Zpět na » Synot liga » Kladno - Slavia 0:1

Synot liga - Kladno - Slavia 0:1

Kladno - Slavia 0:1 © slavia.cz - Trenér Slavie Karel Jarolím

0

Líbilo se

08.12. - 16. kolo I. Gambrinus ligy začalo v sobotu v podvečer na Kladně. Hájit svou pozici sem přijel vedoucí tým tabulky Slavia Praha. Domácí chtěli rozšířit svou bodovou sbírku před jarním bojem o záchranu a posilnit tak svou šanci na udržení se v nejvyšší soutěži.

První dějství rozhodně strhující bitvu nepřineslo. Domácí vstoupili do utkání s viditelným respektem před slavným soupeřem a tak Slavia diktovala ráz utkání. Vidět byl zejména Vladimír Šmicer, který hru hostů dirigoval. Dobré příležitosti ke skórování měli Tavares s Pudilem, ale domácí brankář Pavlík předvedl několik dobrých zákroků. Paradoxně ve chvíli, kdy domácí hru vyrovnali, udeřila Slavia. Po rohovém kopu Volešáka přeskočil na zadní tyči právě aktivní Šmicer Pavlíka s Cigánkem a hosté vedli.

I do druhé půle vstoupila lépe Slavia, ale druhou branku hosté nepřidali. Domácí pak zlepšili pohyb a bojovnost. Byli často v držení míče a z toho pramenili náznaky šancí. Vaniak musel za celý zápas předvést pouze jeden výborný zákrok. To když Cigánek uvolnil Semeráka a ten z hranice šestnáctky tvrdě a přesně vystřelil. Hra se pak rychle přelévala z jedné strany na druhou a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy domácí vyrovnají nebo hosté si svůj náskok pojistí. Bohužel zhruba od 70. minuty začala být hra hodně rozháraná a k vidění toho už moc nebylo. V nastaveném čase měl po rohovém kopu, na který naběhl i brankář Pavlík, vyrovnání na hlavě domácí kapitán Killar, ale branku netrefil. Slavia tak na Kladně vybojovala tři velmi cenné body.

Karel Jarolím:
Budu stručný. Chtěli jsme napravit zaváhání z domácích zápasů. Chtěli jsme vyhrát a to se nám podařilo. Také jsme měli obavy z terénu, jak to bude v průběhu utkání vypadat. Jsem moc rád že jsme to zvládli. Měli jsme teď těžké období, kdy jsme měli zejména problémy v koncovce. Dnes je to ale o třech bodech. Jsme rádi, že zůstaneme po podzimní části soutěže na 1. místě.

Jaroslav Šilhavý:
Samozřejmě jsme zklamaní, i když jsme do utkání nastupovali s respektem před Slavií. Terén jsme ošetřovali, jak se dalo, aby to utkání neuškodilo. Ze začátku byl náš respekt ze soupeře bohužel moc velký. A když jsme konečně ke konci poločasu hru vyrovnali, inkasovali jsme. Když se tým jako je Slavia dostane do vedení, tak je to potom strašně těžký. Ve 2. poločase jsme hráli dobře a musím za něj hráčům poděkovat. Bojovali a měli touhu po vyrovnání. Měli jsme i náznaky šancí, ale bohužel jsme ani ty v samotném závěru nedokázali proměnit.

Vladimír Šmicer:
Dnes to bylo těžké utkání a jsme rádi za tři body. O titulu samozřejmě přemýšlíme, ale v lize je před námi čtrnáct kol a každé z nich musíme hrát na vítězství. Je tu samozřejmě Sparta, která vždy chce titul a také Teplice. Ty ztrácejí jen dva body a je to pro ně životní šance. Takže to bude na jaře ještě těžké. Hráli jsme hodně těžkých zápasů. Měli jsme hodně zraněných hráčů, byly tam reprezentační povinnosti. Zažívali jsme složitý období, ale i díky širokému kádru jsme to zvládli.

Lukáš Killar:
Dnes to na tom těžkém terénu bylo hodně o bojovnosti. Slavia byla určitě jedním z těch lepších soupeřů, ale její skutečná kvalita by se ukázala na lepším hřišti. Ty dnešní těžké podmínky nám tak trochu nahrávaly. V závěru jsem hlavičkoval úplně sám. Někdo tam ale přede mnou ten míč nadzvedl a já už jsem nezvládl lépe zamířit.

SK Kladno - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 40. Šmicer
Rozhodčí: Racek - Milczek, Dobrovolný
ŽK: Gross, Szabo, Semerák - Ivana, Hubáček, Tavares, Pudil

Diváci: 3750

Sestavy:

Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Kúdela - Vršajevič (68. Zachariáš), Szabo, Zoubele, Cigánek, Jeslínek - Semerák (83. Šilhan)

Slavia: Vaniak - Gebre Selassie, Suchýl, Brabec, Hubáček - Krajčík, Volešák, Tavares, Pudil (81. Jablonský) - Šmicer (85. Belaid), Ivana (75. Šenkeřík)

Kam dál?

Josef Vermach / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články