Zpět na » Synot liga » Liberec - Brno 1:1 (0:1)

Synot liga - Liberec - Brno 1:1 (0:1)

Liberec - Brno 1:1 (0:1) © -

0

Dnes 20:05 - V dohrávce 15. kola Gambrinus ligy zavítal do města pod Ještědem sedmý tým ligové tabulky, který v posledním ligovém kole vyprovodil pražskou Spartu čtyřmi góly. Naproti tomu Liberec prohrál na hřišti Budějovic 2:0. Také v Liberci neměli Brňané k výhře daleko. Po prvním poločase vedli díky brance Střeštíka 1:0. O vyrovnání se postaral ve druhé půli pěknou hlavičkou mladík v dresu Slovanu Dohnálek.

Vstup do utkání zvládli lépe domácí borci v bílém. Prvních deset minut se hrálo prakticky jen na polovině hostů z Brna. Poté však převzali iniciativu hráči v červeném, a co chvíli hrozili před domácím brankářem Zlámalem. V dobré příležitosti se ocitl například Kuncl. Několikrát také z dálky zahrozil Kudela a libereckou obranu proháněl i Střeštík. Před brankářem Lejsalem domácí hrozili jen ze standardních situací, ale ani ty se v chladném libereckém podvečeru Papouškovi, který převážnou většinu z nich kopal, nedařily.

Po půlhodině hry přišel úder Brna. Kalouda se opět dostal ke střele z šestnáctky Liberce, tentokrát domácí obrana jeho střelu dokázal zablokovat, ale jen na levou stranu pokutového území, kde se míče ochotně chopil brněnský Střeštík a pohodlně zakončil do odkryté severočeské brány.

Po inkasované brance poprvé vážněji zahrozili i domácí. Liška odcentroval z levé strany hřiště a míč se snesl přesně na malé vápno Brna na kopačku kapitána Slovanu Nezmara, který se pokusil zakončení. Jeho střela olízla břevno brněnské brány a skončila v ochozech poloprázdného libereckého stadionu.
Do konce první půle se ještě mohl několikrát prosadit Kuncl, ale když neslyšel ani na Střeštíkovu přihrávku na malé vápno, šlo se do kabin za stavu 0:1 pro hostující Brno.

Druhé poločas se role obou celků proměnily. Liberec byl tím, kdo útočil a vymýšlel útočné kombinace a Brno se převážně bránilo a čekalo na vhodný okamžik k rychlému brejku. Pasivita se ale Moravanům vymstila. Takřka po hodině hry nikým neatakovaný Papoušek odcentroval z levé strany a našel přesně hlavu mladíka Dohnálka, který si v souboji poradil se střelcem úvodního gólu, Střeštíkem.

Po vstřelené brance asi každý očekával drtivý tlak Slovanu a obrat výsledku. Avšak realita byla jiná. Domácí borci se sice o nátlak snažili, ale velký počet nepřesností a špatná souhra tuto snahu hatily. Bezmála pět tisíc fanoušků, kteří si podle hlasatele na Stadionu U Nisy, našli v mrazivém podvečeru cestu na fotbal, vidělo jen tuhý boj většinou na středu hřiště. Málo kdy se z útočení jednoho nebo druhého celku zrodilo něco kloudného.

Za zmínku stojí snad jen závar před Lejsalovou bránou v nastavení. Po rohu Papouška se pokoušel hradbu těl propálit z malého vápna Dohnálek a Košťál, ale ani jeden z libereckých fotbalistů nebyl úspěšný.

FC Slovan Liberec - 1. FC Brno 1:1 (0:1)

Branky: 57. Dohnálek - 32. Střeštík
Rozhodčí: Matějek - Slavík, Košec
ŽK: Papoušek, Liška, Hodúr - Kubáň
Diváci: 4624

Liberec: Zlámal - Šinglár, Košťál, Polák, Liška - Dohnálek, Bílek, Hodúr, Papoušek - Nezmar (79. Dort), Blažek

Brno: Lejsal - Kuncl, Trousil, Švejnoha, Kubáň - Kalouda, Polách, Pavlík, Holek, Střeštík (88. Hanák) - T. Došek (90. Wagner)