: Most © -

0

Líbilo se

12.12. - Dnes začínáme seriál článků, v nichž se budeme zabývat hodnocením podzimu jednotlivých prvoligových celků, prvním na řadě je poslední FK SIAD Most.

Severočeský Most se před sezónou rozloučil s množstvím drahých zkušených hráčů a vsadil na zahraniční mládí, i proto mu většina expertů předpovídala sestupové problémy, to se bohužel naplnilo a Most přezimuje na poslední šestnácté příčce se ztrátou dvou bodů na udržení.

Začátek podzimu sice zastihl Most v dobré formě, za výkony byl vesměs chválen, hrál atraktivní fotbal, ale za krásu se bohužel body nerozdělují, proto jich má na svém kontě jen 12, za pouhé dvě výhry, šest remíz a osm porážek. Tým sráželi především chyby v defenzívě, které mohli plynout z nezkušenosti hráčů.

Za zmínku také stojí ostudný debakl 0:5 se Spartou na domácím hřišti. V něm se v průběhu zápasu objevil na ploše uzdravený Petr Johana a s ním jakoby se začalo blýskat ne lepší časy. Poté tým sice ještě nešťastně prohrál v Liberci, ale domácí výhra s Žižkovem a remíza ve Zlíně dávali naději na poměrně klidnou zimu, avšak domácí porážka s Ostravou a současně výhry Jablonce a Bohemians odsoudili Most k přezimování v sestupových vodách. "Celkově s podzimem spokojeni být nemůžeme. I když jsme dávali sestavu dohromady za pochodu, čekali jsme na svém kontě víc bodů," tak Robert Žák zhodnotil první polovinu soutěže.

Hvězda týmu:
Goce Toleski: Přišel těsně před začátkem soutěže z druhé bundesligy a prokázal neuvěřitelné střelecké kvality. Vstřelil sedm branek a další mu rozhodčí neuznali, nejspíše mu však Most bude malý a také za něj bude chtít něco utržit, proto v zimě změní působiště.

Opory týmu:
Tomáš Pilař: V minulé sezóně měl těžkou pozici a musel do exilu v Blšanech, nyní je však jedním z tahounů. Zkušenost mezi splašenými mladíky, tak by se dal kapitán týmu charakterizovat v záložní řadě, dokáže hru uklidnit a tým podpořit i nějakou tou brankou.
Petr Johana: Sice odehrál minimum zápasů, ale právě on dokázal usměrnit chaotickou obranu severočechů. Škoda velkého množství zranění, jež ho provázejí, jinak by jistě Most inkasoval o několik branek méně a také získal o několik bodů více.

Ideální sestava týmu:

Martin Svoboda - Ondřej Prášil, Petr Johana, André Hainault, Vitali Trubila - Andrei, Lukáš Schut, Tomáš Pilař, Patrick Oboya - Goce Toleski, Jan Holenda

Nejlepší letní posila:

Goce Toleski: Třicetiletý Makedonec byl před touto sezonou naprosto pro českého fanouška naprosto neznámým, avšak okamžitě po příchodu z Burghausenu si pozornost získal a ukázal nauvěřitelný čich na góly. Ne nadarmo může být po druhé polovině soutěže hodnocen jako nejlepší zimní posila Slavie či Teplic, ale také se může přesunout zpět do Německa, to vše je ve hvězdách, jediné je jisté, v Mostě nezůstane.

Co se povedlo?

Angažování Toleského: Dalo by se to označit za náhodu, zranil se Philipakos, tak se musel sehnat útočník, do Mostu se na přípravné utkání dostal Toleski a ihned na sebe upoutal, v týmu zůstal a střílel branku za brankou.
Ofenzivní hra: 8.místo v počtu vstřelených branek, tým byl především v první polovině podzimu velmi pozitivně hodnocen za předvedenou hru, avšak ta body sama o sobě nepřinese a na to "Kabíčkovi" hoši dopláceli.

Co se nepovedlo?

Špatná obrana: 32branek v 16utkáních to je velmi tristní bilance a především ta stojí za poslední příčkou Mosteckých. Za lehce prostupnou obranou to měli těžké brankáři, ale ani ti se nevyvarovali chyb, Acevski i Svoboda se pravidelně střídali v hrubkách, jenž nabízely šance soupeři.

Kam dál?

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Most udělal jednu velikou chybu a to už v létě: nakoupil příliš velké množství zahraničních hráčů s tím, že se stane českým Arsenalem. Individuality to jsou rozhodně dobré(viz. Toleski), ale jako tým působí velice rozpačitě a jako hlavní důvod této situace je podle mě příliš mnoho jazykových skupin, což je v české lize něco nevídaného a nemá to vůbec dobrý vliv na sehranost hráčů.

jelen.10
Kepy - 14.12. Odpovědět

Díky bohu že se experiment kripla Kabíčka nezdařil. Další kluby si už snad dají pozor a budou upředńostńovat domácí a evropské hráče.

kumbi - 15.12. Odpovědět

a v Mostě jako hráči z čech, nebo evropy nejsou jo?

kumbi
marcel.dittrich@sezn - 14.12. Odpovědět

uplně se vším s tebou souhlasím

marcel.dittrich@sezn - 14.12. Odpovědět

Velka skoda ze GOčE jde pryč.Bude tu chybět.Snad ho někým nahradí.Patrika Gedeona bych tu docela uvítal.Ale hlavně at seženou pořádného golmana a k tomu pořádnou obranu.protože 32golu za 16 zápasu,to je teda něco.Co se týče zápasu jako takovejch,tak hrajeme dobře akorát než dáme gol.Pak už prostě nemužou.Jarní sezonu čekam lepší.M

mattessks - 12.12. Odpovědět

Doufám že Goče nepůjde ani do Chotěbuzi,Rostku,Teplic a už vůbec ne do Sparty,ale zamíří k nám po bogu Vlčáka nebo Šenky by mohl být dobrej ,už si to představuju Killer Atak Toleski-Vlček podporovaný Šenkeříkem...kdo se mu postaví do cesty...BUDE LITOVAT,jinak Most podlě mě najde náhradu v řekoameričanovi Peteru Phillpakosovi...

hribecek - 12.12. Odpovědět

slisel sem ze by mel prijít Gedeon to byli hodně dobrě

Maty - 12.12. Odpovědět

Ztráta Goceho bude obrovská,ale není se co divit,my už jsme mu málo.Doufam že jeho místo někdo zaujme aspoň z poloviny,popřípadě za něj někoho koupit,ale je otázka jestli bude někdo chtít příjít právě k nám.Snad se z toho posledního místa vyhrabem,a budem bojovat o záchranu.A k brankářum,já sám nevim koho dát chytat,ale problém není jen na postu brankáře,ona celá defenzíva hoří.

Maty
Reklama
Reklama
Nejnovější články