Zpět na » Synot liga » Most - Ostrava 0:2 (0:0)

Synot liga - Most - Ostrava 0:2 (0:0)

Most - Ostrava 0:2 (0:0) © -

0

Líbilo se

09.12. - Až na čtvrtý pokus se klub z Bazalů dočkal. Po porážkách 3:0 v Českých Budějovicích a na Kladně a remíze 1:1 v Jablonci konečně zjistil, jaký je pocit přivézt body z hřiště soupeře.

Most tak zimní přestávku stráví na sestupové pozici. Nyní je předposlední a ještě jej může ve večerním utkání přeskočit Jablonec, vyhraje-li.

Jenže ani dnes se nerodilo vítězství favorita snadno. Do duelu sice vstoupil lépe než soupeř a neohlížeje se na nekvalitu povrchu mosteckého Letního stadionu, připravil si nějaké příležitosti ke skórování. Za vyzdvihnutí stojí zejména Tchuřův centr, jenže Magera neodhlavičkoval zrovna dvakrát precizně a Svoboda měl daleko méně starostí, než se dle počátku akce očekávalo.

Ovšem dále se začala na Ostravě projevovat její (značně prodloužená) podzimní deprese, kterou trpí každoročně mnoho lidí. Deset mužů v bílých dresech nejsou vyjímkou a mohou děkovat jen skvělému Vaškovi mezi třemi bílými tyčemi, že se nenašel opravdu rázný důvod ke splínu. Hned několikero pěkných přímých kopů si připravil ke své botě Pilař, efektně hrozil Toleski a břevno v počátku druhé půle zdravil Čermák a pokud by Vašek nesprávně před utkáním podcenil strečink, po příležitostech mosteckých si jistě na neprotaženost svalů stěžovat nemohl.

Jenže, jak praví stará fotbalová pravda, počet šancí není přímo úměrný rozdělení bodů po skončení zápasu a když v pětašedesáté minutě přistál Svobodou vyboxovaný míč před členem slezské squadry Danielem Tchuřem, dvě tisícovky přísedících mohlo začít tušit potíže. V mžiku do něj mocně udeřila jeho levá noha a konečnou zastávkou kopačáku se stala branková síť.

Tchuř snad během své gólové akce pronesl i nějakou zaklínací formuli, neboť od té chvíle začali mostečtí borci působit jako zkamenělí, přesně ve stylu zakletých pohádkových princů a Baník, tedy ten ostravský, si začal v klidu zkoušet různé způsoby zakončení brejkových situací.

Do konce utkání ostravským fanouškům nejvíce zachutnal recept na brankostroj á la Mičola, jenž po zhruba pěti minutách pobytu mezi svými kamarády z oddílu vyslal vstříc oslavám Varadiho.

Poslední podzimní, respektive předehrávané první jarní kolo, se tak aspoň trošku pokusilo zalepit velkou ránu v ucelenosti výkonů SK Slezské Ostravy, leč zranění je rozsáhlejší než rozměry náplasti. Ostravanům tak nezbývá než věřit v přirozené zahojení otevřené trhliny přes zimní přestávku. Daleko více budou však rozmrzelí příznivci Mostu. Družstvo vstoupilo do sezony jakžtakž, avšak postupně se propadá prvoligovou tabulkou, navíc se očekává zimní odchod kanonýra Toleskiho. Kdoví, kterak budeme recenzovat konečná umístění obou dnešních soků v květnu, ve dni, kdy bude předán pohár pro mistra ČR v kopané.

FK SIAD Most - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0).

Branky: 65. Tchuř, 90.+1 Varadi.
Rozhodčí: Franěk - Košec, Hrubeš.
ŽK: Marek - Prášil, Webster, Trubila.
Diváků: 2230.
Most: Svoboda - Prášil, Webster, Jamrich, Trubila - Andrei (69. Loos), Pilař, Škoda, Čermák - Toleski (69. Bogdanov), Holenda (84. Onyango).
Baník: Vašek - Marek, Pavlík, Bystroň, Čoupek - Rajtoral (75. Varadi), Otepka, Metelka, Tchuř (85. Mičola) - Magera, Zeher (88. Svěrkoš).

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Banikovec - 11.12. Odpovědět

Dyť aji v jednim pokřiku Baníku se zpívá SK Slezká........ Smajlík 1 A to by jste měli všichni banikovci vědět. Styďte se!!

?? moc se Vám omlouvám, nicméně nehodlám být v psaní článků obyčejný a používat dokola stále stejná klišé. Mám rád rozmanitost, obzvláště v temínech, kterým lidé rozumí. Je mi jasné, že stejně, jako existují lidé, jenž mají tyto "oživení" rádi a kvitují je, existuje i početná část jejich odpůrců. Bohužel se jeden člověk nedokáže zavděčit oběma a já si vybral tu tvůrčím způsobem rozmanitější cestu.

Petr Polák
tripet - 10.12. Odpovědět

Určitě je chvályhodné psát "živější" komentáře,ale musím souhlasit s pisatelem "??".Název klubu je Baník a ten se má používat a jiný.Nanejvýš bych napsal klub ze slezské části Ostravy.Zní to však divně.Jak se začnou psát bývalé názvy klubů,začne být z toho zde guláš.Jak by vypadalo,když by v článku o dnešním zápase ligových klubů bylo napsáno,že vyhrálo ČKD Sokolovo nebo Athletic Club Královské Vinohrady.Kdo z čtenářů hned z první rány ví o který klub(y) jde?Radši bych doporučoval se spíše věnovat chybám v pravopise,které se v článcích na Fotbalportalu vyskytují a svůj výtvor si nejdřív znovu přečíst.Podle způsobu vyjadřování bych řekl,že někteří redaktoři nejsou hodně let vyjíti ze školy. Ať se Vám práce zde daří.

tripet
?? - 10.12. Odpovědět

já to pochopil, je to historický označení, ale tohle si nikdo nemůže dovolit napsat do článku... Stejně jako si nemůže dovolit napsat Spartak Praha, Zbrojovka Brno dala gól apod... I když se ty kluby tak jmenovaly... To prostě nejde, dneska je to FC Baník Ostrava a ne SK Slezská...

?? - 09.12. Odpovědět

jaká SK Slezská??

Bahník - 09.12. Odpovědět

Nj, to staromilci občas říkají. Někdy mi taky ujede ČKD Lokomotiva Praha, když mluvim o jednom pražském S. Zase se říká - SK přes prdel si tleská =)

tripet - 10.12. Odpovědět

Bazaly leží na slezské straně řeky Ostravice a to je původní název klubu,tehdy z Moravské Ostravy.

tripet
Reklama
Reklama
Nejnovější články