Zpět na » Synot liga » Slavia - Plzeň 3:0 (1:0)

Synot liga - Slavia - Plzeň 3:0 (1:0)

0

19.10. - V úvodním zápase 10. kola 1. Gambrinus ligy porazila Slavia Plzeň rozdílem třídy 3:0. Dvě branky vstřelil Stanislav Vlček, svou premiérovou branku v lize si pak připsal Marek Suchý.

Slávisty sužuje marodka, v dnešním zápase jí chyběli například: Latka, Ĺ vento, Brabec, Janda, Ĺ micer a Ĺ vec. V základní sestavě tak dostali šanci Jablonský a Gebreselassie, který si tak odbyl ligovou premiéru ve slávistickém dresu po příchodu z Jihlavy.

Utkání nastartovala rychlá branka Slavie. Už ve 3. minutě se prosadil Stanislav Vlček, který chladnokrevně z otočky poslal míč přesně k tyči. Kdo by ale čekal, že to domácí nastartuje k podobnému gólovému festivalu jako proti Zlínu, musel být hodně zklamán. Do jejich hry se vkrádaly nepřesnosti a Plzeň nehrála vůbec špatně. Byla lepší a měla převahu. Do poločasu už ale ani jeden tým gól nepřidal.

Druhá půle začala obdobně jako ta první, tedy gólem Slavie. Po přímém kopu se prosadil Marek Suchý, který si tak užil radost ze své první ligové branky. Slavii gól uklidnil a přidala ještě třetí, v 60. minutě stanovil konečnou podobu výsledku Vlček.

Slavia tak má na čele tabulky už pětibodový náskok, Teplice však mají zápas v Olomouci k dobru.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)
Branky:
3. a 60. Vlček, 46. Suchý. Rozhodčí: Franěk - Košec, Jiřík. ŽK: Hubáček - Ĺ mejkal, Brožík, Borek. Diváci: 3971.
Slavia: Vaniak - Gebreselassie, Suchý, Hubáček, Dřížďal - Krajčík, Volešák (63. Belaid), Tavares (83. Necid), Jablonský - Vlček (72. Ivana), Ĺ enkeřík. Trenér: Jarolím.
Plzeň: Daněk - Ĺ mejkal, Zakopal, Halama, Ĺ íma - Malcharek (66. Smejkal), Jarolím, Rada, Krbeček, Fillo - Brožík (48. Borek). Trenér: Levý.