Zpět na » Synot liga » Slavia – Boleslav 1:1 (0:1)

Synot liga - Slavia – Boleslav 1:1 (0:1)

Slavia – Boleslav 1:1 (0:1) © -

0

03.12. - Slavia podruhé za sebou doma zaváhala, když nedokázala po Olomouci porazit doma ani Mladou Boleslav. Naopak až v druhé půli se sešívaným podařilo dohnat jednobrankový náskok Boleslavi.

První tým ligové tabulky přivítal doma Mladou Boleslav, která výsledkově zaostává za předsezónními očekáváními. Slavia, decimovaná početnou marodkou, vstoupila do utkání aktivně. Největší šanci měl z její strany asi Marek Suchý, který po rohovém kopu Pudila nedokázal hlavou prostřelit Pižanovského. Na mladoboleslavského brankaře nevyzráli domácí ani dorážkou Gebreselassieho. Pižanovsky dnes hosty opravdu podržel. Předtím se ukázal i při Šmicerově pokusu z hranice pokutového území. Po úvodním tlaku se osmělili i hosté. Matějovského průnik a následnou střelu Kyseli bravurně Vaniak chytil. Hosté se přesto dočkali. Ve 30. minutě po Voříškově centru se ve vápně nejlépe zorientoval Rajnoch a poslal míč za Vaniaka.

Zajímavostí první půle bylo i vyloučení boleslavského Hrdličky ve 33. minutě po druhé žluté kartě. První ovšem dostal od rozhodčího Královce, kterému se zápas těžce nevydařil, neprávem. Autorem prvního karetního faulu byl totiž Rajnoch a ne Hrdlička. Boleslavi se něco podobného stalo v probíhající sezoně již podruhé.

Ve druhé půli byl opět hlavním hrdinou Petr Pižanovski. Vychytal střelu Ivany i dorážku Šenkeříka. O pár minut později přesto inkasoval. Boleslavská obrana zaspala a pustila do sóla Pudila, který si s Pižanovským poradil. V 60. minutě bylo tedy srovnáno na 1:1. Slavia si do konce utkání ještě vytvořila řadu brankových příležitostí. Největší byly asi ty Volešákovi. A když v nastaveném čase rozhodčí neodpískal penaltový zákrok na Necida, skončilo utkání nerozhodně. Slavii se tak smrskl náskok na druhé Teplice na dva body.

Na tiskové konferenci se hodně probíral výkon rozhodčího. Trenér Jarolím se k jeho výkonu vyjádřil následovně: ,, Rozhodčí byl v hlavní roli.“ O moc sdílnější nebyl ani mladoboleslavský lodivod Ščasný. Jinak se tisková konference nesla v přátelském duchu. Oba trenéři si navzájem pogratulovali k úspěchům týmů v pohárech.

SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:1)

Branky: 60. Pudil - 30. Rajnoch
ŽK: Gebreselassie - Voříšek, Hrdlička, Matějovský, Rajnoch
ČK: 33. Hrdlička
Diváci: 2523

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Gebre Selassie (46. Volešák), Belaid (46. Ivana), Tavares, Pudil - Šmicer (75. Necid), Šenkeřík

Boleslav: Pižanowski - Voříšek, Procházka, Kopic, Hrdlička - Kysela (68. Vaněček), Rajnoch, Matějovský, Kalina - A. Mendy (79. Mašek), Táborský (56. Sedláček)