Zpět na » Synot liga » Olomouc - Kladno 1:1 (0:0)

Synot liga - Olomouc - Kladno 1:1 (0:0)

Olomouc - Kladno 1:1 (0:0) © -

0

01.12. - Po přesvědčivém vítězství nad Baníkem Ostrava se hráči SK Kladno vypravili sbírat cenné body do Olomouce, kde je na Andrově stadionu přivítala domácí SK Sigma. Ta, povzbuzena bodem dovezeným ze zápasu z vedoucím týmem ligy Slavií, chtěla především protrhnout tristní střeleckou bilanci, v dosavadním průběhu ligy nastřílela pouhopouhých 8 branek a navíc postrádá zraněného střelce Hartiga.

Ve prospěch domácího týmu hovořila i kladenská bilance na hřištích soupeřů, kde ještě v této sezóně nedokázali vyhrát a odvezli si jen dva body za dvě remízy.

Do utkání nastoupili oba týmy v rozestavení 4-5-1. První poločas zahájila aktivněji domácí Sigma, snaha o vstřelení rychlého gólu končila na hranici vápna svěřenců Jaroslava Šilhavého. Výjimkou byla 8. minuta, kdy ve středu pole pěkně zakombinovali Rossi s Kaščákem, přes Hubníka se dostal míč k Bajerovi, který se díky chybě Grosse zjevil sám před Pavlíkem, ten ale Středočechy zachránil a dobíhající Hubník už v pádu nedokázal vyražený míč trefit. Následující průběh už ale odpovídal hernímu stylu, kterým se oba týmy prezentují. Olomoučtí hráli v defenzivě velmi pozorně, hostující tým nepustili do žádné větší příležitosti, vyjma zmatku, který nadělal domácím zadákům hrdina posledního utkání s Baníkem Szabo, jenž hezkou kolmicí našel Bartoše, Drobisz však výborně vyběhl a zmenšil mu střelecký úhel. Míč se pak dostal k Jeslínkovi, ten jej dával nebezpečně „pod sebe,“ nikdo z kladenských se do zakončení ale nedostal. Obě mužstva velmi tvrdě bojovali ve středu hracího pole, čemuž přispíval i volnější metr, který nasadil hlavní rozhodčí Jech. Do kabin se tak týmy rozcházeli za divácky nevděčného výsledku 0:0 a z tribun se tu a tam ozýval pískot naznačující, že diváci nejsou spokojeni s předvedenou hrou.

Do druhého poločasu nastoupil domácí tým už s dvěma hroty, Kaščáka nahradil Schulmeister. Byla to pochopitelná reakce domácího trenéra na situaci, kdy se Hubník nacházel na polovině soupeře velmi osamocený a nedokázal se proti přesile prokazovat. Sigma tímto ale poněkud vyprázdnila střed hřiště, čehož hostující využili k ojedinělým, ale nebezpečným pokusům ohrozit Drobiszovu branku. A bylo to právě Kladno, které jako první vážněji zahrozilo. V 52. minutě se po rohovém kopu odražený balon dostal k Bartošovi, jehož volej krásnou robinzonádou chytil připravený Drobisz. Na druhé straně vážněji zahrozili domácí v minutě 60., když se po vydařeném centru Onofreje z přímého kopu najednou ocitl volný ve vápně Rossi, jeho přesnou hlavičku mířící do levého spodního rohu Pavlíkovi brány brankář Středočechů výborně vyrazil. V další nadějné pozici se ocitl domácí Schulmeister, tísněn obránci ale mířil nad. Po postupném protiútoku se Kladno dostalo k zahrávání rohového kopu, při kterém olomoucká obrana nechala trestuhodně volného Bartoše a ten zblízka hlavou v 79. minutě skóroval poté co předskočil Drobisze. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat, v 81. minutě tentokráte po rohovém kopu na druhé straně se odražený míč dostal k Hubníkovi a ten z lehké pozice vstřelil 1000. branku Sigmy v 1.lize. V posledních dvanácti minutách se konečně mohl začít fotbalový divák bavit, oba týmy hrozili z brejků a hrálo se nahoru dolů, největší příležitost spálil Hubník, jehož hlavičku fantasticky vyrazil vynikající Pavlík. Hektický závěr nakonec branku nepřinesl a tak se týmy rozešli do kabin po remíze 1:1.

Po zápase glosoval průběh hry trenér Kladna Jaroslav Šilhavý slovy: „Soustředili jsme se na defenzivu, chtěli jsme vyrážet do rychlých brejků, což se nám v první půli moc nedařilo. V druhém poločase už jsme dokázali soupeře několikrát přečíslit a byli jsme odměněni gólem po standartce. Hosté rychle vyrovnali, což s námi trošku otřáslo. Ale s bodem z Hané jsem spokojený.“ Trenér domácích Martin Pulpit poznamenal: „Věděli jsme, že Kladno bude nabuzené po vítězství nad Baníkem a nebude měnit sestavu ani rozestavení. To jsme nakonec museli měnit v poločase my, protože Melinho s Rossim nedokázali dostatečně podporovat Hubníka na hrotu. Po gólu Kladna jsme naštěstí rychle vyrovnali a v závěru jsme mohli několikrát skórovat.“ Oba trenéři se shodli, že hlavním strůjcem dnešní remízy byl především brankář Pavlík.

SK Sigma Olomouc - SK Kladno 1:1 (0:0)