Zpět na » Synot liga » Bohemians - Liberec 1:0 (1:0)

Synot liga - Bohemians - Liberec 1:0 (1:0)

Bohemians -  Liberec  1:0 (1:0) © fcslovanliberec.cz - Bohemians - Liberec 1:0

0

Včera 16:19 - Liberec prohrál v Ďolíčku po brance Milana Škody z 18. minuty 1:0. Severočeši měli v utkání několik vyložených šancí, které ovšem nedokázali proměnit. Za hlavu se po nich zpravidla držel útočník Jan Nezmar. Naopak hrdinou zápasu se stal gólman domácích Radek Sňozík.

Konec dobrý všechno dobré, chtěli si říci po utkání ve Vršovicích Liberečtí, kteří se po podzimu pohybují v patrech tabulky, o kterých si na severu Čech před sezónou netroufal nikdo ani přemýšlet. Na těžkém terénu, který odpovídal tomu, že je prosinec a v Ďolíčku není instalováno vyhřívání trávníku, byl vidět především boj od první minuty.

Ďolíček se dostal do varu velmi rychle, domácí se nebojácně pustili do favorita, ale jejich snaha vycházela vniveč. První gólovku měli na svých kopačkách v 15. minutě hosté. Do otevřené obrany postupoval Nezmar, posunul míč Bílkovi, který šel sám na Sňozíka. Gólman Bohemians se ovšem vyznamenal a v pádu Bílkův pokus kryl. Ani ne o minutu později se pěly chvalozpěvy na Sňozíka podruhé. To když zlikvidoval střelu z těsné blízkosti pálícího Blažka. Nutno podotknout, že opět po propadnutí zadáků domácího mužstva. Vůbec obrany obou celků nebyly pro své kolegy na hřišti právě uklidňujícím faktorem, což potvrdil i první gól Bohemians v 18. minutě, kdy Milan Škoda zpracoval ve vápně centr, nasadil bránícímu hráči jesličky a po zmatcích v obraně se dostal k odraženému míči, který poslal do sítě kolem padajícího Zlámala. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a v Ďolíčku bylo tou dobou k vidění vše, jen ne nuda. Osm minut před odchodem do kabin zklamal Nezmar po nezištné, přímo gólové přihrávce Blažka před odkrytou branku. Stejně jako v předchozích situacích vše zachránil zázračně Sňozík.

Druhou půli se opět bojovalo a opět mělo v této disciplíně navrch domácí mužstvo hnané vpřed šesti tisícovkami diváků. Větší šance po změně stran k vidění nebyly. Obrana klokanů se dokázala zkonsolidovat a dobře si hlídala rychlého Blažka i důrazného Nezmara. Ten měl stejně jako v předchozím měření sil Liberce a Bohemky smůlu, když na sklonku zápasu v 87.minutě po Papouškově přihrávce přestřelil z voleje Sňozíkovu svatyni. Konec zápasu si domácí i přes křeče a vyčerpání pohlídali a připsali si tak důležité tři body. Klokanům navíc nahrály i výsledky týmů bojujících taktéž v sestupových partech tabulky. Kladno resp Žižkov prohrál a i proto je u Botiče před začátkem jarní části ligy cítit optimismus.

Ohlasy po utkání:

Ladislav Škorpil: Dnešní utkání byl především boj od začátku dokonce, což pramenilo ze dvou příčin. Tou první byla pozice Bohemky v tabulce a tou druhou nekvalitní podmáčený terén. I přesto jsme si dokázali vypracovat několik velmi dobrých příležitostí na to, abychom zde bodovali. V některých situacích, i když chápu, že divákům to mohlo přijít pohledné, bych si představoval jednodušší řešení. U nás je problém, že když dostaneme první gól, tak málokdy dokážeme zápas otočit.

Václav Hradecký: Pro nás to bylo další důležité utkání, a proto jsme za tři body nesmírně šťastní. Výsledek nás samozřejmě těší. Utkání by se dalo charakterizovat jako souboj Sňozíka s Libercem. Ten zlikvidoval tři vyložené šance soupeře a umožnil nám tak bojovat o vítězství. S bojovností, nasazením a samozřejmě s porcí štěstí jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Radek Sňozík: Jsem rád, když můžu týmu pomoci. Poslední zápasy se mi třeba z tohoto pohledu tolik nevydařili. Teď sem se chytl, ale škoda že už zase končíme. Jinak co se týká obrany, která ze začátku dost hořela, nijak jsem na kluky neřval. V obraně máme zkušené kluky, kteří nejlépe sami vědí, co udělali špatně. A kdybych křičel na ty mladé, tak bych jim tím nepomohl. Spíš naopak… Zas přišlo 6000 diváků, bude to zase návštěva kola a já bych jim chtěl moc poděkovat, že nás podporovali. Hlavně dneska jsme to hodně potřebovali, protože všichni co jsme byli na hřišti jsme ze sebe vydali úplně všechno a kdyby tady bylo ticho, tak jsme tam všichni v 80. Minutě chcípli.

Bohemians 1905 - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branky: 17. Škoda
Rozhodčí: Příhoda - Ondo, Pelikán
ŽK: 6. Hašek, 10. Polák, 40. Morávek, 40. Šmarda, 67. Blažek
Diváci: 6047

Bohemians: Sňozík -Lukáš, Marek, Šmarda, Bartek (Rychlík) - Moravec, Morávek, Škoda (Slezák), Nikl, Hašek- Odroš (Bálek)

Liberec: Zlámal - Bílek, Polák (Jirouš), Košťál, Petrouš - Šinglár, Frejlach (Hudson), Papoušek, Dohnálek (Dort), Nezmar, Blažek