Zpět na » Synot liga » Teplice - Bohemians 2:0 (2:0)

Synot liga - Teplice - Bohemians 2:0 (2:0)

Teplice - Bohemians 2:0 (2:0) © -

0

02.12. - Na Stínadlech se dnes představili hráči Bohemians 1905, jejich cílem bylo stát se první týmem, jenž si z Teplic odvezl nějaké body, jelikož domácí zatím všechna svá utkání v domácím prostředí vyhráli.

Domácí kouč Rada postrádal svého nejlepšího útočníka, Fenin se totiž vykartoval v předešlém utkání. Na lavičce prřekvapivě zůstal také reprezentant Bosny Samir Merzič, místo kterého v sestavě zaskočil Antonín Rosa.

Zbyněk Busta nechal mezi náhradníky stabilního stopera Pavla Lukáše, zabránil tak konfrontaci bratrské dvojice Lukášů, jelikož stoperem domácích byl dnes jeho bratr Petr. Další bratrskou dvojicí byli dnes synové Ivana Haška, avšak zde naopak nastoupil pouze ten "pražský", Ivan v základní sestavě nechyběl, zatímco Pavel zůstal jen mezi náhradníky.

Domácí se na svého soupeře vrhli zhurta, už po čtyřiceti sekundách si na levé straně pohrál s Radou, poslal přihrávku do malého vápna, míč se odrazil až k Štohanzlovi a ten ho dopravil do sítě. V 8.minutě se znovu zvyšovalo skóre, po levé straně upláchl obráncům Mareš, a tváří tvář překonal Sňozíka, trenér domácích si v tu chvíli musel libovat, jakou se mu to povedlo najít náhradu za potrestaného Fenina.

Poté jakoby již domácí jen kontrolovali utkání, za zmínku stojí jen srážka Ivana Haška s Jiřím Sabou, po které byli oba ošetřováni a hráč Bohemians 1905 musel dokonce vyměnit svůj zakrvácený dres. Hosté zahrozili až před koncem poločasu, kdy se po rohu míč dostal k Morávkovi a ten poslal projektil zpoza vápna těsně mimo branku. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Po přestávce pokračovalo utkání v zaběhnutých kolejích, domácí kontrolovali zápas a hosty nepouštěli do šancí, avšak proti přání diváků se ani do žádných nedostávali. Zahrozit mohl jen Petr Lukáš, který hlavičkoval těsně mimo po centru Doležala.

v 67.minutě se naskytla největší šance Bohemians, Ordoš proběhl středem obrany, obešel brankáře Slavíka, ale na brankové čáře stál již připravený Rosa a míč odkopnul do bezpečí. V 80.minutě na druhé straně jen těsně nedosáhl na centr Gašparíka Smíšek, skóre se proto neměnilo. Domácí i nadále hráli, co potřebovali, nepouštěli "klokany" do žádných šancí a jistě si kráčeli pro tři body, snížit sice mohl ještě v nastavení z přímého kopu Hašek, ale na jeho střelu si počíhal Slavík.

Teplice zažili v domácím postředí bezchybný podzim, získali plný počet bodů, k tomu přidali i devět bodů z venku a díky tomu se drží na druhém místě tabulky.

FK Teplice - Bohemians 1905 2:0 (2:0)