Zpět na » Synot liga » Výsledky Tipsport Cupu (20.1.2007)

Synot liga - Výsledky Tipsport Cupu (20.1.2007)

0

20.01. - Dnes pokračoval Tipsport Cup zápasy ve všech skupinách. Překvapivě skončil zápas Blšan s Teplicemi, ve kterém druholigový tým remizoval s vítězem posledního ročníku Tipsport Cupu.

FC Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)
Nejprve se během dnešního hracího dne utkaly týmy Liberce a Mladé Boleslavi. V průběžné ligové tabulce je Liberec na třetím a Boleslav na čtvrtém místě, během zimní přestávky se již jednou oba týmy utkaly v Sazka Areně na halovém turnaji Víkend šampionů, kde úspěšnější byl středočeský klub. Proto se chtěl Liberec dnes pomstít a vyhrát.

V první půli měl mírnou převahu Liberec, ovšem útočník Nezmar se neprosadil. Ve druhé půli se do vyššího tempa dostala Mladá Boleslav a nakonec i díky gólům Rajnocha a Ordoše vyhrála.

Branky: 65. Rajnoch, 78. Ordoš. Rozhodčí: Douda. ŽK: Matějovský – Košťál, Pudil. Diváků: 300.

Mladá Boleslav:
Kučera (46. Miller) – Ĺ evinský, Rajnoch, Pára (46. Rolko), Nesvadba – Dittrich (55. Kysela), Abraham (68. Fabián), Nečas (46. Matějovský), Poláček (61. Brunclík) – Sedláček (46. Mikolanda), Ordoš.
Slovan Liberec: Hauzr – Ĺ inglár, Košťál, Matula, Pudil – Papoušek (46. Dohnálek), Frejlach, Bílek (75. Rehák), Liška – Nezmar (46. Holenda), Hodúr.

FK Teplice - FK Chmel Blšany 0:0

Souběžně s tímto zápasem se hrály ještě zápasy v Praze mezi Žižkovem a Slavií a v Brně mezi Olomoucí a Slováckem. Severočeské derby mělo mít jasného favorita v týmu Teplic, které hrají ve středu první ligy, zatímco Blšany jsou beznadějně poslední v lize druhé. Ovšem, jak se později ukázalo, byly to pouze papírové předpoklady.

V první půli byla k vidění více než fotbalová krása zarputilost a bojovnost fotbalistů na obou dvou stranách, po přestávce přece jen opticky přidaly Blšany, ovšem Jedinák z přímého kopu trefil tyč a míč do sítě neusměrnil ani Beréš. Jelikož však šance nevyužily ani Teplice, skončil zápas bezbrankovou remízou.

Diváků: 200.

Teplice: Slavík (46. Belic) – Merzič, Lukáš, Valenta, Dragoun (46. Klein) – Ĺ tohanzl (46. Verbíř), Benát (46. Jirsák), Sabou (46. Dort), Stožický – Džeko, Ohněník. Trenér: Jiří Bartl.
Blšany: Svoboda – Tavars (46. Hranička), Novotný, Poláček (46. Süsser), Benko (46. Heinc) – Béreš, Jedinák, Zachariáš (46. Kožíšek), Krejčík (46. Vrabec) – Psohlavec (46. Cambell), Oboya (46. Penchev). Trenér: Přemysl Bičovský.

FK Viktoria Žižkov - SK Slavia Praha 1:5 (0:4)
Jelikož Slavia hraje dneska zápas v Německu s bundesligovou Chotěbuzí, do zápasu se Žižkovem nastoupila slávistická rezerva. Naproti tomu Žižkov, lídr druholigové tabulky, do zápasu nastoupil prakticky v nejsilnější možné sestavě. Kdo však čekal jednoznačné vítězství Žižkova, musel být notně překvapen.

Uběhla sotva první čtvrthodina a žižkovský brankář Bartalský lovil už potřetí míč ze své sítě. Slávisté do konce poločasu přidali ještě jednu branku, když svůj hattrick zkompletoval útočník Zelinka, a bylo prakticky po zápase. Ve druhém poločase došlo už jen ke korigování skóre, když oba týmy vstřelily po brance.

Branky:
55. Labant - 10., 16. a 36. Zelinka, 13. Bayer, 79. Robin Dejmek. Rozhodčí: Kryštof. ŽK: Houžvička (Žižkov). Diváků: 300.

Viktoria Žižkov:
Bartalský - Kučera, Král (68. Votava), Ĺ ťastný, Jambor - Kušnír, Procházka (46. Ĺ vancara), Gula (46. Labant), Houžvička (46. Bažík) - Dejman, Jelšic.
Slavia Praha: Diviš - Held, Studík, Ĺ míd (46. Radek Dejmek), Nachtman - Dočkal, Bayer (59. Dubský), Gecov, Vrzal - Zelinka (60. Bauer), Borovský (60. Robin Dejmek).

SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 0:3 (0:3)

V lize se Slovácku příliš nedaří, během zimní přestávky navíc odešlo několik dalších hráčů. Ovšem i v tomto zápase outsider utkání překvapil. Slovácko Olomouc zaskočilo a vstřelilo během prvního poločasu tři branky, přičemž o dvě se postaral útočník Zeher.

Do druhého poločasu se snažila Sigma vstoupit aktivněji, ovšem na skóre se již nic nezměnilo.

Branky: 2. a 44. Zeher, 45. Ĺ turma. Rozhodčí: Kocián. ŽK: Ĺ kerle - Ineman, Kubáň, Görner. ČK: 82. Bodeček. Diváků: 200.

Olomouc: Vojáček - Ĺ kerle (46. Bodeček), Hubník R. (46. Nečas), Formánek, Vepřek - Pulkert, Riedel, Randa (32. Fereira), Janotka, Onofrej (32. Ĺ těpán) - Hubník M. (32. Schulmeister).
Slovácko: Drobisz - Ineman, Ĺ uškavčevič (46. Spazier), Lysoněk, Kaspřák (46.Diviš) - Filipský (46. Mareš), Ĺ turma, Stýskala (46. Kubáň), Němčický (46.Kudela) - Zeher (46. Görner), Honka (30. Brožík).

FC Jablonec 97 – FC Hradec Králové 2:3 (0:1)
I v posledním zápase bodově uspěl papírově horší tým, když druholigový Hradec Králové vyhrál nad prvoligovým Jabloncem. Hra měla solidní tempo. První gól přišel v jednadvacáté minutě poté, co Jiroušek ranou z dálky potrestal chybu v rozehrávce hráčů Jablonce. Po poločasové přestávce zvýšil čerstvý Dvořák na 2:0 z pohledu Hradce. Poté však kanonýr Lafata a stoper Fukal srovnali v rozmezí pěti minut skóre. Z nerozhodného výsledku se však mohl Jablonec radovat pouhé dvě minuty, protože tři minuty před koncem zápasu Dvořák svojí druhou trefou v zápase rozhodl o vítězství druholigového týmu.

Branky: 80. Lafata, 85. Fukal – 71. a 87. Dvořák, 21. Jiroušek. Rozhodčí: Jiřík. Diváků: 100.

Jablonec: Ĺ pit – Procházka, Kordula, Fukal, Jindřišek – Baranek, Valenta, Eliáš, Hloušek (64. Peškár) – Svátek, Lafata.
Hradec Králové: Lindr – Ĺ pidlen, Karal (46. Ĺ marda), Přibyl, Poděbradský (46. Plašil) – Jiroušek (65. Rezek), Hable, Kanda (46. Černý), Jirman – Munster, Duchnič (61. Dvořák).