Zpět na » Synot liga » Ostrava - Sparta 0:0

Synot liga - Ostrava - Sparta 0:0

Ostrava - Sparta 0:0 © -

0

Líbilo se

02.12. - V Ostravě se odehrál šlágr víkendového kola Gambrinus ligy. A nejen to. Rozpoutala se i nelítostná válka katovických fanoušků a policie. Leč hlavní dějství, to fotbalové, skončilo bez branek a většina z patnácti tisícovek návštěvníků odcházela zklamána.

A někteří i v poutech. V soubojích fanoušků, zejména příznivců GKS Katowice, kteří se vydali se na nedělní výlet v počtu cca 500 hlav, s policisty, jenž se vedly dobrou půl hodinu v ochozech, bylo zraněno devět strážců zákona a rozhodčí dokonce velmi vážně uvažoval o ukončení zápasu. Z důvodů jeho jednání s hlavním pořadatelem a vedoucím zásahu policie se protáhla i přestávka a hráči nastoupili se spožděním.

Jenže nenastoupili k ofenzívní podívané a pokračovali v ne zrovna nádherné podívané, což se zase vzhledem k terénu, na kterém ještě včera ležel sníh, nedalo moc očekávat. Největší bahenní lázeň čekala na všechny v prostředky trávníku a útoky se tlačily jen po stranách. Stoprocentní šance Sparty ze sedmnácté minuty byla ale odehrána dle jinačího scénáře. Hlavním jmenovatelem na počátku byl obránce Baníku Čoupek, jehož zamýšlený dlouhý odkop skončil na první obranné hrázi hostí, kteří nelenili a vyrazili ke zteči Vaškovy brány. Miroslav Matušovič, nikým neohrožován, vystřelil vstříc brankové síti, jenže na poslední chvíli vběhnul do trajektorie střely Marek a vyhlavičkoval na rohový kop.

Jednu příležitost si vypracoval i Baník. Rychle se do pokutového území nahrnula snad šestice hráčů, jenže žáden nebyl schopen Grigara překonat a Ostrava vytěžila pouze roh.

Vyrovnaný obraz hry se příliš nezměnil ani v době kdy byl sektor L2 již zbaven sedaček(čti ve druhém poločase). K trvalejšímu tlaku se nedokázal nadechnout žádný ze soků a objevovaly se jen ojedinělé příležitosti. Ve druhém poločase nebyl s to dopravit míč mezi tři bílé tyče ani Zdeněk Pospěch z malého vápna. V přečíslení Svěrkoše a Otepky zase haprovala jejich vzájemná komunikace a po značném zpomalení brejku se Otepka rozhodl k samostatnému zakončení, jenže jen přímo trefil Grigara a z navazujícího rohu neuměl Čoupek sklopit nárt natolik, aby kopačák minul břevno ze správné strany.

Ostatně agilní Otepka měl příležitostí hned několik, jenže vždy trefil buď prvního obránce anebo alespoň brankáře. Stejně si vedli Sparťané a jediným, co tak utkání přineslo byla obrovská hmotná škoda pro domácí klub a jistě ještě související potíže, které přinese budoucnost.

Na tiskové konferenci po utkání byl za vedení klubu přítomen Igor Bruzl označiv Baník Ostrava jako oběť: "Cítíme se jako oběť, protože jak jste mohli vidět, nepokoje zapříčinili zejména fanoušci družebního klubu GKS Katowice. Přesto se hluboce omlouváme všem slušným a soudným divákům, kteří dnes na Bazaly přišli hledat kopanou. Jistě z toho vyvodíme do budoucna důsledky. Taková situace se nesmí opakovat," pronesl médiím.

Nedá se s ním než souhlasit, protože násilí jistě na fotbalové stadiony nepatří.

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Jílek - Ondo, Goňa
ŽK: Marek - Zabavník
Diváci: 14.603

Sestavy:

Ostrava: Vašek - Řezník (21. Tchuř), Pavlík, Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Marek, Otepka, Metelka - Magera (81. Varadi), Svěrkoš

Sparta: Grigar - Pospěch, Řepka, Kadlec, Zabavník - Rezek (82. Petržela), Kisel (90. Sylvestre), Kladrubský, Horváth, Matušovič (68. Limberský) - Slepička

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
sex sex sex - 04.12. Odpovědět

Spart´ani nevadí Smajlík 11

- 02.12. Odpovědět

tak si to napis znova a nerestoo Smajlík 7

Vera - 02.12. Odpovědět

Proč jste mě smazali komentář nebylo v něm nic sprostého a hrubého jen pravda.Nechápu????????????

Člen Fotbalportal.cz - 02.12. Odpovědět

Jednoznačně to na stadiony nepatří. Doufám že se někdy z toho našeho fotbalového středověku někam posunem. Někde bude chyba, že by třeba ve vedení ČMFS??? Smajlík 11 Smajlík 13

Golden ronaldo - 02.12. Odpovědět

No náhodou se alespoň v tom chladu ti poláci postarali o vzrušení na stadioně...koukat na to bylo lepší než na fotbal Smajlík 2

WENCA - 02.12. Odpovědět

ty asi máš IQE tykve Smajlík 14 http://www.fotbalportal.cz/www/imag es/smajlici/14.gif Smajlík 14

Reklama
Reklama
Nejnovější články