Zpět na » Synot liga » Hodnocení podzimu: Slavia

Synot liga - Hodnocení podzimu: Slavia

Hodnocení podzimu: Slavia © -

0

Líbilo se

19.12. - Slavia zažila podzim z říše snů. Ještě na začátku letní přípravy, kdy v kádru bylo pár hráčů, to vypadalo, že se sešívaní ze všech těch patalií, které se na ně v minulých letech nalepily, nevyhrabou. Ovšem opak byl pravdou. Slavia se konečně dostala do Ligy mistrů a ovládla ligovou tabulku.

Hvězda týmu:
Stanislav Vlček: Když na konci minulé sezóny prodloužil smlouvu, tak mnoho fanouškům Slavie spadl kámen ze srdce. Stal se ikonou sešívaných. V rozhodujícím zápase s Ajaxem dvěma góly vystřelil pro Slavii historicky první účast v Champions League. V lize dal na podzim sedm branek a dokonce nastoupil za reprezentaci. I přes zranění má lví podíl na slávistické jízdě podzimní částí nejen Gambrinus ligy.

Opory týmu:
Martin Vaniak: Původně přišel krýt záda Michalu Vorlovi, ale díky jeho zranění se stal slávistickou jedníčkou a fantastickými zákroky zejména proti Ajaxu dotáhl spolu s kapitánem Vlčkem Slavii do Ligy Mistrů. Populární "čaroděj" udržel na podzim v lize osm čistých kont, což je nejvíce ze všech brankářů. Jedinou kaňkou na jeho výkonech může být debakl od Arsenalu 0:7, kdy se však nevedlo celému týmu.
Erich Brabec: Světoběžník, který v létě zamířil zpět do Česka. Slávistická obrana v něm získala dirigenta a šéfa obrany, který jim v posledních letech možná chyběl. Ve dvojici s Markem Suchým byl hlavním stavebním kamenem slávistické obrany, která dostala nejméně ze všech týmů.
Daniel Pudil: Po zranění Dušana Šventa Slavia hledala alternativu na levou stranu zálohy. Nejen díky Pudilovým problémům s disciplínou, zejména alkoholem za volantem, ho Liberec v létě pustil do Slavie na hostování. Ovšem pod trenérem Jarolímem Daniel Pudil začal sekat latinu a také předvádět výborné výkony v lize. V Lize Mistrů dal nádherný gól proti Seville, rozhodl derby ve prospěch červenobílých a proti Kypru vsítil svoji první branku v národním týmu.

Ideální sestava týmu:
Marin Vaniak-Matěj Krajčík, Marek Suchý, Erich Brabec, František Dřížďal-Vladimír Šmicer, Mickael Tavares, Michal Švec, Daniel Pudil-Stanislav Vlček, Zdeněk Šenkeřík

Nejlepší letní posila:
Martin Vaniak: Do Slavie v létě přišlo mnoho velmi kvalitních hráčů za málo peněz, za zmínku stojí František Dřížďal, ale Martin Vaniak vychytal Slavii Ligu Mistrů, na kterou čekalo několik generací slávistckých fanoušků.

Co se povedlo?
Přestupová politika: Vedení spolu s trenérem Jarolímem mělo výborné tipy na posily a skvěle svůj tým doplnilo. Přivedlo hráče v ideálním věku (Erich Brabec, František Dřížďal, Zdeněk Šenkeřík), dále mladé hráče (Daniel Pudil, Milan Ivana) a zkušené, kteří mladému kádru Slavie tak chyběli (Vladimír Šmicer, Martin Vaniak). Nesmíme zapomenout na dva příchozí francouze Tavarese s Belaidem, které nikdo neznal a dnes se z nich stávají pomalu hvězdy ligy.
Postup do Ligy Mistrů: To, o čemž se mnoho slávistům jen zdálo, se splnilo. Sice se štěstím, ale na to se historie ptát nebude. Slavia se dostala do soutěže, kde se utkala s takovými evrospkými giganty jako Arsenal či Sevilla. O to více je cennější postup do jarní části poháru UEFA přes Steauu Bukurešť.

Co se nepovedlo?
Pohár ČMFS: Dalo by se říct, že se povedlo vše, na co se sáhlo. Ale vyřazení Slavie v Poháru ČMFS od divizní Líšně je více než ostuda. Možná, že to ale pro hráče byla užitečná facka.
Zbytečné ztráty v lize: Prohra na Bohemce a pět remíz. Některé ztráty byly zbytečné a slávisté jich mohou jen litovat.

Kam dál?

Michal Kepl / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
sparta ole - 23.12. Odpovědět

slavie jsou hovna

kasak - 23.12. Odpovědět

ty si vetsi hovno nevim kde je slavie a kde sparta ubozaku Smajlík 8

kohic - 31.12. Odpovědět

drz picu

Slávie je mi vcelku sympatická. Myslím, že mínusem by měli být taky fanoušci. Slávia první, hraje Ligu mistrů a návštěvy na prd. To je mi líto a pochybuji, že má SLávia tak malou faouškovskou základnu.

hellboss
Antislavie - 23.12. Odpovědět

Já bych spíš řekl že minusem bylo 7-0 od Arsenalu a vypadnutí s Líšní Smajlík 3 , ale jeden primát přece držej inkasované branky v lize mistrů Smajlík 3

Mattesks - 23.12. Odpovědět

asi si neviděl Liverpool-Bestkas blbče neí se čemu divit,vždiť u vás v koucourkově nemáte televizi Smajlík 2

- 19.12. Odpovědět

Slavie mnela Famozni Podzim to se musi uznat Smajlík 4 Ale doufam ze se bude drzet na Jare Sakndovani nasi Fans "NAVZDY DRUHA " Smajlík 6

plusminus - 20.12. Odpovědět

radku,chtels napsat snad nazi fans, ze? Smajlík 16

Mattessks - 23.12. Odpovědět

Oni to budou řvat možna tak v druhý lize na Bohemku:-D Smajlík 2

slavia - 19.12. Odpovědět

slavia 4 ever Smajlík 17 I love you slavia praha Smajlík 17 Smajlík 18

Queeg - 23.12. Odpovědět

Fůůůj!!!Ty buzerantský prase zkurvený, zasraný , úchylný Smajlík 12 nechutnej slávista čeká s vaniakem děti Smajlík 12 ještě že už je to registrovaný partnerství Smajlík 3 Smajlík 12

slavia - 23.12. Odpovědět

docela ubozak no Smajlík 18

slavia - 23.12. Odpovědět

az na to ze sem holka ty kretenku blbej Smajlík 8

Reklama
Reklama
Nejnovější články