Zpět na » Synot liga » Boleslav - Olomouc 1:1 (1:1)

Synot liga - Boleslav - Olomouc 1:1 (1:1)

Boleslav - Olomouc 1:1 (1:1) © -

0

09.12. - V dnešním předehrávaném 16. kole Gambrinus ligy, se střetli dva týmy, které provázely nepříjemné statistiky. Mladá Boleslav nevyhrála šest zápasů v řadě, Olomouc vstřelila branku na hřišti soupeře naposledy 23. září. Výsledek 1:1 tedy zbavil série pouze jeden tým.

Domácí měli před utkáním plné ruce práce, aby slepili děravou sestavu. Nahradit vykartované Rajnocha, Voříška a Hrdličku bylo velice složité, jelikož Boleslav disponuje velice úzkým kádrem, co se týče defenzivy. Nakonec dostali od trenéra Ščasného příležitost na pravém kraji obrany Sedláček a na levý kraj se posunul univerzál Procházka, který byl v průběhu zápasu velice aktivní, co se týče hry dopředu. Roli defenzivního štíta převzal Matějovský a do útoku se postavil novic v sestavě Mašek.

Hosté oslabeni o čerstvě zraněného Melinha trápila především mizerná koncovka, již 4. minuta však ukázala, že hosté sem přijeli se této nelichotivé bilance zbavit. Odražený míč se dostal ke Kazárovi, který jej napálil na branku. Brankář Pižanovski měl co dělat, aby jeho bombu vyrazil na roh.

Poté se ovšem ocitl ve veliké šanci domácí Holub. Mendy jej našel křížnou přihrávkou přes pokutové území, ovšem Holub trefil pouze nohy padajícího Drobisze, dobíhající Kysela trefil odražený míč pouze do boční sítě.

Nedáš, dostaneš. To by si mohli říkat domácí fotbalisté. Matějovský v souboji s Kaščákem ve středu hřiště přišel o balón, Kaščák jej ihned vyslalnabíhajícího Kazára a ten tváří v tvář Pižanowskimu nedal šanci. Chytře si počkal až Pižanowski vyběhne z branky a povedeným lobem poslal hosty do vedení. Ukončil tak jejich čekání na vysněný gólna hřištích soupeře.

Domácí obdržený gól nepoložil a snažili se o vyrovnání. V nadějné pozici hlavičkoval Mašek, ovšem vychytal jej skvělým zákrokem Drobisz.
Z protiútoku mohl navýšit skóre do té doby neviditelný Hubník, ovšem nevyužil zaváhání Rolka s Procházkou, když mezi nimi propadl nakopnutý míč a ve slibné šanci trefil pouze náruč připraveného Pižanowskiho.

V probíhající 32. minutě mohl strhnou vedení na svou stranu Boleslavský Mašek, ovšem hlavičkou trefil pouze břevno. Početné chyby v zápase nenechaly chladným trenéra hostí Půlpita a již ve 35. minutě vystřídal chybujícího Bajera Knakalem.

Nic to ovšem nebylo platné ve 40. minutě. Dlouhý balón sklepl ve vápně hlavou Mendy na nabíhajícího Holuba a ten jej poslal mezi nohy bezmocného Drobisze. To bylo v prvním poločase vše.

Po přestávce přišlo další brzké střídání na straně hostů. Po pouhých třech minutách nahradil pravděpodobně zraněného Kazára Randa.
Začátek druhého poločasu moc šancí bohužel nepřinesl. Snad se jen vymykala střela aktivního Procházky, která protáhla promrzlého Drobisze. Jelikož aktivita domácích utichla rozhodl se domácí trenér Ščasný pro střídání, v brzkém sletu po sobě opustili hrací plochu Sedláček a Kysela. Nahradili jej Brunclík s mladíkem Vaněčkem.

Poté následovala Hutníkova desetiminutovka. Několikrát se dostal na dostřel domácí branky, ovšem žádnou svojí šanci neproměnil a vše bylo korunováno žlutou kartou.
V probíhající 78. minutě došla domácímu trenérovi trpělivost s chybujícím Brunclíkem a nahradil jej mladým Táborským. A hned poté přišly šance. Nejprve si před pokutovým územím hostů přehodil z levé nohy na pravou míč Procházka a jen těsně minul Drobiszovu branku a poté Kopic hlavičkoval těsně vedle branky.

V samém závěru se očekával tlak domácích na stržení výsledku na svoji stranu. Jak jsou již fanoušci zvyklí, stalo se. Ovšem jak tomu bývá obvykle zvykem, žádnou ze svých vyložených šancí neproměnili. Do pokutového území hostů létal jeden centr za druhým, když ani Táborského paráda v podobě patičky neskončila gólem. Skončil zápas nerozhodným výsledkem 1:1.

Ohlasy trenérů:

Domácí Zdeněk Ščasný: „Stále se to opakuje, z brejku dostaneme gól a potom se marně snažíme dobít soupeřovu branku“ posteskl si boleslavský kouč Zdeněk Ščasný

„Měli jsme velkou absenci potrestaných hráčů a v uplynulých dnech jsme sehráli více těžkých utkání než protivník. Hráči proti Olomouci odehráli kvalitní utkání, ale na vítězství to nestačilo. Takový už je fotbal,“ dodal Ščasný.

Hostující Martin Půlpit: „Toto tkání mělo náboj i úroveň, Boleslav měla hodně šancí, ale moji hráči bojovali a stálo při nás i štěstí. S bodem jsem spokojen,“ pravil Půlpit

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 40. Holub - 14. Kazár.
ŽK: Rolko - Škerle, Bajer, Hubník, Hudec, Knakal.
Diváci: 3240.

Mladá Boleslav: Pižanowski - Sedláček (51. Brunclík, 78. Táborský), Rolko, Kopic, Procházka - Kysela (56. Vaněček), Matějovský, Kalina - Mašek, Holub, Mendy.
Trenér: Zdeněk Ščasný.

Sigma Olomouc: Drobisz - Škerle, Šuškavčevič, Hudec, Jindřišek - Bajer (35. Knakal), Kaščák, Rossi, Onofrej, Kazár (48. Randa) - Hubník (82. Schulmeister).
Trenér: Martin Půlpit.