Zpět na » Synot liga » Žižkov - Jablonec 2:0 (2:0)

Synot liga - Žižkov - Jablonec 2:0 (2:0)

Žižkov - Jablonec  2:0 (2:0) © -

0

Včera 12:28 - Jablonec přijel na hřiště nováčka ze Žižkova k odehrání zápasu, který měl leccos napovědět v otázce, kdo bude přes zimu držet černého Petra ve formě sestupových pozic. Hosté po celé utkání tahali za kratší konec a po odevzdaném výkonu a brankách Moughfira a Kaloda prohráli 2:0.

Důležitost utkání svazovala hráčům na začátku zápasu nohy. Nikdo nechtěl udělat chybu, která by se mohla na těžkém terénu stát fatální. Také proto mělo prvních patnáct minut zápasu ryze divizní úroveň. Opatrnou hru s mnoha nepřesnosti na obou stranách narušovaly pouze akce aktivního mladíka Hloušky, potažmo Rilkeho, kteří dostali od trenéra Komňackého důvěru od začátku utkání. Po dvaceti minutách se ovšem napnula síť za Michalem Špitem poprvé. O platnost rovnice „tři rohy = gól“ se přesvědčili hráči Jabonce, kteří nechali zahrávat Žižkov bezprostředně po sobě tři rohové kopy. První dva skončili bez výsledku, ovšem při třetím Youssef Moughfire zatočil balón tak, že se snesl za záda zaskočeného Špita. Hosté si poté vytvořili platonický tlak, ze krerého resultovalo jen několik nepřesných pokusů. Pět minut do konce poločasu zbývalo ve chvíli, kdy Tinga vyvezl z hlouby vlastní půlky míč, přihrál na špatně pokrytého Richarda Kaloda, který zachoval klid, obešel křižujícího obránce a obstřelil vyběhnuvšího Špita. 2:0 pro Žižkov.

Hosté tak museli po poločase dohánět dvoubrankové manko na brambořišti, které připomínalo čím dál více rozbitější hřiště. Navíc si vážnější šance hráči v zeleném nedokázali vtvořit a tak dvě tisícovky diváků, kteří pod vysílač dnes zamířili, bavili pouze domácí. V 61. minutě zaměstnal svou střelou brankáře Špita a o čtyři minuty později děkovali Jablonečtí všem svatým, že Straceného volej ze značky pokutového kopu skončil jen pár čísel nad brankou. Viktorka byla lepším mužstvem i po zbytek utkání, i když ke konci hrací doby se entuziasmus z kopaček domácích kamsi vytratil a nováček dal přednost jistotě v podobě třech bodů a náskok si pak už jen hlídal. Jablonec už nepředvedl pohříchu zcela nic a po zásluze se vrací na sever Čech s nulovým bodovým ziskem.

FK Viktoria Žižkov - FK Jablonec 97 2:0 (2:0)

Branky: 22. Moughfire, 40. Kalod
Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Hrubeš
ŽK: Bukač, Šťastný
Diváci: 2125

Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Labant, Šťastný - Kalod (85 Švancara), Procházka, Tinga, Stracený - Moughfire, Bukač

Jablonec: Špit - Eliáš, Homola (62.Klapka), Fukal, Hamouz, Zábojník - Baranek, Loučka, Rilke, Hloušek (83. Flachbart) - Nulíček(52. Svátek)