Zpět na » Synot liga » Jiří Šisler: Pokud bude šance, pokusíme se postoupit

Synot liga - Jiří Šisler: Pokud bude šance, pokusíme se postoupit

Jiří Šisler: Pokud bude šance, pokusíme se postoupit © - Jiří Šisler

0

Líbilo se

05.12. - Druhý nejlepší střelec podzimní části druhé ligy a liberecký odchovanec Jiří Šisler poskytl našemu portálu rozhovor. Třiadvacetiletý záložník totiž prožil vydařený podzim a může se tak stát, že na jaře ho už v dresu Bohemians Praha neuvidíme.

Bohemians jsou ve druhé lize nováčkem, přesto jim po podzimu patří slušné páté místo s minimální ztrátou na čelo. V klubu asi panuje naprostá spokojenost?
Spokojenost panuje maximální a je tak klid pro zimní pauzu a kvalitní přípravu, která bude základem i pro, doufejme, úspěšné jaro.

Myslíte si, že by mohli Bohemians postoupit? Má na to podle Vás zázemí a hráče?
Pokud bude taková šance, tak se o ni určitě pokusíme, vždyť je určitě vždy lepší vyhrávat a hrát o špici tabulky, než když se nedaří a hraje se o záchranu. Kádr je určitě velmi kvalitní, hodně hráčů již v 1. lize nastoupilo. A zázemí? To je taky na slušné úrovni a hlavně se pořád ještě za chodu vylepšuje k lepšímu.

Jak vnímáte vztah Vašeho klubu s Bohemians 1905, kteří hrají první ligu?
My jako hráči to nějak nevnímáme, to je věc vedení obou klubů.

V kádru střížkovského klubu je Ghaňan Kwame a Nigerijec Ibe. Jak tito hráči zapadli do mužstva a vůbec do českého prostředí?

Oba dva zapadli do týmu výborně, v týmu je výborný duch a skvělá parta, takže není problém zapadnout a táhnout společně za vytyčenými cíli.

Druhou ligu hrajete první sezónu, přesto jste za první půlrok stihl vstřelit devět branek a jste druhý v tabulce střelců. Na opavského Libora Kozáka ztrácíte pouze gól, navíc je pravděpodobné, že by Kozák mohl přestoupit do 1. ligy či do zahraničí a tím by vám ubyl soupeř v soutěži kanonýrů. Máte v hlavě, že máte velkou šanci, být nejlepším střelcem ve 2. Lize?
Mám-nemám…hlavní je, aby se dařilo celému týmu, s tím pak souvisí i to, že se daří mně nebo dalším spoluhráčům.

Branky jste povětšinou střílel až ke konci soutěže. Čím to, že Vám to na začátku nepadalo?
To kdybych věděl…Na začátku sezóny jsem byl na Univerziádě v Thajsku a tam mi to také bohužel nevycházelo střelecky, jak bych si představoval. Po návratu jsem se hned dostával i v zápasech 2.ligy do šancí, ale nedařilo se je proměnit, v tom mi pak asi hodně pomohl trenér, nabádal mě v tréninku, abych se na střelbu víc zaměřil a soustředil se na ni, že to ve mně je a že to přijde…

Vašich devět podzimních branek Vám může přinést lepší angažmá, jste připraven na případný přesun za lepším?
Nějaké nabídky se objevili, musím si vše řádně promyslet. Abych šel do týmu, kterému bych mohl pomoci a být mu prospěšný a zároveň by to mohlo pomoci i mně v dalším fotbalovém růstu. Ale neznamená to, že bych chtěl z Bohemians utíkat, jsem zde maximálně spokojený a rád budu pomáhat i v jarních bojích o postup do 1. ligy.

Pocházíte z Liberce, kde jste se ale nikdy do prvního týmu neprosadil. Chtěl byste si ve svém mateřském klubu zkusit první ligu?
Samozřejmě, v Liberci jsem se narodil, ale já se snažím vždy udělat maximum pro ten klub, ve kterém nastupuji.

Liberec v současné době nemá žákovské ani dorostenecké mužstvo v nejvyšší soutěži. V poslední době vychoval pro ligu jen Poláka a Blažka, kteří jsou ale spíše světlými výjimkami. Jaký máte tedy názor na libereckou práci s mládeží?
To je těžké. Určitě se mohlo prosadit více kluků, ale asi by potřebovali dostat větší prostor a možnosti se ukázat. Na druhou stranu je Slovan ekonomicky jedním z nejsilnějších klubů a může si tak dovolit kvalitní hráče nakoupit a hrát tak pravidelně o titul a následně bojovat v evropských pohárech.

Na čele jsou týmy s nejlepšími fanoušky. Myslíte si, že tam jsou oprávněně?
Určitě. Hráli jsme na Slovácku a atmosféra tam byla úžasná. Zápas v Opavě je na programu až na jaře, ale myslím, že to bude podobné. Takové kulisy k fotbalu patří, stačí se podívat na zahraniční ligy, to je pak úplně o něčem jiném.

Jaký tým na Vás během podzimu udělal největší dojem?
To se těžko hodnotí, každý tým má kvalitní hráče, ale asi nejlepší tým má momentálně ve 2.lize Slovácko.

Co říkáte na FotbalPortal.cz?
Velmi kvalitně zpracované stránky o evropských soutěžích.

Kam dál?

Michal Sitek / Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Fanoušek Bohemky - 07.01. Odpovědět

Mattesks: A proč by se nemohli rozpustit resp.přejmenovat Bohemians 1905??? Jinak doufám, že Jiří Šisler zůstane v Bohemce i nadále.

Mattesks - 10.12. Odpovědět

Střížkov v Lize??!!Nesmysl!!To by si celej svět ťukal na čelo že máme v jedny lize stejný týmy,naopek jsem pro aby se Bohemians Praha zrušila a hráči rozpustily do jiných klubů!!nebo jenom přestěhovala či přejmenovala...Třba na AC SPARTA STŘížkov či SK Slavia STŘ9ŽKOV Smajlík 2

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články